Ir piektdiena un piektdienā daudziem patīk kārtīgāk atpūsties, varbūt mazliet iedzert, varbūt ko citu padarīt. Tad nu piektdienai par godu viena plašāk izvērsta konspirāciju teorija, pēc, kuras sanāk, ka viduslaiki jeb kā tos vēl mēdz dēvēt "tumšie laiki" nekad nav bijuši.
Teorijas nosaukums ir Fantoma laika hipotēze (Phantom time hypothesis) un tās autors ir Heriberts Illigs, kurš pamatus teorijai lika 1991. gadā. Šīs teorijas ideja ir tāda, ka laika periodi vēsturē, jo īpaši agrīno viduslaiku laiks Eiropā (614. - 911. gads) neeksistē un tā ir bijusi sistemātiska kļūda, kuru mēģināts noslēpt. Illigs tic, ka tas noticis caur faktu maiņu, neprecīzu atspoguļojumu un dokumentācijas kā arī fizisku pierādījumu viltošanu.
Illiga hipotēzes pamati sevī iekļauj:
1. Arheoloģisku pierādījumu trūkums, kurus droši var datēt ar iepriekš norādīto laika periodu (614. 911. gads) pēc radiometriskas un dendrohronoloģiskās metodes izmantošanas un saņemtajiem neadekvātajiem mērījumiem.
2. Romiskās arhitekturās klātbūtne 10. gadsimta Rietumeiropā. Šis tiek ņemts vērā kā pierādījums, ka varēja paiet mazāk kā pus gadu tūktsotis koš Romas Impērijas krišanas un iekļauj sevī Karolingu periodu, iekļaujot tādu personību kā Kārlis Lielais un konspirāciju kuru ierosinājis Otto III un Pāvests Silvestrs II.
3. Neatbilstības starp Jūlija kalendāru, kuru izveidoja Jūlijs Cēzars un īsto kalendāru. Moderno Gregora kalendāru izveidoja un tautu ar to iepazīstināja 1582. gadā, neprecīzajam Jūlija kalendāram būtu jāveidojās nobīdei 13 dienu apmērā starp to un īsto kalendāru. Tā vietā astronomi un matemātiķi, kuri strādaja priekš pāvesta Gregora atklaja, ka sabiedriskajam kalendāram nepieciešami labojumi tikai par 10 dienām. No šī Illīgs secina, ka "pēc Kristus ērā" ir ierēķināti aptuveni 3 gadsimti, kuri nekad nav eksistējuši. Tā, ka ja ticam šobrī dzīvojam 18. gadsimtā. Gribi tici, gribi netici.