Atrašanās vieta. Bahamu salu apkārtnē, netālu no Bimini un arī Androsas (lielākā no Bahamu salām) ziemeļdaļā. Dienvidos no tā ir 18 000 pēdu dziļā Tongas dziļvaga. Pirms 12 000 gadu pēdējā ledus laikmeta beigās applūda plaša teritorija 150 jūdzes no Maiami Floridā – 600 km gara un 320 km plata sala, kuras augstākā vieta šodien ir Bahamu salas.
Atklāšana. 1940.gadā pareģis Edgars Keisijs pareģoja, ka 1968. vai 1989.gadā pie Bimini no ūdeņiem izniršot Atlantīdas templis. Viņš uzskatīja, ka Bahamu salas ir nogrimušās Atlantīdas rietumu daļas – Poseidonijas salas – kalnu virsotnes.
Tieši tai vietā tās atklāja un no gaisa nofotogrāfēja divi transportlidmašīnu piloti – viens no tiem Keisija fonda dalībnieks. Laikam viens no tiem bija lidotājs R.Brašs.
1960.gadā netālu no Bimini Bahamu arhipelāgā zemūdens arheologu grupa atrada nogrimušu arhitektūras ansambli ar piramīdām. Te bija ūdenszālēm apklāts templis, ap to bija citu ēku atliekas un zemūdens ceļi.
Astoņus gadus vēlāk ar fotografēšanas palīdzību noskaidroja, ka pie Bimini 30 m dziļumā ir vairāki desmiti arhitektūras objektu: piramīdas, dažādas citas sabrukušas ēkas, slikti saglabājusies liela arka. Pēc tam tika atrasta 70 m gara būve, kuras vecums ir ap 12 000 gadu. Tā izrādījās senas ostas daļa.
1968.gadā pie Ziemeļbimini Dr.Valentīns Mensons dažādā dziļumā atklāja zemūdens ceļu, tagad sauktu par „Bimini ceļu.”
2003.gada martā Dr.Gregorijs Litls Nikolstaunas līcī (Androsas salas ZA) atklāja būvi no ciklopiskiem blokiem 1375 pēdu garumā un 150 pēdu platumā. Tā būvēta no trim tukšiem stāviem, kas aplocīti divām mazāku akmeņu rindām. Lielāko, stāvu veidojošo, akmeņu izmēri vidēji ir 25x30 pēdas un 2 pēdu biezumā. Katra stāva platums sasniedz 50 pēdas. Izdevās ieraudzīt arī ko līdzīgupandusam, kas nāca no lagūnas dibena līdz platformas augšējai daļai.
Ņemot vērā līča novietojumu, būve varētu būt kalpojusi par viļņlauzi vai piestātni. Dažos ciklopiskajos blokos zemāk par augšējo stāvu ir vesela rinda 5 collu platas un tikpat dziļas taisnstūru formas atveres. Tās varētu būt tikušas izmantotas kuģu pietauvošanai, bet ļoti līdzinās Jonaguni zemūdens kompleksā atrastajām. Vairums akmens bloki, lai neteiktuvisi, gatavoti no vietējā ieža un tad rūpīgi novietoti vietā.
Dr.Litls uzskata, ka celtne varētu būt celta 10-12 000 gadu atpakaļ.
2005.gadā nirēji noteica monumenta pamatu 36 pēdu dziļumā. Pēdējā Ledus laikmeta laikā ūdens līmenis atradās par 50 pēdām zemāk un tādējādi visa šī celtne varētu būt bijusi uz sauszemes.
Būvju vecums. „Bimini ceļa” vecums noteikts kā 10-12 000 gadu ar radioaktīvā C metodi pēc fosilizētajām mangrovju saknēm uz ceļa. Laiks saskan ar pēdējo šļūdoņa kušanas ģeoloģisko laiku kā arī ar Platona minēto Atlantīdas nogrimšanas laiku.
Apraksts. Būve celta uz klints un sienas pārklājušās ar smiltīm. Apmēram 6 asu dziļumā ir ciklopiski kopā salikti un ar 90 grādu stūriem apstrādāti akmens bluķi, kuri veido sienu, pamatu, ceļu vai doku. Starp to posmiem ir regulāri ierīkotas ejas. Bluķi balstās uz precīzi zem tiem novietotiem akmens stabiem. Šāda „siena” turpinās tūkstošiem metru, līdz pazūd zem smiltīm un parādās atkal citā Bimini vietā kā milzīgas citadeles daļa. Akmeņi pēc sastāva atšķiras no krasta klintīm.
Zemūdens piramīdas vai to pamati novēroti no dažām jūdzēm līdz pat 100 jūdžu attālumam jūrā. 10 ūdžu robežās no Androsas dienvidu līča okeāna dziļumā nofotogrāfēti lieli monolītu akmeņu apļu veidojumi, daži divkāršos, daži trijkāršos koncentriskos apļos.
Dažādos Bahamu salu sēkļos atrastas desmitiem būvju paliekas, kas iezīmē taisnas līnijas, apļus vai taisnstūrus, kādu dabā nav.