Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
314

Rīts labs, dārgie spoki.

Mazliet parunāsim par nāvi, par to, kas notiek pēc tās un kas varētu notikt. Paskatīsimies uz nāves perspektīvu, ja tā to var nosaukt, no mazliet cita skatu punkta.

Lai labi lasās un lai jauka diena!

Kas notiek pēc... Autors: Jāņa oga Kas notiek pēc nāves?
1.

Kas notiek pēc nāves?

Šajā jautājumā pasaule dalās trīs daļās - tie, kuri uzskata, ka līdz ar nāvi beidzas arī cilvēka dzīves gājums, tie, kuri uzskata, ka nāve ir jauns sākums un tie, kuri nezin kurā pusē nostāties vai izvēlas nostāties uz abām. Personīgi es sevi pieskaitu pie otrās kategorijas, jo uzskatu, ka nāve nav beigas.

Bet nu, vairāk par tēmu... Mēs visi zinām, kas notiek cilvēkam nomirstot, pareizi? Kā apstājas sirds, asinis pārstāj savu ritmisko kustību pa cilvēka ķermeni, smadzenēm vairāk nepiekļūst, līdz ar to apstājas arī neironu funkcionalitāte, smadzenes iet bojā, cilvēka ķermenis sastingst un kļūst auksts un sākas sadalīšanās procesi, un...viss... Cilvēka vairs nav... To zin visi, līdz "cilvēka vairs nav", kad apstājas pirmajā kategorijā esošie. Otrā kategorija tikai sāk iesildīties... 

Tūkstošiem gadu cilvēki ir domājuši, kas notiek ar cilvēku pēc nāves - Ēģiptieši ticēja, ka cilvēka dvēsele dodas pie dieva Anubisa izturēt tiesu, kur Anubiss tālāķ lēma - doties pie Ozīrisa vai arī apēst cilvēka sirdi un nosūtīt uz pazemi, pēc monoteisma dibināšanas - kristieši no visām varēm ticēja, ka cilvēka dvēsele pēc nāves dodas uz šķīstītavu, kur tālāk tās ceļš ved vai nu uz paradīzi, vai elli... Un tā šis jautājums ir bijis neatbildēts līdz pat šai dienai.

Bez DieviemTomēr cilvēki... Autors: Jāņa oga Kas notiek pēc nāves?
2.

Bez Dieviem...

Tomēr, cilvēki, kuriem ir bijis pietiekami veselā saprāta, lai noliegtu visādus dievus un pasakainos ceļojumus uz augšu vai apakšu, bet vairāk pievērsties novērojumiem, eksperimentiem - zinātnei, vienu vārdu sakot, ir sākuši domāt, par enerģijām un Visumu.

Ko Jūs teiktu par tādu konceptu - cilvēks pēc nāves, pametot savu fizisko ķermeni, dodas bezgalīgā lidojumā Visuma dzīlēs jau kā enerģija, spēdams šķērsot laiku un telpu, nokļūt jaunās pasaulēs, dimensijās un citās laika zonās...

Murgs? Tad vajadzētu mazliet smalkāt šo konceptu izklāstīt, ne? Lasam nedaudz zemāk...

Detaļu izsklāstsTātad Ko mēs... Autors: Jāņa oga Kas notiek pēc nāves?
3.

Detaļu izsklāsts...

Tātad... Ko mēs zinām par enerģijām? Enerģijas ir daudz dažādu veidu - kinētiskā, potencialā, elektro, magnētiskā, ķīmiskā, termalā, elektromagnētiskā un daudzas citas. Enerģija pati par sevi nevar nekur uzrasties un arī tāpat nekur tā nevar pagaist. Tieši tā pat ir arī ar cilvēkiem un vispār visu dzīvo, kas ir uz šī planētas un Visumā - miljoniem, miljardiem un triljoniem enerģiju... Ja neticat tam - mūsu smadzenes darbojas uz elektriskajiem impulsiem. Un lūk, šī enerģijas padarīšana arī ir kalpojusi idejai, ka viss dzīvais - augi, dzīvnieki, mikrobi ir dzīva enerģija ievietota fizsikā veidolā ( jo reāli, enerģiju nevar pataustīt vai paņemt saujiņā un pakaisīt kā sāli kaut kur ). Pēc fiziskā ķermeņa bojāejas, "dzīvā enerģija" ( sauksim viņu tā, vai izvēlieties paši savu terminu, jo tāds vēl nav izdomāts ) atkal ir brīva un klīst pa izplatījumu meklējot jaunu veidu kā atdzimt ( šeit jau nāk klāt reinkarnācija, tikai mazliet sarežģītāk strukturēta )... 

