Čau! Šodien es jums pastāstīšu par šifriem, kodiem un zīmju kombinācijām, ko līdz mūsdienām nav spējis atkodēt ne viens vienīgs cilvēks. Es ceru, ka jums šis raksts patiks! :) Izbaud! :) .
Mūžam noslēpumā?9
Ķīniešu zelta stieņu šifrs.
1933. gads - Šanghaja. Uz mistiska ģenerāļa Vanga vārda, Amerikas bankā tiek noglabāti 7 savādi zelta stieņi. Bet viņi ir tik savādi, ka ir radījuši vairāk jautājumus ,kā atbildes. Šifrs satur bildes, ķīniešu alfabēta burtus, latīņu burtus un neidentificētus simbolus. Attēli uz stieņiem ir ļoti savādi un izraisa maz sakara. Burti ir sakārtoti nesaprotami un par simboliem vispār nerunāsim. Daži kriptologi domā, ka stieņu apakšā ir minēts kaut kas par 7miljonu ASV dollāru pārskaitījumu. Īstā šo simbolu nozīme gaida kriptogrāfu ,kas tos atkodēs.
Kryptos
Piemineklis atrodas ārpus CIP galvenās ēkas, Virdžīnijā. Džims Sanborns to izveidoja 1990.gadā, tas satur 4 daļas, kas vēl gaida, kad kāds tās atkodēs. Pieminekļa doma ir tāda, ka ar katru daļu, šifrs paliek sarežģītāks. Mūsdienās 3 no 4 daļām ir atkodētas. Viena no daļām stāsta par kādu reģioni Virdžīnijā, cita stāsta par saules ciklies , un trešā stāsta par apraktiem dārgumiem. Gan kriptologi, gan parastākie dārgumu meklētāji ir centušies atrast dārumus, par ko stāsta Kryptos, bet nevienam tas līdz šai dienai nav izdevies.
Dora Bellas šifrs.
To izveidojis Sers Eduards Elgars, kurš bija ļoti slavens tā laika komponists. 1897. gadā viņš nosūtija īsu vēsti, savai draudzenei Dorai Penijai, ko viņš sauca par Dorabellu. Visticamāk tajā ir stāstīts par kaut ko muļķīgu, ko viens draugs stāstītu otram, bet nevarēšana to atkodēt ir padarījusi to par vienu no noslēpumainākajiem šifriem, ko pasaule var mums piedāvāt.
Rohoncas kodekss.
1838.gadā, kādā mazā pilsētiņā - Rohoncā,Austrijā tika atklāts šis neatšifrējamais kodekss, kad to atrada ziedotu vietējai universitātei. Sākumā likās, ka tas ir rakstīts vecungāru mēlē, pēc tam kriptologi saprata, ka tas ir vairāku valodu sajaukums. Tas ir rakstīts no labās uz kreisu un sevī iekļauj arī daudzas rūnas. Ir noskaidrots, ka kodekss satur 42 dažādus burtus un vairāk, kā 200 dažādus simbolus. Daudzi kriptologi uzskata, ka šis kodekss ir safantazēts, bet ir daļa ,kas joprojām cenšas to atkodēt. Diemžēl, šis seno valodu sajaukums ir palicis neatkodēts līdz mūsdienām.
Rika Makkormika kodētās piezīmes.
Riks Makkormiks bija cilvēks, kas savā mūžā tika izmests no nevienas vien skolas. 41 gadu vecumā, viņš bija nenodarbināts, viņš bija vairākkārt pārkāpis likumu un dzīvoja ar savu māti. Laikā, kad viņu atrada mirušu, 15 kilometrus no Seintluisas, viņa kabatā atrada 2 papīrīšus, ar dīvainiem simboliem. Par spīti tam, ka Riks knapi varēja uzrakstīt savu vārdu, piezīmes satur sarežģītu kodu. Zīmīte bija rakstīta ar 2 dažādām rokām, tāpēc daudzi domāja, ka Riks bija vienkāršs kurjers. Lai gan pie šo zīmīšu atkodēšanas strādājuši FIB labākie kriptologi, nevienam nav izdevies atkodēt šo noslēpumaino kodu.