Cerams jūs to novērtēsiet. :) Tātad sākam.
Miegs sastāv no 2 fāzēm - lēnā un ātrā miega.
Lēnā miega fāze ir iemiegot - mēs sākam snaust, domājam dīvainas un absurdas domas. Šajā laikā var raksties labas idejas, ko var īstenot nomodā.
Mazliet vēlāk cilvēks jau iegrimst dziļākā miegā, tomēr gulētāju var viegli pamodināt. Lēnā miega fāzes beigās cilvēks guļ vissaldākajā miegā un viņu pamodināt ir ļoti grūti. Daži šajā laikā var aizmiguši staigāt un pēc tam to neatcerēties. Zinātnieki pierādījuši, ka lēnā miega laikā mēs atgūstam dienā patērētos spēkus.
Ātrā miega fāze sākas tulīt pēc lēnā miega. Cilvēks ir pilnīgi nekustīgs, tomēr acāboli zem aizvērtajiem plakstiņiem veic ātras, periodiskas kustības. Šajā laikā pamodināt cilvēku ir visgrūtāk, kaut arī tuvojas mošanās laiks.
Tikai tad, ja esam gulējuši 8 stundas, jūtamies labi. Bez miega cilvēks izdzīvot nevar - ilgstošs miega trūkums var beigties pavisam bēdīgi. Arī sapņiem ir nozīmīga loma - tas ir intensīvs smadzeņu darbs nakts laikā. Visu dienā uzņemto informāciju pārstrādā un tas notiek caur sapņiem.
Sapņo visi. Dažkārt mēs sapņus neatceramies un tas ir tāpēc, ka visu uzņemto informāciju smadzenes ir salikušas "pa plauktiņiem" un sapnis netiek "nests" līdzi nākamajā dienā.
Sapņos parādās mūsu emocionālie pārdzīvojumi. Maziem bērniem ir vienkārši sapņi. Viņi piepilda savas vēlmes caur sapņiem. Ja vecāki nav atļāvuši bērnam ēst šokolādi, sapnī viņš nosapņo, ka šokolādi ir dabujis un gardi to notiesā.
Bieži vien sapņos priekšmeti un situācijas atkārtojas. Tie ir simboli, kas kaut ko raksturo reālajā dzīvē. Sapņu tulkiem nevar ticēt, jo katram kāds simbols nozīmēs kaut ko citu.
Murgi ir ļoti intensīvi un spilgti sapņi. Šādos sapņos izcīnām dienas laikā nepaveikto. Lai no šādiem sapņiem izvairītos, jāsakārto sava reālā dzīve un arī sapņi kļūs mierīgāki.
Lai labāk saprastu savus sapņus, tos jāpieraksta. Tā var noskaidrot sapņu nozīmi un atklāt savus simbolus. Parasti sapņi vairāk simbolizē atmiņas, pieredzi un jūtas nevis brīdina par nākotnes notikumiem.