Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
3
721

Cilvēki vispār pēc savas dabas ir māņticīgi. Kino un teātra pasaulē daudzi tic, ka ir tādas nolādētās grāmatas, izrādes un filmas, kurām lemts izraisīt nepatikšanas un pat nāvi ar to tapšanu saistītajiem. Un to vidū īpaši izceļas Mihaila Bulgakova romāns ‘’Meistars un Margarita’’.

Romāns tika rakstīts ilgi 10... Autors: F31KS ''Meistars un Margarita'' lāsts
1.

Romāns tika rakstīts ilgi- 10 gadus un nemitīgi pārlabots. Divas pirmās versijas pat tika sadedzinātas. Darbs tā arī pilnībā netika pabeigts. Pēc Bulgakova nāves pēc atstātajiem manuskriptiem un piezīmēm to izveidoja rakstnieka trešā sieva Jeļena Sergejevna. Atraitne vairākkārt apgalvojusi, ka romānu rediģēt palīdzējis pats Bulgakovs, kurš regulāri ar viņu sazinājies no viņpasaules. 

 

Bulgakovs mira trūkumā un... Autors: F31KS ''Meistars un Margarita'' lāsts
2.

Bulgakovs mira trūkumā un sāpēs, bez cerībām, ka viņa lolojums jebkad tiks izdots. Staļina valdīšanas laikā rakstnieks bija režīmam nevēlams autors, bet laikiem mainoties tomēr viņa romāns tika izdots. Un sāka klīst baumas, ka šis romāns ir nolādēts un tā pirmais upuris ir pats rakstnieks, kurš pats reiz teicis- ‘’Šis romāns mani nobeigs’’. Viņš nomira 1940.gadā no hroniskas nieru kaites, turklāt pamazām zaudēja arī redzi.

 

Jau 1972gadā poļu režisors... Autors: F31KS ''Meistars un Margarita'' lāsts
3.

Jau 1972.gadā poļu režisors Andžejs Vajda uzņēma filmu ‘’Pilāts un citi’’, kas daļēji balstījās uz romāna sižetu. Pēc filmēšanas beigām mīklainos apstākļos mirst Ješua lomas atveidotājs.

 

Tajā pascaronā laikā tika... Autors: F31KS ''Meistars un Margarita'' lāsts
4.

Tajā pašā laikā tika filmēta vēl viena dienvidslāvu un itāļu kopražojuma filma pēc romāna motīviem. Arī šai filmai liktenis nebija labvēlīgs- Dienvidslāvijā šo filmu pat aizliedza izrādīt un tās režisors Aleksandrs Petrovičs mira nabadzībā trimdā.

 

Vēl vairāk dīvainu sakritību... Autors: F31KS ''Meistars un Margarita'' lāsts
5.

Vēl vairāk dīvainu sakritību un vissmagākais liktenis bija Jurija Karas 1994.gadā uzņemtajai filmai. Tā izmaksāja tiem laikiem astronomisku summu- 15 miljoni dolāri un filmēšanas laikā gadījās dažnedažādas ķibeles. Pēc pabeigšanas vēl 17 gadus tā nenonāca līdz skatītājiem autortiesību konflikta dēļ. Tiesu darbu laikā filmas oriģināls uz laiku noslēpumaini pazuda, jo cilvēks, kam bija uzticēts to glabāt, pēkšņi nomira.

 

2005gadā pie seriāla... Autors: F31KS ''Meistars un Margarita'' lāsts
6.

2005.gadā pie seriāla ‘’Meistars un Margarita’’ filmēšanas stājas Vladimirs Bortko. Daudzi uzaicinātie aktieri atteicās no piedāvātajām lomām- vienkārši negribēja izaicināt likteni, bet beigu beigās izdevās nokomplektēt aktieru sastāvu. Interesanti ir tas, ka režisors ievēroja ‘’stingrus drošības pasākumus’’ un pirms filmēšanas lūdza mācītāju iesvētīt filmēšanas paviljonu.

 

nbspSeriāls guva... Autors: F31KS ''Meistars un Margarita'' lāsts
7.

 Seriāls guva fantastiskus panākumus, bet turpmākie gadi parādīja, ka viss vēl nav beidzies. 17 aktieri- gan pirmā plāna, gan epizodisko lomu atveidotāji jau miruši.. Lai gan daudzi no viņiem jau bija krietni gados un varētu domāt, ka nekā pārdabiska tur nevar saskatīt, tas tomēr ir pārsteidzoši liels nelaimes gadījumu, slepkavību un ļaundabīgo audzēju skaits.
 

 

Varat apskatīt... Autors: F31KS ''Meistars un Margarita'' lāsts
8.

