Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
1
27

Māksla ir kaut kas brīnišķīgsun apbrīnojams...

Es domāju ka pasaulē... Autors: EnjoyWithMarta Top 5 Pasules slavenākās gleznas.
1.

Es domāju, ka pasaulē visslavenākā un populārākā glezna ir Leonardo da Vinči Mona Lisa. To ne tikai atpazīst visā pasaulē, bet tā arī ir objekts, kas visvairāk piesaista Parīzes muzeja – Luvras – apmeklētāju uzmanību. Ik gadu to tajā aplūko aptuveni seši miljoni cilvēku. Leonardo da Vinči šo gleznu uzgleznoja visai neilgi pirms savas nāves – starp 1503. un 1506. gadu – precīzs gads nav zināms. Šajā gleznā ir attēlots kādas sievietes – Lisas  Džerardi portrets.

Vēl viena Leonardo da Vinči... Autors: EnjoyWithMarta Top 5 Pasules slavenākās gleznas.
2.

Vēl viena Leonardo da Vinči glezna ir ieguvusi līdzīgu popularitāti, kā viņa Mona Liza. Arī glezna ar nosaukumu Svētais vakarēdiens, kura patiesībā ir vairāk sienas zīmējums, kurš atrodas Santa Maria della Grazie baznīcā Milānā. Šajā gleznā ir attēlots Jēzus Kristus un viņa mācekļu pēdējā maltīte, kura tiek aprakstīta Jāņa evaņģēlijā 13:21. Da Vinči šo gleznu sāka gleznot ap 1495. gadu un tā tika izveidota kā daļa, no šīs Milānas baznīcas renovācijas darbiem.

Vēl viena ļoti pazīstama... Autors: EnjoyWithMarta Top 5 Pasules slavenākās gleznas.
3.

Vēl viena ļoti pazīstama glezna, kas patiesībā ir freska, kas uzgleznota uz Romas Siksta kapelas grieztiem, ir slavenā gleznotāja Mikelandželo Ādama radīšana. Mikelandželo šo brīnišķīgo darbu radīja no 1508. līdz 1512. gadam.  Ādama radīšana sastāv no 9 dažādām Mozus grāmatas ainām no vecās derības. Šie 9 gleznojumi rotā Siksta kapelas grieztu vidu, un bija viens no grandiozākajiem, bet tajā pašā laikā arī vissmagākajiem Mikelandželo darbiem.

Nākamā glezna kuru arī... Autors: EnjoyWithMarta Top 5 Pasules slavenākās gleznas.
4.

Nākamā glezna, kuru arī noteikti atpazītu liela daļa pasaules iedzīvotāju ir Vinsenta van Goga Zvaigžņotā nakts. Šis holandiešu mākslinieks savu slavenāko gleznu uzgleznoja 1889. gadā, kura tagad atrodas Ņujorkas modernās mākslas muzeja pastāvīgajā kolekcijā. Šī glezna ir skaists, bet arī nedaudz neparasts zvaigžņotas nakts atainojums, kurā dominē piesātināti zilie un dzeltenie toņi.

Bet glezna kura sevī iekļauj... Autors: EnjoyWithMarta Top 5 Pasules slavenākās gleznas.
5.

Bet glezna, kura sevī iekļauj labāko no ekspresionisma glezniecības stila, ir norvēģu gleznotāja Edvarda Munka Kliedziens. Šajā gleznā ir attēlota kliedzoša cilvēka figūra, kurai fona ir asinssarkanas debesis. Šo gleznu Munks uzgleznoja 1893. gadā, taču kopš tā laika tā ir kļuvusi par vienu no iecienītākajiem un populārākajiem vizuālās mākslas motīviem visā pasaulē. Šī glezna ir skaists, bet tajā pašā laikā šausmu pilns mākslasdarbs.

1
27
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [3]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
SAMSS avatars
Medaļa Zoles 3000 spelesMedaļa Duraks recidivistsMedaļa Mēris
  SAMSS 14.01.19 20:38
2
0

  

197403 avatars
Medaļa Patīk komentārsMedaļa ZeltrocisMedaļa Patīk komentārs
  197403 14.01.19 23:27
0
0

  

mazais28 avatars
Medaļa VienotībaMedaļa Vilkaču klana biedrsMedaļa Vampīru klana biedrs
  mazais28 16.01.19 07:03
0
0