Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
2
422

Sveiki spoki! Šodien es vēlētos pastāstīt leģendu par melno volgu. Tiek uzskatīts, ka šis stāsts bija kaut kādā ziņā populārs PSRS laikos. Pilnīgi iespējams, ka kāds no jums būs par to jau dzirdējis?

Kopumā stāsts ir par melno... Autors: Bezjēdzīgais Leģenda par melno Volgu
Attēls no: inkedandabroad.com
1.

Kopumā, stāsts ir par melno volgu, kura brauca pa ielām un nolaupīja parastus garāmgājējus. Daži stāsta, ka mašīna bieži piebrauca pie kāda no cilvēkiem un interesējās par to, cik ir laiks. Brīdī, kad garāmgājējs pienāca tuvāk, tas ātri tika ievilkts mašīnā. Daudzos minējumos tiek teikts, ka šī mašīna izbrauca no nekurienes un zaga bērnus.

Kaut arī visur tika... Autors: Bezjēdzīgais Leģenda par melno Volgu
Attēls no: www.slavorum.org
2.

Kaut arī visur tika pieminēta viena un tā pati mašīna, tomēr tās izskats nedaudz mainījās atkarībā no laika un reģiona. Dažreiz tika pieminēts, ka tai bija arī daži balti elementi, vai baltas riepas. Kāds pat ir stāstījis, ka ir redzējis melno volgu ar dēmonu ragiem. Dažkārt tika stāstīts, ka mašīna bija sarkanā krāsā nevis melnajā. Tāpat ir ļoti daudz versiju attiecībā uz to, kas tieši vadīja šo nāves mašīnu. Populārākā versija attiecās uz to, ka tie bija KGB aģenti. Citas versijas pieminēja mūķenes, priesterus, ēbrejus un pat vampīrus! Ar laiku daži sāka stāstīt ka mašīnu vada pats Sātans. Savā ziņā versija par KGB bija pamatota, jo viens no cilvēku tipiem, kas izmantoja tāda veida mašīnas bija “likumu pārstāvji”, kuri burtiski terorizēja iedzīvotājus. Tikšana pie šādiem cilvēkiem mašīnā nozīmēja vismaz nokļūšanu cietumā. Tuvāk mūsdienām par tāda veida mašīnām pat sāka stāstīt to, ka tajās ir ievietotas vairāku veidu sekošanas ierīces, piemēram, ierīces, kuras spētu noteikt kurās mājās skatās aizliegtās filmas. Interesanta liekas arī teorija par ieročiem mašīnā, kuras tiek uzstādītas mašīnu buferos.

Eksistē vairākas teorijas... Autors: Bezjēdzīgais Leģenda par melno Volgu
Attēls no: imgur.com
3.

Eksistē vairākas teorijas, kuras paskaidroja kādēļ tieši mašīna zaga cilvēkus. Daudzi stāstīja, ka nozagtos bērnus veda uz iestādi, kur no bērniem tika izpumpētas visas asinis, lai vēlāk tās pārdotu melnajā tirgū arābiem, cilvēkiem no rietumiem un PSRS elitei. Tas tika darīts tādēļ, ka jaunu cilvēku asinis it kā spēj izārstēt cilvēkus no leikēmijas. Citas versijas ietvēra sevī domu, ka cilvēkus zaga dēļ to orgāniem.

Tomēr, tā nebija vienkārši pasaka kuru stāstīja bērniem, lai tie baidās no svešiniekiem. Izrādās, ka šim stāstam bija arī īsti pirmsākumi, kuri, laikam ejot, nedaudz mainījās attiecībā no laikiem. Es centīšos pastāstīt par 3 galvenajiem stāstiem attiecībā uz šo leģendu.

Pirmsākumi scaronim stāstam... Autors: Bezjēdzīgais Leģenda par melno Volgu
Attēls no: persons-info.com
4.