Ne tikai uz scaronīs Zemes... Autors: Jāņa oga Kas notiek pēc nāves?
4.

Ne tikai uz šīs Zemes, bet citās pasaulēs un pat citās dimensijās....

Pie kam, šī enerģija neatdzimst tikai uz Zemes un tai nav monotona veidola - var kļūt par suni, koku vai feju, nav nozīmes, tā ir visu aptveroša, jeb Visums kā tāds - tai nav laika un telpas robežu, tā var doties uz citām planētām, dimensijām, citiem Visumiem, kuros Troņu spēles notiek pa īstam un Harijs Poters lidinās virs Dzelzs troņa un Hobiti karo ar pūķiem, citām laika zonām utt. Pie viena, jau sen ir zināms fenomens, ka, ja cilvēkam uz rokas ir pulkstenis un viņš mirst, pulkstenis apstājas ( lielākoties tas var būt sasists, esošajam līķim lidojot pret zemi ), bet tāds fenomens pastāv un ir bijuši ziņojumi, ka apstājas arī pulksteņi mājās, kaut kas notiek ar apkārt esošo elektroniku utt. Tas varētu, atkārtoju, VARĒTU nozīmēt, ka nāves brīdī, ķermeni pamet elektro magnētiskais impulss, tā pati enerģija, kas tālāk lido prom...

NobeigumāTas viss jau... Autors: Jāņa oga Kas notiek pēc nāves?
5.

Nobeigumā...

Tas viss jau izklausās baigi cool un tā, bet lieta tāda, ka neviens to īsti arī nepierādīs, jo cik zināms, neviens vēl nav atgriezies no tās pasaules, lai pavēstītu par tur esošajiem laika apstākļiem... Daudzi, domajams, ir redzējuši filmu "Interstellar"... Tad lūk, čota neviens vēl nav no citas dimensijas mums grāmatas pamētājis, bet filma ir uzņemta pēc aptuvenās, šī raksta domas.

Plus, jā, es kaut kam no ši ticu, jo ir visai garlaicīgi paļauties uz tikai biloģiskās mašīnas dogmu, bet nu raksts ir tapis kopīgai izvērtēšanai, nevis, lai saceltu kārtējo karu starp ticīgajiem un neticīgajiem, cik kurš ir pareizs utt... 

Lai jauka diena, cerēsim, ka saulīte spīdēs tik pat forši arī turpmāk..

0
314
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [31]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
JustARide avatars
Medaļa ŽurnālistsMedaļa Sponsora favorītsMedaļa Betmens
  JustARide 10.08.17 11:48
7
0

Nepiekrītu tavam pieņēmumam, ka dzīvības enerģija klejo pa visumu. Tā ir taisnība, ka cilvēkā ir enerģija un tā nevar tā vienkārši izgaist, bet ir zināms, kur tā paliek. Tā bagātina augsni ar visādu baktēriju un tārpiņu palīdzību.

Runājot par iespējamiem pēc nāves scenārijiem, jāpatur prātā, ka pat tad, ja eksistē tādas dvēseles, kas, kristietības kontekstā, kaut kur dodas, tad tām nav daudz kopīga ar to, ko uzskatām par sevi. Mūsu domas, atmiņas un emocijas ir neiroloģiski procesi, kas norit mūsu smadzenēs. Pēc nāves smadzenes sapūst. Tātad tiem, kuri iedomājas pēc nāves dzīvi, kā atkalsatikšanos paradīzē, kur ar tuviniekiem tiek pārrunātas aizvadītās dzīves un turpināti uz zemes iesāktie hobiji, būs jāpiedzīvo vilšanās. Pat tad, ja kaut kas kaut kur saglabājas, tad runa var būt tikai par kaut kādu metafizisku esenci bez personības. 

GargantijA avatars
Medaļa FledermausisMedaļa Holly ShitMedaļa Fledermausis
  GargantijA 12.08.17 21:12
5
0

Neatceros, kurš to teica, bet - Nāve ir iznākums, no kura neviens nevar izvairīties. Nedomāt par to nevar, bet pārāk ieciklēties uz nāvi arī nevajag.

exkluzīvais avatars
Medaļa Aģents 0/7Medaļa MaģistrantsMedaļa Aģents 0/7
  exkluzīvais 27.08.17 11:31
5
0

No laika gala šis teorijas tiek stāstītas, lai cilvēkam nezustu dzīves jēga, lai nerastos liekas bailes un depresija. Bez ticības ir grūti dzīvot, neziņa un pasakas nomierina, ka viss ir iespējams.

