Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
58

Pazīstamā Munka glezna... Autors: ĶerCiet 7 interesanti fakti par slavenu mākslinieku gleznām, freskām un skulptūrām
1. Pazīstamā Munka glezna piesauc tikai nelaimes Pazīstamo Munka gleznu “Kliedziens” izsolē pārdeva par 120 miljoniem dolāru, tieši šī glezna ir visdārgākā no visiem mākslinieka darbiem. Visiem ir labi zināms, ka Munka dzīves ceļš ir viena liela traģēdija, tāpēc daudzi, šī mākslinieka darbu cienītāji uzskata, ka mākslinieks savos darbos ir ielicis ļoti daudz nelaimes, tagad arī gleznas ir uzsūkušas ļoti daudz negatīvās enerģijas un atriebjas visiem saviem pāri darītājiem. Viens Munka muzeja darbinieks, tieši tajā laikā, kad tur atradās Munka glezna “Kliedziens”, nejauši no rokām izmeta gleznu, pēc kāda laika viņš sāka slimot ar ļoti stiprām, neciešamām, galvas sāpēm un nevarēdams tās izturēt, izdarīja pašnāvību. Arī cita muzeja darbiniekam gadījās līdzīga situācija, viņš arī nemācēja noturēt gleznu un burtiski pēc dažām dienām nokļuva briesmīgā autokatastrofā. Bet nejaušs muzeja apmeklētājs, kurš uzdrīkstējās gleznai tikai mazliet pieskarties, pēc kāda laika sadega dzīvs ugunsgrēka laikā. Kaut gan mums nav tiesību apgalvot, ka pie visa vainīga ir glezna, jo tās var būt tikai sakritības.
Lāčus visiem pazīstamajā... Autors: ĶerCiet 7 interesanti fakti par slavenu mākslinieku gleznām, freskām un skulptūrām
2. Lāčus, visiem pazīstamajā Šiškina gleznā zīmēja pavisam cits mākslinieks Katram no mums ir savas stiprās puses un savas vājās puses. Tieši tāpat tas ir arī visā daiļā radītājiem, tāpēc mākslinieku vidē ir nekur neafišēts, profesionālās izpalīdzēšanas likums. Piemēram, Aivazovska gleznai “Puškins jūras krastā”, leģendārā dzejnieka figūru zīmēja Repins. Nikolajs Čehovs zīmēja dāmu melnā Levitāna gleznai “Rudens diena. Sokoļņiki”, tāpēc nav nekāds brīnums, ka talantīgais ainavu gleznotājs arī neiztika bez palīdzības. Mākslinieks nekādi nevarēja uzzīmēt lāčus un tad viņam palīgā atnāca mākslinieks Savicskis.
Maleviča Melnais kvadrāts ir... Autors: ĶerCiet 7 interesanti fakti par slavenu mākslinieku gleznām, freskām un skulptūrām
3. Maleviča “Melnais kvadrāts” ir uzzīmēts jau daudz ātrāk? Viena no vispopulārākajām un visvairāk apspriestajām Kazimira Maleviča gleznām ir ‘Melnais kvadrāts”. Glezna ir milzīgs audekla gabals, kura izmēri ir 79,5x 79,5 cm un uz tā gaiši baltā fona ir uzzīmēts vienkāršs, melns kvadrāts. Malevičs savu gleznu uzzīmēja 1915. gadā, bet vēl agrāk, 20 gadus pirms viņa 1893. gadā franču rakstnieks – humorists, Alfonss Alle, uzzīmēja savu “Melno kvadrātu”. Atšķirība ir tikai tajā, ka Alle gleznas nosaukums bija “Nēģeru cīņa tumšā naktī dziļā alā”.
Pasaulē pazīstamais... Autors: ĶerCiet 7 interesanti fakti par slavenu mākslinieku gleznām, freskām un skulptūrām