Pirmsākumi šim stāstam ir atrodami tālajā 1953. gadā. Tobrīd pa Maskavas pilsētu bija izplatījušās dažas baumas par cilvēku vārdā Berijs. Tika stāstīts, ka Lavrentijs Berijs braukāja pa pilsētu melnajā mašīnā, meklējot jaunas sievietes. Atrodot tādu sievieti, viņš centās ievilināt to mašīnā un izvarot. 1953. gadā Berijs tika arestēts, tomēr stāsti tik un tā turpinājās. Aresta laikā, Berija apsargs, pulkvedis Sarkisovs, apliecināja, ka šīm baumām bija reāls pamatojums. Berijs tiešām iepazinās ar sievietēm brīžos, kad braukāja ar mašīnu. Lavrentijs Berijs noteica to, kura sieviete viņam patika vairāk un deva norādījumus Sarkisovam dibināt ar šīm sievietēm kontaktu. Vēlāk arī pats Berijs apliecināja šo stāstu (Tomēr tiek pieļauta iespēja, ka viņš to pateica tikai dēļ tā, ka viņu spīdzināja, kā rezultātā viss tas nav patiesība). Beigu beigās tiesa viņu atzina par vainīgu un piesprieda viņam nāvessodu, kas tikai stiprāk izplatīja leģendu par melno volgu. Daži cilvēki tā baidījās no Berija, ka vainoja viņu katru reizi, kad kāda sieviete aizturējās vai nepārnāca no darba laicīgi. Gadiem ejot, stāsts tika papildināts ar to, ka gadījumos, ja sieviete atteica Berijam, tad tai dāvināja puķes “apbedīšanai” vai arī arestēja. Šis stāsts turpinājās līdz pat 1960. gadu vidum.

Ar laiku stāsts daļēji... Autors: Bezjēdzīgais Leģenda par melno Volgu
Attēls no: www.slavorum.org
5.

Ar laiku stāsts daļēji aizmirsās, jo šī tēma vairs nebija tik aktuāla, tādēļ 1970-1980. gados sāka izplatīties citādāka melnās volgas leģenda. Tagad sāka stāstīt, ka melnā volga braukā pa ielām (parasti ar uzrakstu SSD, jeb Smertj Sovetskim Detjam (Nāvi padomju bērniem)) un zog bērnus. Tagad leģenda bija pāraugusi no stāsta pieaugušajiem uz stāstu bērniem, pārsvarā to stāstīja tieši bērni. Šajā versijā netiek stāstīts par to, kas tieši sēž mašīnā, kā arī precīzi nav zināms kas notiek ar bērniem. Dažos stāstos tika minēts, ka vadītāja nav un mašīna pati ir dzīva. Tas nozīmē, ka tā pati zaga un galināja bērnus. Par spīti visam, nekur netiek minēts kas tieši notika ar bērniem, kas liek uzskatīt, ka leģenda parādījās no bailēm par tādām organizācijām kā KGB, kuri varēja paņemt cilvēku melnajā mašīnā un neviens vairs par to cilvēku nekad nebūtu dzirdējis, kā arī nezinātu par to, kur tieši tika izvests cilvēks un kas precīzi ar viņu notika.

Attiecībā uz scarono versiju... Autors: Bezjēdzīgais Leģenda par melno Volgu
Attēls no: www.slavorum.org
6.

Attiecībā uz šo versiju ir pat pieejams neliels stāsts, kuru ir stāstījusi kāda sieviete. Viņa stāstīja, ka bieži no saviem vecākiem ir dzirdējusi stāstu par melno mašīnu un nekad nevarēja saprast, kā gan viņa van vienkārši pazust. Uz kaut kurieni taču viņu ir jāaizved? Tomēr vecāki visu laiku atbildēja :”Nē, tevis vienkārši vairs nebūs.”  Šī sieviete arī izstāstīja atgadījumu, kurā viņa 5 gadu vecumā ir atradusi kādā grāmatā Ļeņina bildi, kurai ir piezīmējusi dažas detaļas. Vecāki, to pamanot, ātri izrāva no grāmatas lapu un sadedzināja to, pēc kā pelnus savāca. Meitenei tobrīd bija 5 gadi un viņa nesaprašanā pajautāja :”Kas tur tāds?”, uz ko vecāki viņai atbildēja :”Tu to pagaidām nesaproti … Ja kāds par šo uzzinās, tad pēc tevis un mums atbrauks melna mašīna un mēs pazudīsim. Tā bija agrāk un notiks arī tagad.” Arī toreiz meitenīte nevarēja saprast, kā gan cilvēki var vienkārši pazust. Uz to tēvs viņai atbildēja :”Varbūt viņus kaut kur arī aizved, tomēr atrast viņus pēc tam nav iespējams, neviens vēl nav atgriezies”.