GurnisLV avatars
Medaļa SpoksMedaļa SviestmaizeMedaļa Sertificēts spoks
  GurnisLV 27.08.17 10:30
4
0

Vai tad tas, kas notiek pēc nāves, nav tas pats, kas notiek pirms dzimšanas?   

Gmonster avatars
Medaļa NostradamsMedaļa Patīk komentārsMedaļa Dienas joks
  Gmonster 17.08.17 10:03  
3
0
Runājot par Dievu, es neticu, ka, cilvēki, kas netic Dievam un citiem ir atdevuši visu, nonāks ellē, kur tos mūžīgi spīdzinās. Tas ir pārāk nežēlīgi un netaisni.
Jāņa oga avatars
Medaļa BestsellersMedaļa Admins iesakaMedaļa Admins iesaka
  Jāņa oga 13.08.17 00:37  
2
0
atbildot uz žņaudzējcūka komentāru " Paldies, labprāt palasītu arī to, kas autoram... "Wow... Laikam vienīgais komentārs, kurš tik ļoti silda manu sirdi un attaisno manis tērēto laiku priekš šāda tipa rakstiem. Paldies! Motivē darboties tālāk. Vienīgi jāpiebilst - jā, manī ir visai liels nihilisma pieskāriens - es noliedzu visas dievībās un reliģijas, tomēr es neuzskatu, ka dzīve ir bezjēdzīga ( un arī jēdzīga! ) un arī nevaru noliegt to, ka pastāv kas spēcīgāks, ko mēs, dotajā savā garīgās attīstības stadijā, neuztveram un nesaprotam. Pie visa, manuprāt, senās mācības man ir pie sirds, jo, manuprāt, mūsdienās cilvēce ir visai stagnēta, dzenoties uz priekšu un tverot vien miglu, bet senākos laikos cilvēki bija vairāk pietuvināti Kosmosam, vairāk centās izzināt un saprast - tagad tas viss ir savēlies vienā lielā putrā. Un tad sanāk, ka lavierēju starp zinātni un pseido-zinātni, jeb kā es to saucu, zinātni aiz robežas un mans mērķis ir savilkt kopā nesavelkamo, pierādīt ( vismaz sev, ja ne visai cilvēcei ), ka pastāv lietas, kuras nevar izskaidrot, ka pastāv lietas, kuras nevar redzēt un nevar sajust, ka pasaule nav tikai melna ar baltu un cilvēks nav ieslēgts pareizo&nepareizo darbību ķēdēs, ka viss kādreiz beidzas un sākas no sākuma... P.S. Man ir sajūta, ka Tu man esi pazīstams - skatoties uz tavu terminu lietojumu un valodas ritējumu...
anice avatars
Medaļa SensācijaMedaļa Patīk komentārsMedaļa Vidusskolnieks
  anice 27.08.17 10:28
2
0

atbildot uz Gmonster komentāru " Runājot par Dievu, es neticu, ka, cilvē... " Ellē nonāks VISI. Jo gandrīz visās reliģijās ir punkts, ka tie, kas netic "īstajam Dievam", nonāks ellē, bet pietiek tikai ar divām šādām kopām, lai visi pasaules cilvēki būtu vismaz vienā no "elles pacientu" grupām.

Jāņa oga avatars
Medaļa BestsellersMedaļa Admins iesakaMedaļa Admins iesaka
  Jāņa oga 10.08.17 11:59
2
0

