Ticat Jūs spokiem vai nē, bet tas nenoliedzami piesaista mūsu uzmanību un izraisa ziņķāri, kā viss cits mistisks šajā pasaulē
KATE MORGAN - HOTEL DEL CORONADO. Hotel del Coronado ir satriecoša Viktorijas laikmeta stila kūrorta viesnīca pašos Kalifornijas dienvidos. Viesnīca bija darbojusies četrus gadus, kad 1892. gada 24. novembrī tajā iebrauca jauna sieviete vārdā Keita Morgana. Uz to brīdi sieviete, acīmredzot, bija ļoti slima, un vēlāk parādījās baumas, ka sievieta iedzērusi lielu devu hinīna, lai tiktu vaļā no nevēlamās grūtniecības. Ir maz iemeslu domāt, ka viņa bija zaudējusi prātu, tapēc, kad 29. novembra vakarā viņu atrada uz viesnīcas verandas ar šautu brūci deniņos un blakus esošu ieroči, to ātri norakstīja uz pašnāvību. No tā brīža dīvaini fenomeni tiek novēroti viesnīcā: dīvaini trokšņi, gaismas, kas ieslēdzas un izslēdzas, un pat Viktorijas laika sievietes spoks. Manas vīzītes laikā, šai viesnīcā, nekas pārdabisks nenotika, visi mani pētijumi, kurus es veicu pamatojoties uz citu cilvēku stāstiem nevainagojās ar panākumiem, varbūt tāpēc, ka šie stāsti vienmēr nāca no „drauga paziņas”, varbūt tapēc, ka no tiem laikiem viesnīca tika paplašināta un pārbūvēta. Nezinu, man grūti spriest.
STENLIJA VIESNĪCAS SPOKS (GHOSTS OF THE STANLEY HOTEL ). Ja Jūs izlemtu apstāties Stenly viesnīcā, Kolorādo, tad ieslēdzot TV savā viesnīcas numuriņā uz 42 kanālu, Jums būtu iespēja noskatīties manu visu laiku mīļāko filmu „The Shining”, neatkarīgi no diennakts laika vai gadalaika vai jeb kādiem citiem apstākļiem, to rāda visu laiku. Nekā pārdabiska, tikai iedvesmas mājiens kādam jaunam Stīvena Kinga stāstam. Darbinieki ziņoja, ka esot dzirdējuši trauksmainas ballītes skaņas no dārza deju zāles, lai gan tajā brīdī tur neviena neesot bijis. Bērnu jautrās balsis viesnīcas gaiteņos, lai gan tuvumā nebija ne viena paša bērna. Daudzi viesi stāstija, ka redzēja spocīgas cilvēku figūras savās istabās - vienkārši stāvam un skatāmies. Šķiet, ka ceturtais stāvs ir visu aktivitāšu centrs. Tiek uzskatīts, ka viens no spokiem ir Lords Dunravens, kas bija iepriekšējais zemes īpašnieks. Viņu var bieži redzēt, skatamies no 407. istabas loga.Viņš arī pārsvarā tiek vainots par dārglietu un citu vērtīgu mantu pazušanu no viesnīcas numuriņiem.
BRŪNĀ LĒDIJA (THE BROWN LADY). Reinemhola (Raynham Hall), Norfolkā, Anglijā ir mājvieta visu laiku slavenākajam spokam, kura fotogrāfiju izdevās uzņemt. Tādu vārdu viņa ieguva dēļ tā, kā vienmēr parādās greznā, būnā, brokāta kleitā. Pastāv uzskats, ka tā ir Lēdija Dorotija Velpola (Dorothy Walpole), Sera Roberta Velpola (Robert Walpol) māsa. Viņa nomira 1726. gadā, mīklainos apstākļos. Īsi pēc tam, viņas gars tika manīts klīstam pa māju. Lai gan kopš foto uzņemšanas 1936. gadā, ziņojumi par tās sastapšanu ir drastiski mazinājušies, pirms tam šādi ziņojumi tikuši saņemti no diezgan cienījamiem avotiem. Populārākais ziņojums ir no majora Loftusa (Major Loftus), kurš 1849. gadā apmetās Reinhemholā uz nakti. Viņš un kāds viņa draugs vārdā Hokinss (Hawkins) novēroja kādu dāmu brūnā tērpā, kura pagaisa tiklīdz majors tai centās tuvoties. Apņēmības pilns, majors atgriezās tajā pat vietā nākošajā naktī un viņam izdevās viņu satikt vēlreiz. Šoreiz viņš patiesi nobijās, jo, kad ielūkojās viņai sejā, acu vietā saskatīja tikai divus caurumus. Šermuļus uzdzen...