Balstoties uz šo stāstu un daudziem līdzīgajiem, tiek uzskatīts, ka šī melnās volgas versija bija parādījusies dēļ bailēm no represijas un valdības kā tādas. Cilvēki nevarēja atklāti teikt nosaukumus un pieminēt tos cilvēkus, kas to dara. Viņi arī nevarēja atklāti stāstīt to bērniem, jo bērni varēja kaut ko netīšām izpļāpāt. Tādā veidā šis stāsts ļāva cilvēkiem droši stāstīt par neseniem šausminošajiem notikumiem un tajā pašā laikā tieši nepieminēt dažādus varas un likumu pārstāvjus. Šāda veida melnās volgas stāsts bija ļoti populārs. Balstoties uz veiktajām aptaujām, 22% cilvēku (no tiem, kas dzīvoja PSRS) ir dzirdējuši šos stāstus.

Eksistē arī trescaronais... Autors: Bezjēdzīgais Leģenda par melno Volgu
Attēls no: www.slavorum.org
7.

Eksistē arī trešais stāsts, kurš parādījās 1950-1960. gados Igaunijā. Vēlāk šis stāsts pārceļoja uz dažām citām valstīm. Tieši šajā versijā par vadītājiem tiek minēti priesteri, ebreji, citu valstu pārstāvji u.t.t. Tieši šajā stāstā tiek minēts, ka vadītāji zog bērnu orgānus un asinis, kurus vēlāk ievieto speciālos konteineros. Vienā no tādiem stāstiem tiek minēts priesteris, kurš piebrauca ar melnu mašīnu, no kuras izkāpa mūķene pajautāt kaut ko puikam. Nākamajā brīdī puika tika ievilkts mašīnā un pazuda uz divām dienām. Vēlāk puiku atrada mirušu. Citos gadījumos tiek minēts, ka uzdarbojas ķirurgs un viņa banda, vai arī vienkārši svešinieki, kuri piedāvā bērniem konfektes. Tomēr šajā versijā ļoti reti tika minēta kāda tieši tā ir mašīna, vienkārši tiek minēts, ka tā ir melna.

Tiek uzskatīts, ka šis stāsts ir radies no bailēm attiecībā uz orgānu zagšanu. Līdzīgi stāsti ir sastopami arī daudzās citās valstīs līdz pat mūsdienām. Stāsts par ebrejiem un citu valstu pārstāvjiem tāpat tiek izskaidrots ar to, ka vieglāk ir novelt vainu uz citu rasu un valstu pārstāvjiem, nevis uz savējiem cilvēkiem. Šāda veida stāsts ir mazāk populārs par iepriekšējo. Pēc aptaujas datiem to atceras tikai 1,5% no cilvēkiem.

Paldies par scaronī raksta... Autors: Bezjēdzīgais Leģenda par melno Volgu
Attēls no: www.nairaland.com
8.

Paldies par šī raksta izlasīšanu! Būšu godīgs, pats esmu par jaunu, lai zinātu šo stāstu, tomēr biju pajautājis vairākiem cilvēkiem, kuri dzīvoja PSRS laikos. Izrādās, ka neviens no viņiem nav dzirdējis stāstu par melno volgu. Varbūt kāds no spokos esošiem tomēr tādu ir dzirdējis un vēlētos padalīties ar detaļām par šo stāstu komentāros? Būšu pateicīgs.