atbildot uz JustARide komentāru " Nepiekrītu tavam pieņēmumam, ka dz... " Paldies par viedokli... Lūk, viens "bioloģiskās mašīnas" dogmas piekritējs. Kā jau teicu, pasaule šajā jautājumā dalās 3 daļās. Un pretpoli arī ir saskārušies - respektīvi, Tu un es. Tas ir normāli un kamēr netiks pierādīts, ka viens no mūsu viedokļiem ir pareizs ( vai uzradīsies trešais ), tikmēr ir pat ļoti apsveicami, ka pasaule šķeļas, nevis seko vienam viedoklim - tā varēs rast atbildi!   Savukārt, es nevēlos piekrist Tavas nostājas izklāstam - Tu saki, ka būs vilšanās ( btw, es nerunāju par paradīzēm, bet noliedzu tās ), bet to jau neviens nezin, respektīvi, rodas iespaids, ka Tu jau tur esi bijis, atnācis atpakaļ un uzrakstījis šo komentāru. Lūk, tas jau nav pareizi, jo veicina vienpusējību, kamēr jābūt fleksiblam un jānoraugās uz visam perspektīvām no visām pusēm. + Jā, fiziskais ķermenis kļūst par lielisku mēslojumu pūšanas procesā, bet augsni baro minerālvielas un ķīmiskie savienojumi, kas rodas ķermenim sapūstot. Enerģija to darīt nevar, jo enerģija ir netaustāma, neredzama un impulsīva... Par domām man arī ir savs viedoklis, bet tas lai paliek citam rakstam.

Bet paldies par viedokli un novērtējumu!

Grey Wolf avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  Grey Wolf 12.08.17 19:31
1
0

protams ka neviens nav atgriezies, jo fiziski ja nekas nepaliek.. paliek iznformācija, bet kādā veidā to neviens nezina, un plika informācija pati par sevi neko nevar ietekmēt, kamēr tā netiek apstrādāta.. Tas ka informācija nepazūd, tas ir zinatniski pierādīts, pilnīgi jebkura informācija, (ar informāciju var saprat jepkuru leitu arī ātomu izkārtojumu dotā laika momentā).. vai tā informācija kautkur tiek izmantota tas ir lielais nezināmais var teikt ka zinātnes Svētais Grāls, jo ja izdotos atklāt kur tā informācija paliek, tad tiktu atrisinātas gandrīz visas zinātnes mīklās.. tā kā vienoozīmīgi nevar teikt ka pēc nāves viss izbeidzās, bet kas notiek to nevar pateikt..  vienīgi zināms ka nekāds elektromegnētiskais impulss - vismaz tādu ko varētu filsēt, netiek nekur izstarots.. smadzenes nomirst tāpat kā izslēdzot datoru - viss nekā vairs nav.. Bet atkārtošos, informācija nepazūd, tai kautkur jāpeliek....

Gmonster avatars
Medaļa NostradamsMedaļa Patīk komentārsMedaļa Dienas joks
  Gmonster 04.03.18 19:15  
1
0
Labāk nosprāgt, nekā tikt pistam dirsā trīs līdz piecas reizes nedēĺā. Tikai jāsaņemas.
Sanders avatars
Medaļa Vilkaču klana biedrsMedaļa Lord RudolphMedaļa Sponsora favorīts
  Sanders 21.08.17 17:43
1
0

Vienvārdsakot,NĀVE-Jauns sākums

marekitto86 avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa JubilārsMedaļa Dienas joks
  marekitto86 06.08.18 15:08  
1
0
atbildot uz Jāņa oga komentāru "Wow... Laikam vienīgais komentārs, kurš tik ļot... "

Beidzot,cilvēks ar 3 ciparu IQ.Es domāju līdzīgi...
Sanders avatars
Medaļa Vilkaču klana biedrsMedaļa Lord RudolphMedaļa Sponsora favorīts
  Sanders 21.08.17 17:49
0
0

atbildot uz GargantijA komentāru " Neatceros, kurš to teica, bet - Nāve ir... " A kas notiek ja ieciklejas uz NĀVI?

Jāņa oga avatars
Medaļa BestsellersMedaļa Admins iesakaMedaļa Admins iesaka
  Jāņa oga 10.08.17 11:05
0
0

atbildot uz Banančiks00 komentāru " Tu atgriezies šķirotavā un izvēlies sav... " Uz Šķirotavu gan negribās braukt... Tur tie vecie vagoni samesti, nepatīk...

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 12.08.17 09:10
0
0

"dzīvā enerģija" atkal ir brīva un klīst pa izplatījumu meklējot jaunu veidu kā atdzimt..  tai nav laika un telpas robežu, tā var doties uz citām planētām, dimensijām

kādēļ visi tad tūlīt pat nepiedzimst par miljardieru, politiķu vai rokzvaigžņu bērniem, bet daudzi piedzimst nelabvēlīgās ģimenēs? brīvā griba taču, robežu nav!

Un vai šāda klīšana par izplatījumu gadījumā neatbilst aprakstam "pasakains ceļojums"?

