Šajā rakstā par kādreiz tik dzīvības pilniem iepirkšanās centriem, kuri tagad zūd aizmirstībā, stāv tukši, vientuļi un pamesti, dažos pat iespējams spokojas.
Baisākie pamestie iepirkšanās centri pasaulē24
Hawthorne Plaza iepirkšanās centrs, Kalifornija.
Šis 16 hektāru lielais iepirkšanās centrs tika atvērts 1977.gada februārī un koncentrējās vairāk uz vidusslāņa iedzīvotājiem, tajā bija daudz lētāki veikali nekā netālu esošajos South Bay Galleria and Manhattan Village iepirkšanās centros. 3 stāvīgais iepirkšanās centrs bija iecienīts vietējo vidū un strauji kļuva populārs, tomēr 90.gadu vidū Hautornas pilsētā tika atvērti jauni un daudz modernāki iepirkšanās centri, tādēļ Hawthorne Plaza popularitāte kritās. Veikali viens pēc otra vērās ciet un 1998.gadā Hawthorne Plaza vairs darbojās tikai 4 veikali kādreizējo 130 vietā. 1999.gadā šis iepirkšanās centrs tika slēgts, bija plāns šeit izbūvēt kinoteātri, tomēr tas netika īstenots un nu jau 17 gadus šis kādreiz tik dzīvīgais iepirkšanās centrs stāv tukšs, un koridoros kuros kādreiz skanēja cilvēku čalas, tagad svilpo vējš.
Cloverleaf Mall, Ričmonda, Virdžīnija.
1972.gadā, Ričmondā, kādā lielā ēkā tika atvērti 42 veikali. Ēka tika nosaukta par Cloverleaf iepirkšanās centru. Tajā bija liels peldbaseins, stikla palmas un pat ūdenskritums. 1996.gadā šeit tika noslepkavotas divas darbinieces, tiek uzskatīts, ka tas notika laupīšanas mēģinājuma laikā, tomēr šī lieta tā arī nav tikusi atrisināta. Pēc šīm slepkavībām šeit vairs neviens nevēlējas iepirkties un kur nu vēl strādāt. Vietējie to sāka dēvēt par “slepkavību centru“. Cloverleaf tika slēgts 2011. gadā, ēku bija plānots uzreiz nojaukt, tomēr tā joprojām stāv kā stāvejusi.
Cloverleaf 1976.gadā
Westfield Shoppingtown Crestwood, Sentluisa, Misūrī.
Crestwood iepirkšanās centrs tika atvērts 1957.gadā, sākotnēji tam nebija jumta vairāk atgādināja tirgus laukumu, tomēr 1984.gadā tas kļuva par iekštelpu iepirkšanās centru un mainīja nosaukumu. Pēc šīm pārmaiņām, no šejienes izvācās vairāki veikali un iepirkšanās centrs 2013.gadā tika slēgts pavisam. Tagad ir plāni to atjaunot, bet vai tas notiks nav īsti zināms.
Mcfarland iepirkšanās centrs, Tuskalūsa, Alabama.
Mcfarland iepirkšanās centrs tika atvērts 1969.gadā un savus ziedu laikus piedzīvoja astoņdesmitajos un deviņdesmitajos. Laikam ejot, vairāki veikali viens pēc otra sāka vērties ciet, un iedzīvotāji sāka domāt, ka šī varbūt nav tik laba vieta kur doties iepirkties. 2011.gadā iepirkšanās centra stāvvietā tika atrasts kāds kājā sašauts 18 gadīgs jaunietis, kopš tā laika Mcfarland bankrotēja un tika slēgts pavisam.
New South China iepirkšanās centrs, Donguaņa, Ķīna.
Vienīgais no šajā rakstā iekļautajiem iepirkšanās centriem, kurš joprojām darbojas. 2005.gadā atvertā iepirkšanās centra mērķis bija vidēji dienā piesaistīt 100 tūkstošus apmeklētājus un kļūt par platības ziņā lielāko iepirkšanās centru pasaulē. Šeit bija plānots atvērt 2350 veikalus, tomēr šie grandiozie plāni netika īstenoti dzīvē. Atvērto veikalu skaits bija uz vienas rokas pirkstiem skaitāms, grandziozie elevatori tika apturēti un apsegti, jo vienkārši nebija iemesla tos darbināt. 10 gadus New South China iepirkšanās centrs stāvēja praktiski tukšs, tomēr 2015.gadā tas piedzīvoja savu atdzimšanu, daudzas iepriekš tukšās teritorijas tagad aizņem veikali un notiek restaurācijas darbi.
New World iepirkšanās centrs, Bangkoka, Taizeme.
Šis grandiozais iepirkšanās centrs tika atvērts 80-to gadu sākumā un darbojās visai sekmīgi līdz 1997.gadam, kad šeit izcēlās milzīgs ugungrēks, kas daļēji nopostīja ēku. Īpašnieki tā vietā lai ēku atjaunotu to izvēlējās pamest likteņa varā, par cik ēkai nebija jumta, tā piepildījās ar lietus ūdeni un pirmais stāvs pārtapa par dīķi.
Randall Park Mall, ZiemeļRendela, Ohaijo.
Reiz šis bija lielākais iepirkšanās centrs pasaulē, vismaz vietējie iedzīvotāji tā uzskatīja. Kas īsti notika ar šo iepirkšanās centru nav īsti skaidrs, tomēr pie vainas varētu būt iepirkšanās internetā bums. Šī milzīgā ēka, kurā kādreiz bija tik daudz dzīvības, nu stāv spokaina tukša un klusa.
Randall Park 1976.gadā
Rolling Acres iepirkšanās centrs, Akrona, Ohaijo.
Vienīgais iepirkšanās centrs Akronā, kuram bija 2 stāvi tika atvērts 1975.gadā un savā pastāvēšanas vēsturē vairākas reizes tika paplašināts. Tajā reiz ietilpa 140 veikali, kinoteātris un restorāns. Vietējie bērni deva priekšroku tieši šim lielveikalam, jo tajā bija stikla elevators. Rolling Acres oficiāli tika slēgts 2013.gadā, kad ciet vērās vienīgais palikušais veikals. Ēka joprojām stāv tukša, bet pateicoties stikla jumtam šeit iekšā iespīd saule. Viena no šī iepirkšanās centra ieejām ir redzama uz amerikāņu rokgrupas The Black Keys albuma vāka