2
422
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [20]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 15.02.19 20:50
27
0

volgas bija kgb dienesta auto, gan Gaz 23, gan Gaz 31011, visas vienoja V8 motors no čaikas un automātiskās kārbas, kā arī par 300kg lielāks svars.

par asinīm gan ir patiesība, jo psrs un vdr bija lielākās asins un to sastāvdaļu piegādātājas kapitālistiskajiem rietumiem, par ko saņēma labu valūtas žūksni, tāpēc socbloka valstīs asins nodošana bija obligāta, jo tā bija ienesīga eksporta prece. 

par orgāniem jau vairāk briesmu stāsti, jo orgānu transplantācija ir attīstījusies 80 un 90..gados, tas ir, līdz ar avio satiksmes attīstību, iepriekš tik viekārši no socbloka valstīm ārā nevarēja tikt, kā arī nebija tā peļņa.

bet par vdk biznesu gan ir dzirdēts daudz kas, ne velti 90.gadu sākumā tiem bija visi kontakti, pieeja naudai lai iegādātos labus aktīvus, jau 80.gadu vidū kontrolēja narkotiku tirgus, vaļutņikus un prostitūtas, jo tie bija galvenie līdzekļi pretinieku vervēšanai savos dienestos.

norlatvija avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa RainisMedaļa Burvju klana biedrs
  norlatvija 15.02.19 21:40
18
0

Asoņdesmitajos mūs visu skolu savāca zālē un pilnā nopietnībā stāstīja par melnām volgām kurām nevajag tuvoties! Kā šodien atceros!

Raivis Šteinbergs2 avatars
Medaļa PamatskolnieksMedaļa SpoksMedaļa Intelektuālis
  Raivis Šteinbergs2 15.02.19 20:04
18
0

nu ja tā godīgi tad sīks būdams kaut ko pa miglu atceros ka man stāstīja par melno volgu bet kāda tieši bija tā leģenda gan vairs īsti neatceros bet šis stāsts gāja no mutes mutē ....

SAMSS avatars
Medaļa RainisMedaļa ZeltrocisMedaļa Zoles 3000 speles
  SAMSS 15.02.19 19:57
10
0

  

Arnis Steinbergs@speles avatars
Medaļa 100 atminetas miklasMedaļa OligarhsMedaļa 100 atminetas miklas
  Arnis Steinbergs@speles 15.02.19 22:00
8
0

''B 68 VLG''arī''785 PPJ'' nu nekādi nevarēja būt PSRS.Meklē tālāk,interesanti!..Varbūt Rumānijā,vai līdzīgās valstīs.

Leo111xx avatars
Medaļa IntelektuālisMedaļa Patīk komentārsMedaļa Spoks
  Leo111xx 17.02.19 18:31  
7
0
Dzirdēju ka tāda savāca cilvēkus uz stūra māju.tadel visi raustijas ja ieraudzīja savai mājai tuvojamies melno Volgu.
teufelin avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa MežezersMedaļa Visskaistākajai sievietei
  teufelin 17.02.19 03:24
6
0

Septiņdesmito gadu beigās, tobiš, kad man bija kādi septiņi vai astoņi gadi, bērni mēdza savākties kopā un stāstīt šausmu stāstus. Par sarkano/melno roku, sarkanajām kurpītēm, melnajām klavierēm un tamlīdzīgus. Viens no tiem urbānajiem šausmu stāstiem bija apmēram šāds: "Uzmanību, uzmanību! No stacijas izlido melns zārks! Uzmanību, uzmanību! Pa ielu lido melns zārks! Uzmanību, uzmanību! Melnais zārks tuvojas skvēram X! Uzmanību, uzmanību! Melnais zārks nogriežas virzienā X! Uzmanību, uzmanību! Melnais zārks apstājas durvju priekšā! (Noteikti tas tika kaut kā rezultātā sacirsts ar cirvi, es pieņemu, jo neatceros, pārāk ilgs laiks pagājis.) No zārka izlec melns velniņš uz nobļaujas: "Tu sabojāji manu volgu!"" Varbūt kāds cits atcerēsies precīzāk.  

Arnis Steinbergs@speles avatars
Medaļa 100 atminetas miklasMedaļa OligarhsMedaļa 100 atminetas miklas
  Arnis Steinbergs@speles 15.02.19 21:55
7
1

Numura zīme''

197403 avatars
Medaļa Patīk komentārsMedaļa RecidīvistsMedaļa Autoklikeris
  197403 15.02.19 21:50
6
0

  