Jāņa oga avatars
Medaļa BestsellersMedaļa Admins iesakaMedaļa Admins iesaka
  Jāņa oga 12.08.17 09:47  
0
0
atbildot uz žņaudzējcūka komentāru " "dzīvā enerģija" atkal ir brīva un klīs... "Notiek pārdzimšana par jaunu, respektīvi, kamēr esi beizveidola enerģija, tev nav domu, gribas un visa pārējā, vienīgi atmiņas, kuras ieslēgtas un tām piekļūt nevar vienīgi izmantojot hipnozi vai ko tur, kad ķermenis ir iegūts... Nevajag aizmirst, ka cilvēku vai jebkuru dzīvu būtni dzemdē, respektīvi, tas ir liktenis, kurš izšķir par ko tu varētu būt nākamajā dzīvē. Un kur ir teikts, ka jāpārdzimst ir par cilvēku vai citu dzīvnieku? Es norādīju, ka enerģija var iegūt jebkuras dzīvības formas veidolu - auga, baktērijas, vai dzīvnieka... Pie tam, šī enerģija arī ir Visums, Visums sastāv no šīs enerģijas - universālas, kura rada un iznīcina dzīvību... Nesaprotu tavu domu par "pasakainu ceļojumu", ja mazliet sīkāk pastāstīsi, ar prieku atbildēšu.
Jāņa oga avatars
Medaļa BestsellersMedaļa Admins iesakaMedaļa Admins iesaka
  Jāņa oga 12.08.17 19:00  
0
0
atbildot uz žņaudzējcūka komentāru "lai noliegtu visādus dievus un pasakainos ceļoj... "Uhh... Pacentīšos kaut kā kaut ko atbildēt. Pasakainība šeit ir domāta reliģiskajos "paradīze&elle" konceptos. Īsumā - akceptējot Visuma konceptu, nevar eksistēt šādas vietas, varam tās pat nosaukt par cilvēka galējībā - labs un ļauns. Kas attiecas par likteni... Es biju mazliet neakurāts un tikai otrajā komentārā tev uzrakstīju, ka apkārtējā vide un apstākļi ietekmēs to, kas tu būsi - viduslaiku karalis, tualetes tīrītājs vai burvis citā pasaulē ( ja pieņemam to, ka eksistē bezgalīgi daudz citu planētu, citu visumu utt, kuros mūsu fiziskie likumi neeksistē, bet eksistē citi ). Bet jā, varētu bùt kaut kas augstāks un stiprāks, nedefinējams, bet nekādā gadījumā ne dievi - vismaz ne tā, kā to saprata antīkie cilvēki un ne tuvu tam, ko par dievu uzskata mùsdienu reliģijas ( par dieviem un cilvēkiem, es ļoti ceru, man sanāks laiks un drīz būs raksts ). Patiesībā, tu ar mani runā jau par nākamo rakstu tēmām, kurās es centīšos izskaidrot, veikt kaut kādu analīzi un šie raksti būtu visai saistīti... P.S. Gribētu, lai šis koncepts ir mans, bet tas nav, par šo cilvēki ir domājuši jau sen pirms manis, es esmu šo informāciju mazliet saspiedis un, iespējams, piedevis sava veida domraksta formu, tāpēc izskatās, ka es runāju no sevis...
Gmonster avatars
Medaļa NostradamsMedaļa Patīk komentārsMedaļa Dienas joks
  Gmonster 04.03.18 19:20  
0
0
atbildot uz motorwalwes komentāru " Laiks apstājas,maņu nav ,domu nav-respe... "

Droši zini?
Jāņa oga avatars
Medaļa BestsellersMedaļa Admins iesakaMedaļa Admins iesaka
  Jāņa oga 27.08.17 19:12  
0
0
atbildot uz Anonīms komentāru " mans domat tas ir līdzīgi sapnim - tik ... "Par spokiem lasīt citu manu rakstu!
dundundun1 avatars
Medaļa Vilkaču klana biedrsMedaļa PamatskolnieksMedaļa Dienas joks
  dundundun1 27.08.17 11:55
0
0

es ticu ( es domāju, ka jebkuram cilvēkam, kuram ir laba izpratne par to, ko cilvēkam var nodarīt čakarēšanās ar smadzenēm (lobotomija etc), nav vairs šaubu, ka pēc nāves nav nekā un nekam vairs nav jēga. nesaprotu kāda runa par enerģiju augsnei u.t.t. ja tu vairs neesi, mēs būsim enerģija tārpiem tas arī viss )