Varat apskatīt sarakstiņu:
Aleksandrs Čabans- 47 gadi
Pāvels Komarovs- 38 gadi
Staņislavs Landgrafs- 67 gadi
Kirils Lavrovs- 81 gads
Jevgeņijs Merkurjevs- 71 gads
Aleksandrs Abdulovs- 54 gadi
Jurijs Osjkins-70 gadi
Vladislavs Galkins- 38 gadi
Andrejs Tolubevs- 63 gadi
Gaļina Barkova- 73 gadi
Valentīna Jegorenko- 65 gadi
Staņislavs Sokolovs- 65 gadi
Mihails Suvorovs- 65 gadi
Staņislavs Prjahins- 29 gadi
Iļja Oļeiņikovs- 65 gadi
Valērijs Zolotuhins- 71 gads
Dmitrijs Poddubnijs- 49 gadi

 

Tas par kino bet arī teātra... Autors: F31KS ''Meistars un Margarita'' lāsts
9.

Tas par kino, bet arī teātra aktieri nav izsprukuši no romāna lāsta. Pagājušā gadsimta deviņdesmito gadu vidū Maskavas Dienvidrietumu teātris uzveda izrādi ‘’Meistars un Margarita’’ un Volanda lomu atveidoja Viktors Avilovs. Lai nodrošinātos pret ļauno spēku iedarbības, aktieris nēsājis krustiņu un medaljonu ar svēto attēliem. Bet tieši pēc pirmizrādes atklājies,ka aktieris ir slims ar vēzi. Viņa lomu pārņēma Valērijs Ivakins un jau otrās izrādes laikā viņu ķēra infarkts. Tā lūk!

 

 Autors: F31KS ''Meistars un Margarita'' lāsts
10.
3
721
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [29]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Anonīms
Demonia 18.03.16 16:53  
14
0
Pirmkārt nespēju noticēt, ka šeit vēl nav neviena komentāra, otrkārt Bulgakovs mira no STS saasinājuma un narkotiku atkarības. Viņš gadiem mocījās ar slimību, lai nejustu sāpes lietoja morfiju, beigās ķermenis atteicās un aizgāja viņsaulē. Bulgakovs aizrāvās ar mağiju un rituāliem,kas kalpoja par iedvesmu grāmatas tapšanā.
valcens avatars
Medaļa SociālistsMedaļa Sertificēts spoksMedaļa Zebra
  valcens 21.03.16 13:14
12
0

Drīzumā gaidam nākamo mīklaino gadījumu, jo - kas notiek ar tiem kas šo romānu apraksta Spokos??

kmihs avatars
Medaļa Sponsora favorītsMedaļa BotsMedaļa Burvju klana biedrs
  kmihs 18.03.16 22:15
11
0

Lai vieglas smiltis aktieriem, bet seriāls bija izdevies riktīgi labs. 

Raziels avatars
Medaļa Twittera čomsMedaļa Twittera čomsMedaļa Twittera čoms
  Raziels 18.03.16 19:38
10
0

atbildot uz Demonia komentāru " Pirmkārt nespēju noticēt, ka šeit vēl n... " Par to, ka viņš bija morfīnists- fakts, bet par maģiju un rituāliem- sviests. Meistarā un Margaritā- tur ir tāāādi zemteksti

Vnk tā kā mani ļoti interesē vēsture, es viņus atpazīstu. Tajos laikos rakstnieki, kuri bija rakstnieki, nevis propagandisti, rakstīja tādā veidā. Vizmai Belševicai bija tāds dzejoļu krājums- "Gadu gredzeni"- tur, piemēram, tas ir ļoti jūtams.

Padomju laikos vispār cilvēki zem anestēzijas dzīvoja- parasti gan tas bija alkohols, nevis morfijs, bet cēloņi tie pašī- trulais komunistu režīms bija neizturams. Ar interesi skatos tā laika fotogrāfijas- visur pārdabisks pudeļu daudzums uz galda.

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 07.05.16 13:35
7
0

''Staļina valdīšanas laikā rakstnieks bija režīmam nevēlams autors, bet laikiem mainoties tomēr viņa romāns tika izdots.''

Bulgakovs šo romānu sarakstīja tieši Staļinam. Kas arī ir savā ziņā ļoti dīvains mirklis, ņemot vērā, ka Bulgakovs bija baltgvards. Pats Staļins arī slavināja viņa romānu ''Baltā gvarde''.

F31KS avatars
Medaļa No-Spice olaMedaļa OlimpietisMedaļa Recidīvists
  F31KS 21.07.16 20:43
7
0

atbildot uz badroot komentāru " Forša grāmata, lasijās gan pagrūti, bet... " Vienmēr ir labāk lasīt oriģinālvalodā. Tulkojumi mēdz būt labi un slikti, bet nekas neatsver to, ja spēj lasīt oriģinālu. un ne tikai no krievu valodas. 

spoku dienas doma

pecbucis avatars
Medaļa SpoksMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  pecbucis 22.07.16 00:16
7
0

Seriāls ļoti labs

Epicentrs avatars
Medaļa DarbaholiķisMedaļa KomiķisMedaļa Docents
  Epicentrs 21.03.16 19:37
5
0

Romāna tulkotājs Ojārs Vācietis arī.