Bezjēdzīgais avatars
Medaļa Latvijas politikaMedaļa HumoristsMedaļa Zebra
  Bezjēdzīgais 16.06.19 21:06  
5
0
atbildot uz Stupid komentāru " Lavrentijs Pavlivičs Berija nav nekāds ... "1. Tas, ka es nepareizi uzrakstīju viņa vārdu neliecina par manām vēstures zināšanām, tas drīzāk liecina par sliktām valodas zināšanām. 2. Es nekad arī neteicu, ka man būtu labas vēstures zināšanas. 3. Visa raksta garumā tiek minēts, ka tā ir leģenda, teorija, stāsts. Nevajadzētu ignorēt šos vārdus. Tas, ka es pārstāstu leģendu nemaz nenozīmē, ka es viņai ticu vai arī uzskatu to par patiesu. Man vienkārši tā likās interesanta, tādēļ es par to uzrakstīju un padalījos ar to. 4. Vēstures pamatkurss mūsdienās nepiemin Berijas vēsturi. 5. Neuztver visu tik nopietni.
Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 16.02.19 11:49
4
0

atbildot uz shvillis66@speles komentāru " kkaa neko taadu par volgaam neatce... "

Melnā Berta vai vienkārši Berta bija autofurgons ar kuru savāca krietni iereibušus pilsoņus un aizveda uz atskurbtuvi.

shvillis66@speles avatars
Medaļa Krustvardu superrecidivistsMedaļa Zoles recidivistsMedaļa 100 atminetas miklas
  shvillis66@speles 16.02.19 03:02
4
0

kkaa neko taadu par volgaam neatceros,par melno bertu gan...  

Banančiks00 avatars
Medaļa BotsMedaļa KomiķisMedaļa Bots
  Banančiks00 20.02.19 10:28  
3
0
Labs! 👍
Bezjēdzīgais avatars
Medaļa Latvijas politikaMedaļa HumoristsMedaļa Zebra
  Bezjēdzīgais 15.02.19 22:28
2
0

atbildot uz Raivis Šteinbergs2 komentāru " nu ja tā godīgi tad sīks būdams kaut ko... "

Paldies par atbildi, tas ļauj secināt, ka arī Latvijā šī leģenda bija stāstīta   

Bezjēdzīgais avatars
Medaļa Latvijas politikaMedaļa HumoristsMedaļa Zebra
  Bezjēdzīgais 15.02.19 22:29
2
0

atbildot uz gelandewagen komentāru " volgas bija kgb dienesta auto, gan Gaz ... "

Paldies par paskaidrojumiem un papildu informāciju, godīgi sakot, neko no tā nezināju

Bezjēdzīgais avatars
Medaļa Latvijas politikaMedaļa HumoristsMedaļa Zebra
  Bezjēdzīgais 15.02.19 22:31
2
0

atbildot uz Arnis Steinbergs@speles komentāru " ''B 68 VLG''arī''785 PPJ'' nu nekādi ne... "

Tās mašīnas bildē nav saistītas ar melno volgu no stāsta. Viņas ir pievienotas vienkārši tādēļ, ka tās ir melnas volgas. Neviens, cik man zināms, nav nobildējis šīs mašīnas brīdī, kad kāds no cilvēkiem tika ierauts mašīnā. Tomēr vienā no avotiem tiek minēts, ka daži bērni pierakstīja šādu mašīnu nummurus, tādēļ ir iespējams, ka kaut kur īsto melno volgu nummuri ir saglabāti.

Juris1604 avatars
Medaļa Misija izpildītaMedaļa NastijsMedaļa Dienas doma
  Juris1604 16.02.19 19:40
2
0

    

Anonīms
Sahists 02.03.19 12:47  
2
0
Man bērnībā arī tika piekodināts uzmanīties no melnām volgām. Bet tas attiecās uz kaut kādu konkrētu laiku. Ja nemaldos, kaut kad pavasarī. Jo tad ebrejiem esot kaut kādi svētki, uz kuriem viņi cepot plācenīšus no bērnu asinīm.
Anonīms
Stupid 16.06.19 20:04
1
0

Lavrentijs Pavlivičs Berija nav nekāds Berijs. Autora vēstures izziņa ir ļoti apšaubāma. Piedodiet, tas liecina, ka ar pamatkursu vēsturē tā ir kā ir . Laikam baumas tiražēt vieglāk.

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 28.03.19 12:34
0
0

Brrr... Tiešām kaut kur dzirdēts.