CLIFTON HALL. Ja Jums ir lieki 2.75 miljoni mārciņas, tad Jūs varat kļūt par greznā Kliftonas muižas īpašnieku, kas atrodas Notinhempšīrā, Anglijā. Šīs celtnes pirmsākumi ir meklējami tālajā 11. gadsimtā. Šī muiža bija Kliftonu ģimenes īpašumā no 13.gs. līdz pat 1958. gadam. Tad tā partapa par skolu, tad citu skolu, tad vēl vienu, tad par viesnīcu ar luksusa apartamentiem, līdz beidzot tā kļuva par Anvara Rašida (Anwar Rashid) un viņa ģimenes rezidenci. Šajā mājā ir 17 guļamistabas, 10 vannasistabas, 10 uzņemšanas telpas, sporta zāle un kinoteātris. Ak, jā un protams daži spoki. Rašida ģimene sastapās ar neizskaidrojamiem fenomeniem, saskārās jau pirmajā naktī, kuri izpaudās kā klauvēšanas skaņas un vīrieša balss, kas jautājā: „Sveicināti, vei šeit kāds ir?” Kādu nakti, kad Rašida sieva Nabila devās lejā uz virtuvi uzsildīt pienu, viņu 18. mēnešus vecajam dēlam, viņa ieraudzīja vecāko meitu sēžam iepretim televizoram un nekādi nereaģējot uz mātes jautājumiem. Dīvaina sajūta pārņema Nabilu un viņa ātri aizskrēja uz meitas istabu, kur atrada viņu mierigi guļam gultā. Rašids, spoku vajāts, aizmuka no mājas pēc 8 mēnešiem.Lai gan Rašida ģimenes liecība ir pati svaigākā un visvieglāk pieejamā, taču meklē informāciju dziļākā pagātnē, tad tā ne ar ko neatšķiras no Rašida vārdiem. Tika dzirdētas balsis, bērnu raudāšana, klīda baumas, ka vienā no istabām kura no iekšpuses bija aizmūrēta ar ķieģeļiem un nepieejama, varēja redzēt sievieti, kas kravā mantas.
BALTĀ LĒDIJA (THE WHITE LADY). Šis ir Filipīnu spoks. Baltās lēdija, ir neapstrīdami visizplatītākais spoka stereotips pasaulē un attiecībā uz Filipīnām, tā ir tikai viens no daudziem viņu milzīgajā sarakstā. Mans pētijums mani noveda pie diviem atšķirīgiem viedokļiem. Viens uzskats ir tāds, ka tā ir visparastākā blēdība, taču es labāk pieturēšos pie otrā, izplatītākā viedokļā, ka tu kaut kas ir! Cilvēki stāstīja, ka ir redzējuši sievieti baltās drēbēs, gariem melniem maties un bez sejas klīstam pa ielu. Silts ieteikums nebraukt naktī pa šo ceļa posmu, bet ja nu ikkurāt vajag, tad tikai ar masīnu, kas pilna ar pasažieriem. Acīmredzot tukšs aizmugurējais sēdeklis ir tas, kas piesaista šo kundzīti. Laikam jau viņai ļoti patīk spoguļoties atpakaļ skata spogulī un ieviest šausmas braucējos.