PNPAPN@speles avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas joks
  PNPAPN@speles 19.03.16 17:56
5
0

atbildot uz SanctusDeus komentāru " Tajā sarakstā visi mirušie ir cilvēki t... "

 

Doma ko raksti.Abdulovs -54,Komarovs-38,Galkins-38,Prjahins-29,Poddubnijs-49,Chabans-47  .... tavuprat naves kandidati liela  vecuma delj? Cik tad ,tavuprat, cilveks drikst dzivot ? Bet  serials tiesham skatams.

pecbucis avatars
Medaļa SpoksMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  pecbucis 19.03.16 22:56
4
0

Pēdējais 2005 bija ļoti labs seriāls, metistofeļa mūzika vēl tagad skan ausīs. Ļoti patīka arī bbc karš un miers. vienīgi pēdējā sērijā likās, ka kādas trīs saspiestas. Varbūt kāds zin kaut ko vēl ir vērts noskatītīties no krievu klasiķiem?

SoullesS avatars
Medaļa Holly ShitMedaļa NāvīteMedaļa Holly Shit
  SoullesS 19.07.17 23:04
3
0

nostāsti vēsta ka viņš pārdeva dvēseli pašam nelabajam par šo meistardarbu. 

 

badroot avatars
Medaļa Burvju klana biedrsMedaļa Rasika olaMedaļa Spoki flame
  badroot 21.07.16 20:39
3
0

Forša grāmata, lasijās gan pagrūti, bet labāk Bulgakovu orģinālvalodā nekā tulkoto. Tāpat kā arī 12 krēsli, tulkojumā zūd visas nianses.

PNPAPN@speles avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas joks
  PNPAPN@speles 19.03.16 18:42
3
0

atbildot uz SanctusDeus komentāru " Vairākumā mira jau gados vecāki cilvēki. Izla... " Tatad 63(1) ,65(4),67(1) jau ir sasniegushi galejo vecuma robezu ? Reali tads tur ir tikai Lavrovs (81g) ,un tas jau bija redzams ,ka naves kandidats. Ari lasot romanu juties savadi,briziem nevar atrauties,gribas atrak izlasit, bet briziem vispar nelasas...Lidzigi bija ari lasot ,,Sunja sirdi,,  ,ta pasha Bulgakova,acimredzot ar to autoru kaut kas nav ta.

aldism avatars
Medaļa SpoksMedaļa SākumskolnieksMedaļa Trumpe
  aldism 19.03.16 02:59
3
0

atbildot uz Raziels komentāru " Par to, ka viņš bija morfīnists- fakts, bet p... " Labākais seriāls ! Par Tavu viedokli attiecībā uz alkoholu. Es savus vecākus ne reizi neredzēju piedzērušos, kaut gan svētkos tiešām pudeļu klāsts un zacīte bija bagātīgs. 

givemehope avatars
Medaļa ŽurnālistsMedaļa DarbaholiķisSpēja Mana Latvija!
  givemehope 06.05.17 23:08
2
0

Esmu izlasījusi šo romānu. Patika.  

chickenficken avatars
Medaļa Spoks
  chickenficken 18.03.16 19:43
2
0

romāns vai interneta nolādētie faili ? ? ? 

ŽanisReno avatars
Medaļa Sertificēts spoksMedaļa Testu veidotājsMedaļa Sviestmaize
  ŽanisReno 11.05.17 12:48
1
0

Lai saprastu, vai šim romānam ir lāsts, ir jāpēta citi slaveni romāni un ar tiem saistītās aktieru u.c. iesaistīto personu nāves. Domāju, ka viss nav tik dramatiski, kā te aprakstīts.

p.s. un jā, cilvēki mirst 38-toņos gados arī tāpat bez piedalīšanās "Meistarā &Margaritā"

Surums avatars
Medaļa Sertificēts spoksMedaļa SensācijaMedaļa Bestsellers
  Surums 30.04.17 17:27
1
0

atbildot uz valcens komentāru " Drīzumā gaidam nākamo mīklaino gadījumu... " Tiem, kas šo romānu apraksta spkos jau ir sagatvota vieta Volanda svītā.  

IgnisDei avatars
Medaļa KūkaMedaļa Dienas domaMedaļa nolaifers
  IgnisDei 19.03.16 18:47
0
0

atbildot uz PNPAPN@speles komentāru " Tatad 63(1) ,65(4),67(1) jau ir sasniegushi g... " Vairākumā tomēr tajā vecumā cilvēki aiziet no šīs pasaules. Un par galējo vecuma robežu neko neemsu teikusi.  Romānu neesmu lasījusi neesmu, bet seriālu skatījos to 2005. gadā filmēto. Nu varbūt kkas ar viņu ir. Cilvēks jau vienkāršs nebija.

krimplis avatars
Medaļa BakalaursMedaļa ŽurnālistsMedaļa Sertificēts spoks
  krimplis 07.05.17 02:08
0
0