"Viņi netiek sodīti, tie, kas nožēlo grēkus un saņem Dieva piedošanu, nonāk Dieva godībā, bet tie, kas nenožēlo un nevar nožēlot un tāpēc nevar saņemt piedošanu, izzūd" izteicās pāvests Francisks katoļu blogam Rotare Caeli
"Viņi netiek sodīti, tie, kas nožēlo grēkus un saņem Dieva piedošanu, nonāk Dieva godībā, bet tie, kas nenožēlo un nevar nožēlot un tāpēc nevar saņemt piedošanu, izzūd" izteicās pāvests Francisks katoļu blogam Rotare Caeli
Foto: Pixabay
Saskaņā ar neseno interviju ar La Repubblica žurnālistu veterātu un pāvestu Francisku, elles vienkārši nav. Publicētais izsauc šaubas un varētu aizskart pašos konservatīvākos.
"Nav nekādas elles, kurā grēcinieku dvēseles cieš visu mūžību" izteicās pāvests Francisks intervijā, kas rada šaubas un pretrunas. La Respubblica avīze citēja Francisku rakstot "Viņi netiek sodīti. Tie, kuri iegūst grēku piedošanu no Dieva, ieņem vietu starp tiem, kas jau ir ieguvuši piedošanu" tomēr "tie, kas nenožēlo un tāpēc nesaņem piedošanu, izzūd"
Elle nepastāv, tas, kas pastāv, ir grēcīgo dvēseļu izzušana.
Foto: Pixabay
Pāvestu Francisku intervēja Eugenio Scalfari, kas sevi uzskata par ateistu, bet raksta par ticības jautajumiem un viņam bija iespējams tikties ar releģiskajiem līderiem. Tomēr neskatoties uz to, viņa intervijas ir tikušas apšaubītas, īpaši tāpēc, ka Scalfari nekad nepieraksta savas intervijas.
Neskatoties uz to Vatikāns nav noprotestējis viņa darbus un pāvests ļauj viņam sevi intervēt. Tomēr pretēji intervijā paustajam un pāvesta apgalvojumiem Vatikāns turpina uzskatīt, ka elle eksistē. Vatikāna pārstāvis izteicās, ka raksts esot bijis žurnālista rekonstrukcija nevis pāvesta teiktais
Vatikāna paziņojumā ir teikts, ka "Kas ir uzrakstīts autora rakstā, ir viņa rekonstrukcijas rezultāts, kur pāvesta pateiktais netiek citēts. Tāpēc nekāda raksta citēšana nevar tikt uzskatīta par pāvesta teiktā precīzu atspoguļojumu."
Oficiālā katoļu doktrīna apgalvo, ka nāves grēkā mirušo dvēseles tūlīt pēc nāves nonāk ellē, kur izcieš elle mocības, kas iekļauj mūžīgo uguni.
Tā nav pirmā reize, kad Vatikāns izplata paziņojumu, kurā distancējas no petrunīga žurnālista. 2014. g. žurnālists apgalvoja, ka pāvests esot atcēlis grēku.
Vēl par elli - tā nav fiziski noteikta vieta, bet cilvēka dvēseles stāvoklis. Var palasīt latviešu un citu tautu pasakas par bagāto princi/princesi, kam ir milzu vara un bagātības, bet dzīve šķiet ciešanu un neveiksmju pilna, un tad uz skatuves parādās ganuzēns, kam pieder tikai noskrandis krekls, bet acīs mirdzums, uz lūpām dziesmas un joki, bet sirdī labestība un izpalīdzība. Viens no viņiem atrodas ellē, otrs - krietni optimistiskākā vietā!