Reklāma
HLOJA UN MIRTLU PLANTĀCIJA. Leģenda vēsta, ka Hloja bija verdzene Mirtlu mājā, kurai bija viens slikts paradums - noklausīties pa atslēgas caurumu saimnieku sarunas. Kad vienā jaukā dienā viņu pie šīs nodarbes pieķēra mājas saimnieks un kā sodu nogrieza viņi ausis un lika staigāt ar zaļu lakatu ap galvu, lai citi neredz viņas ievainojumu. Lai atriebtos viņa izcepa kūku ar oleandras lapām, kas ir ārkārtīgi indīgas. Lai gan viņas mērķis bija mājas saimnieks uz kūciņu uzrāvās sieva un meitas, kā rezultātā pēc dažām dienām viņas nomira šausmīgās sāpju agonijās. Hloja pameta mājas un taisījās bēgt, taču viņu noķēra citi vergi, kas strādāja plantācijā un nolinčoja viņu par to, ka ar izdarīto pakļāva visus pārējos briesmām. Par laimi vai par nelaimi, bet šim stāstam nav nekādu dokumentālu pierādījumu, tikai viena intriģējoša fotogrāfija. Patiesība vai nē (drīzāk jau ka nē), bet šajā mājā ir vairāki spoki, kas sastādīs Jums kompāniju garajos vakaros un naktīs, ieskaitot jaunu sievieti, kura rādās uz trepēm spogulī, citu jaunu sievieti, kas izmanto woodoo pret tiem, kas uzdrīkstās gulēt viņas istabā Patreiz Mirtli ir viesu nams, kas piedāvā gultasvietu un brokastis īpaši ziņķārīgiem cilvēkiem, kas vēlas redzēt šo māju.
ATDZIMUSĪ MĒRIJA (RESURRECTION MARY). Braucot uz ziemeļiem, pa „Archer Line” ceļu Ilionoisas štatā, Jūs varat paķert pa ceļam skaistu stopētāju, kurai ir blondi mati, zilas acis, skaista balta izejamā kleita mugurā. Ak jā, vēl viņa ir mirusi kopš 1930. gadiem. Viņa liks Jums apstāties pretim kapsētai „Augšamcelšanās” (Resurrection cemetery) un izgaisīs no Jūsu mašīnas kā nebijusi. Šī jaunā sieviete ir klasisks lielceļu spoks, jau daudzu simtu gadu garumā. Šo stāstu padara īpašu tā konsekventi vienādie liecinieku stāstijumi- tā pati meitene, tā pati kleita, tā pati izzušanas vieta. Arī tas, ka bezvērtīgie stāstiņi par šo meiteni- stopētāju, kas parādijās 30. gadu vidū, kļuva ar katru dienu arvien vairāk, ne tikai starp tiem, kas par viņu zin. 1973. gadā kāds taksometra šoferis iegriezās „Chet’s Melody Lounge” atpūtas vietā tieši pretim kapsētai, sakot, ka viņš veda jaunu sievieti baltā kleitā un viņa izzuda no mašīnas nesamaksājot. Apmeklētājiem meitenes apraksts likās tik ļoti pazīstams! Atdzimusī Mērija bija parādījusies atkal!
KLĪSTOŠAIS HOLANDIETIS. (THE FLYING DUTCHMAN). Tas bija 1641. gads, kad kuģa kapteinis Hendriks Van Der Bekens nozvērējās pie visiem dieviem, ka viņš apkuģos Cerības Ragu, pat tad ja viņam nāksies kuģot līdz pat Pastarai Dienai. Pie toreizējiem apstākļiem, tas laikam tā arī notika. Kapteiņa kuģis, pazīstams kā Klīstošais Holandietis, ir ļoti bieži manīts šajā apkaimē. Citu kuģu komandas biedri varēja nozvērēt, ka redzējuši šī kuģa spoku tik tuvu, ka likās ka varētu viņā ietriekties, taču, īsi pirms tam, tas vienmēr pazūd. Tiek uzskatīts, ka šī kuģa parādīšanās ir kā nelaimes vēstnesis. 1881. gadā šādas parādības liecinieks bija arī topošais Anglijas karalis Džordžs V. Viņš rakstija: „4 no rīta Klīstošais Holandietis šķērsoja mūsu kuģa priekšgalu. Tas izstaroja savādu sarkanu gaismu. Šīs gaismas ieskauti, tā masti un buras veidoja nepārprotamu reljefu uz jūras fona. Nedaudz vēlāk, jūrnieks, kurš pirmais pamanīja spoku, nomira nelaimīģa kritiena rezultātā.
