Tutanhamona lāsts.
Kad 1922.gadā britu arheologs Hovards Kārters Ēģiptē atklāja laupītāju neskartās un dārgumiem pārbagātās faraona Tutanhamona kapenes, pasaule sajūsminājās, bet drīz vien sajūsmu nomainīja uztraukums par iespējamo faraona lāstu.
Tutanhamona lāsts.
Kad 1922.gadā britu arheologs Hovards Kārters Ēģiptē atklāja laupītāju neskartās un dārgumiem pārbagātās faraona Tutanhamona kapenes, pasaule sajūsminājās, bet drīz vien sajūsmu nomainīja uztraukums par iespējamo faraona lāstu.
Un tam bija arī iemesls. Drīz pēc kapeņu atvēršanas negaidīti mirst lords Karmavorns, Kārtera ekspedīcijas sponsors. Un arī pats piedalījās šajā ekspedīcijā un bija klāt pie kapeņu atvēršanas.Viss sākās ar nevainīgu oda kodienu, pēc tam viņš skujoties iegrieza tā izraisītajā brūcē un sākās asins saindēšanās, kura izraisīja lorda nāvi.
Rakstnieks Arturs Konans-Doils šo atgadījumu žurnālistiem teica, ka viņš ir pārliecināts, ka vainojama ēģiptiešu okultā maģija, par kuru eiropieši neko nezina. Nevajadzēja aiztikt faraona kapu, tad nekas ļauns nebūtu noticis.
Nākamo gadu laikā faraona upuru skaits pieauga ģeometriskā progresijā un vēl vairāk apstiprināja versiju par faraona lāstu. No asins saindēšanās mirst Karmavorna brālēns, tad amerikāņu bagātnieks un Karmavorna draugs Džordžs Goulds, kurš intereses dzīts arī devās apskatīt faraona kapenes. Nākamais upuris bija Luvras muzeja ēģiptoloģijas nodaļas vadītājs, kurš pēc kapeņu apmeklējuma mirst no pneimonijas.
Arvien vairāk un vairāk mira cilvēki, kuriem bija saistība ar Tutanhamona kapenēm. Par pēdējo upuri tiek uzskatīts Ēģiptes Senlietu departamenta vadītājs, kurš bija piedalījies Tuatanhamona dārgumu izstādes organizēšanā Londonā.
Loģisku izskaidrojumu šai nāvju virknei nav izdevies atrast. Viena no sakarīgākajām versijām šķita tā, ka faraona mūmijā bija saglabājušies baciļi, kas izraisīja medicīnai nepazīstamas slimības. Vienubrīd pēc nelielas epidēmijas kas izcēlās ēģiptiešu vēsturnieku aprindās, kuri bija apmeklējuši kapenes, šķita, ka noslēpums atklāts. Bet drīz vien atklājās, ka pie šīs epidēmijas nav vainojams faraons, bet gan kāds parasts, slims cilvēks, kurš kopā ar pētniekiem apmeklēja kapenes.
Ap šiem dārgumiem vēl joprojām ir daudz neizskaidrojama un mistiska, bet tieši tas jau padara tos patiesi unikālus.
Vari palasīt arī iepriekšējās daļas
http://spoki.tvnet.lv/mistika/Kapus-neaiztikt-II/790364
http://spoki.tvnet.lv/mistika/Kapus-neaiztikt-I/790354
Paldies par veltīto laiku!