Joga ir miesas, prāta un dvēseles savienība - jūsu individualitātes savienība ar dievišķo prātu, kas vada Visumu. Joga ir tāds esības stāvoklis, kurā jūsu bioloģisko organismu veidojošie elementi un spēki harmoniski sadarbojas ar kosmosa elementiem. Sasniedzis šādu stāvokli, jūs pieredzēsit paaugstinātu emocionālo, psiholoģisko un garīgo labklājību un ievērosit pēkšņu jūsu vēlmju piepildīšanos. Jogā - savienībā ar garu - jūsu un dabas vēlmes ir viens veselums. Tā kā jūs piedalāties radošajā procesā līdztekus bezgalīgai būtnei, jūsu uztraukumi izzudīs un jūs sajutīsit laimi un prieku. Tas ir pēkšņs intuīcijas, atklāsmes, iztēles, radošo spēju, nozīmes un gribas uzplaukums. Jus izdarāt pareizās izvelēs, kas nes labumu ne vien jums pašam, bet arī visiem tiem, kurus ietekmē jūsu izvēle. Kad Mateja evaņģēlijā Jēzus saka: "Jo mans jūgs ir patīkams un mana nasta viegla" (Mateja ev. 11. nod. 30.), viņš pauž jogas pamatprincipu. Viņa prāts ir saskaņots ar kosmisko prātu, viņa griba - ar dievišķo gribu.
Joga neatkarīgi no tās saistības ar dažādām tradīcijām var tikt uzskatīta par filosofisku disciplīnu, kas aptver dažādas garīgas prakses hinduismā.
Jogai ir vairāki novirzieni un tie aptver:
meditāciju rādža joga,
garīgas lūgšanas bhakti joga,
nesavtīga kalpošana citiem karma joga,
patiesības un realitātes analīzes prakse gjāna joga
kā arī meditatīvi vingrojumi un ķermeņa norūdīšana hatha joga, kas ietilpst rādža joga.
Joga saskaņā ar Patandžali ir viena no sešām galvenajām hindu filosofiju skolām, un šajā nozīmē tā īpaši attiecas uz rādža jogu , kas ir "dižciltīgo" paņēmiens dievišķajā meditācijā uz Brahmanu. Jogas paņēmieni ietver dažādas prakses mokšas (atbrīves) jeb samādhi (apgaismības) sasniegšanai ar fiziskām, mentālām un garīgām aktivitātēm, individuāli fokusējoties uz realitātes patieso būtību. Jogas prakse ir aprakstīta Bhagavadgītā un Jogas Sūtrās , kā arī dažās tantrās .
Pēc Svāmī Vivekānandas ierašanās ASV 1983. gadā rietumos sāka strauji izplatīties jogas prakse tās fiziskajā aspektā.
Daudzi jogu uzskata vienkārši par vingrinājumiem veselības uzlabošanai, taču arī jogas garīgie aspekti ir piesaistījuši sekotājus visā pasaulē.