Reklāma
ABRAHAMS LINKOLNS. (ABRAHAM LINCOLN). Leģenda vēsta, ka Linkolns ir paredzējis savu nāvi neilgi pirms tika nogalināts. Viņš stāstīja, ka redzējis sapni, kurā Baltajā namā notiek bēres. Viņš izjautājis kādu bēru dalībnieku, lai zuzzinātu, kuru glabā. Tas atbildējis: „Prezidents ir nogalināts. Viņu nogalināja slepkava.”. Linkolna spoku kopš tiem laikiem ir redzējuši daudzi, tajā skaitā Pirmā lēdija Greisa Kūlidža, Nīderlandes karaliene Vilhelmīna un pat Winstons Čērčils, kuram kā jau ierasts bija kautkas asprātīgs piebilstams. Viņš stāsta, ka tikko esot izkāpis no vannas un plikadīdā (kas par skatu!) devies uz guļamistabu, kad uzskrējis virsū Linkolnam, kurš stāvēja pie kamīna. Bez lieka apjukuma, Čērčils teica: „Labvakar prezidenta kungs! Liekas, ka Jums ir virsroka šobrīd.”. Pēc tā Linkolns esot liegi pasmaidījis un izgaisis.
ANNA BOLEINA (ANNE BOLEYN). Anna Boleina, Henrija VIII otrā sieva un nākošās Anglijas karalienes Elizabetes I māte, paguva būt karalienes statusā trīs gadus, pirms viņa apnika savam vīram. Viņa tika apvainota laulības pārkāpšanā, kura (kā lielākā daļa vēsturnieku atzīst) bija izdomāta, asinsgrēkā un buršanās noziegumos. Viņa stājās savas nāves priekšāa augstu paceltu galvu 1536. gada 19 maijā. Viņai izpildīja nāvessodu nocērtot galvu. Runā, ka bende esot nokliedzies: „Kur ir mans zobens?” pirms nocirst Annas galvu, liekot viņai domāt, ka viņai vēl ir daži mirkļi atlikuši dzīvot. Viņas spoku redzēja vairāki cilvēki, dažādās vietās: Heverkāstlā (Hever Castle), Bliklingholā (Blickling Hall), Salles Baznīcā (Salle Church), Marvelholā (Marwell Hall) un laikam vispopulārākā vieta ir Londonas Tauers. Lai gan pārsvarā viņa tika redzēta tāda pati kā dzīves laikā- skaista jauna sieviete, skaistā tērpā, dažiem aculieciniekiem paveicās mazāk un viņi redzēja Annu tādu kā tikko pēc soda izpildes, bez galvas, kuru viņa turēja padusē. Šis skats kļuva ļoti populārs mūsdienu šausmu filmās un Helovīna briesmu stāstiņos. Un ko domātu Jūs ja šādu skatu ieraudzītu naktī tumšā gaitenī?
Ak jā, vēl viņa ir mirusi kopš 1930. gadiem. Viņa liks Jums apstāties pretim kapsētai „Augšamcelšanās” (Resurrection cemetery) un izgaisīs no Jūsu mašīnas kā nebijusi. Šī jaunā sieviete ir klasisks lielceļu spoks, jau daudzu simtu gadu garumā.
perfekti :D 8. tas THE FLYING DUTCHMAN bija ieks karibas juras piratiem :D un 9. cercila piezime man atgadinaja manu draugu .. :D bet dazi bailigi .. pedejo bez galvas negribetu redzet tumsa gaiteni .. :D
Velnsparāvis! Kapēc? Kapēc es šito lasiju? Kapēc? Nevarēšu pagulēt visticamāk, lekšu kājās pie katras skaņas.
Bet par rakstu +++
Nenoliedzami ka mūs piesaista šādas lietas, mani jau nu noteikti, tikai man gribētos lai es mazāk raustītos no šim lietām un varētu droši apmeklēt tualeti pa nakti kad esmu saēdies arbūzu.