Mēs visi zinām Valta Disneja animācijas filmiņas, bet šis vairāk būs pa notikumiem Disneja parkos, slēptām ziņām un notikumiem, kas kopumā met ēnu uz Disneja korporāciju.
Disneja Noslēpumi17
Nāvējošā atrakcija
1974. gada 30. Jūnijā Kalifornijas disneja parkā atvērās jauna atrakcija - American Sings. Tā paša gada vasarā Kalifornijas studente Debija Stouna (Debbie Stone) pieteicās vasaras darbam šajā atrakciju parkā. Viņas uzdevums bija iepazīstināt un atvadīties no atrakcijas viesiem. Viņai un viņas kolēģiem bija uzdevums stāvēt skatuves kreisajā malā un pārraudzīt, lai viss notiktu kā plānots. Citos parkos jau iepriekš ir bijusi šāda atrakcija, kurā visi atrakcijas ''roboti'' dziedāja, un sienas, kuras kustējās, visas pēc priekšnesuma devās uz labo pusi - prom no parka darbiniekiem, bet šeit tās tieši devās virsū viņiem.
Tomēr deviņas dienas pēc atrakcijas atklāšanas notika negadījums, kura iemesls īsti nav zināms. Debija bija pēdējā palikusi atrakcijas vietā. Kaut kādas problēmas dēļ, viena no atrakcijas sienām saspieda Debiju pret celtnes stacionāro sienu un viņa bija mirusi. Vairāki parka apmeklētāji dzirdēja viņas kliedzienus, bet domāja, ka tie nāk no citām atrakcijām, kā piemēram no tuvējās šausmu mājas. Viens viesis tomēr dzirdēja, ka kliedzieni nāk tieši no šīs atrakcijas un paziņoja to vadībai. Pēc šī notikuma, atrakcijas vietā tika uzstādīti kustības sensori, lai sienas nekustētos, kad notiek kustības pie tām.
Bīstamie atrakciju parki
Disneja pirmais ūdens atrakciju parks atradās netālu no Discovery salas. Uz šīs salas Disney ierīkoja zoo parku, kur pat bija dažas nu jau izmirušas sugas. Šis parks uz salas bija mājvieta pēdējam tumšajam piejūras zvirbulim. Abi parki tagad ir pamesti. Kāpēc? Pēc oficiālās versijas tos slēdza mazā apmeklētāju daudzuma dēļ. Bet ir cita versija...
Tiek teikts, ka šajā ūdens parkā tika atrasta nāvējošā baktērija Naegleria Fowleri jeb arī zināma kā smadzenes ēdošā amēba. Tā bojā centrālo nervu sistēmu un 90% gadījumu izraisa nāvi. Tas izskaidrotu kāpēc ir aizliegts peldēties vairākās vietās parka teritorijā. 2010. gadā, gandrīz 10 gadus pēc parku slēgšanas, piedzīvojumu meklētājs Šeins Perezs slepus devās izpētīt abus pamests parkus.
Daži no Šeina atradumiem bija vairākos stikla konteineros turētas čūskas, darbinieku fotogrāfijas. Par brīnumu, daļa parka gaismu vēl bija ieslēgtas, kas lika domāt, ka parkā vēl ir kādi citi cilvēki, bet vieta jau ilgu laiku ir pamesta.
Lemingu slepkavības
1958. gadā Disney uzņēma filmu ''White Wilderness'' , kas parādija lemingu brīnisķīgo dabu. Esat dzirdējuši mītu, ka lemingi ir vieni no retajiem dzīvniekiem, kas izdara masveida pašnāvības? Iespējams šis mīts nemaz nav patiess, bet filmas veidotāji, lai uzņemtu labākus kadrus, speciāli nogrūda vairākus lemingus no klints un pēc tam filmēja viņu līķus.
Kopīgās apakšbikses
Tiem parku darbiniekiem, kuriem jātēlo kāds varonis, līdz 2001. gadam bija aizliegts valkāt pašiem savu apakšveļu. Tas tāpēc, ka citu cilvēku apakšveļa var izrādīties parāk redzama zem tērpiem. Tomēr viņiem tika dota apakšveļa, ar kuru viņiem vajadzēja dalīties ar vairākiem cilvēkiem. Divu gadu laikā trīs darbinieki dabūja kašķi un kaunuma utis.
Izredzēto klubs Disnejlendā
Klubs 33 ir slepens klubs kalifornijas Disnejlendā, kurā ''parastie mirstīgie'' nav gaidīti. Tiek teiks, ka šo slepeno klubu izveidoja pats Volts Disnejs, lai būtu vietiņa, kur nozīmīgas personas varētu slepeni apspriest slepenas lietas. Šis klubs ir vienīgā vieta, kur Disnejlendā var iegūt alkoholu ( Ja neskata tos dīvainos čaļus uz stūra, kuriem somā vienmēr ir pa pāris pudelēm un vēl kādas aizdomīgas lietiņas mēteļa kabatā . )
Kāpēc tieši 33? Viena versija ir, ka origināli Disnejlendai bijuši 33 sponsori, bet 33 ir arī brīvmūrnieku (Free Mason) augstākā pakāpe. Tiek teiks, ka Volts Disnejs pats ir bijis Brīvmūrnieks un pat ir ticis 33 pakāpē.