4. Pasaulē pazīstamais sirreālists ir uzzīmējis “Čupa Čups” logotipu Enrike Bernats, kompānijas “Čupa Čups” prezidents, 1961. gadā vērsās pie mākslinieka Salvadora Dalī ar lūgumu uzzīmēt zīmējumu konfektes ietinamajam papīram. Ir saprotams, ka Salvadors Dalī viņa lūgumu izpildīja. Pat mūsdienās, neskatoties uz to, ka zīmējums, šo daudzu gadu garumā ir nedaudz izmainījies, to var atpazīt uz šīs firmas ražotajām konfektēm.
Fibrolīta gabals ir kļuvis... Autors: ĶerCiet 7 interesanti fakti par slavenu mākslinieku gleznām, freskām un skulptūrām
5. Fibrolīta gabals ir kļuvis par dārgu gleznu? Džeksona Polloka gleznu, kuru viņš gleznoja 1948. gadā un kuras nosaukums ir “Numurs 5”, 2006. gadā atzina par vienu no dārgākajām gleznām visā pasaulē. Glezna tika pārdota vienā no izsolēm par 140 miljoniem dolāru. Protams, tas var likties samērā dīvaini, bet mākslinieks radot šo gleznu nemaz nebija pārpūlējies: viņš uz grīdas nolika fibrolīta gabalu un lēja uz tā krāsas.
Herkulesa gleznas nav tik... Autors: ĶerCiet 7 interesanti fakti par slavenu mākslinieku gleznām, freskām un skulptūrām
6. Herkulesa gleznas nav tik izturīgas kā pats Herkuless Romas mitoloģija stāsta, ka Herkuless bija bezbailīgs un neuzvarams, bet, diemžēl, šīs īpašības netika nodotas viņa skulptūrām. Divi tūristi, pils Lodžija Dei Militi apskates laikā nodarīja ļaunumu 300 gadus vecajai divu Herkulesu statujai. Tiek ziņots, ka jaunie cilvēki gribēja uzņemt sēlfijus, bet viņiem tika stādīts priekšā apvainojums par vandālismu.
Freska kura kļuva slavena... Autors: ĶerCiet 7 interesanti fakti par slavenu mākslinieku gleznām, freskām un skulptūrām
7. Freska, kura kļuva slavena pēc restaurēšanas Parasti restaurēšana palīdz atjaunot mākslas priekšmetus, bet ne šajā gadījumā. 122 gadus vecā Eliasa Garsijas Martinesa freska agrāk nebija ievērības cienīgs darbs, bet tas viss bija pirms tam, līdz šo fresku nolēma restaurēt 80. gadus vecā Cecīlija Himenesa. Redzot, ka augstā mitruma dēļ ēkā, freska sāk lobīties, padzīvojusī sieviete nolēma nezaudēt ne sekundi un mazliet pielabot tās izskatu. Himenesa nelūdza nevienam atļauju un ķērās pie darba, viņa nolēma to izkrāsot, bet rezultāts izrādījās negaidīts.
0
58
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [3]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Juris1604 avatars
Medaļa Misija izpildītaMedaļa NastijsMedaļa Dienas doma
  Juris1604 22.07.18 21:28
2
0

Interesanti    

Drakonvīrs avatars
Medaļa RainisMedaļa Neglītais džemperisMedaļa Mobiļņiks
  Drakonvīrs 22.07.18 22:31  
2
0

Pēdējais gadījums kronis visam..+

Grey Wolf avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  Grey Wolf 20.08.19 17:45
0
0

dažreiz tie dārgie mākslas darbi ir vienkārši briesmīgi.. bet nu ir pietiekami bagātu cilvēku kuriem krāniņi maziņi, tad nu pēr viādus mēslus..  - savulaik bija viens "mākslinieks", kas tirgoja savu kaku konservus - slimi, bet iztirgoja visus..  tas melnais kvadrāts ir tuvu tam pašam.. 

Tas pats izslavētais Rotko.. ta paskataties viņu gleznas - tādus smērējumus veido 3 gadīgi bērni, gad bērnudārzā mācās krāsot ar ūdenskrāsām.. - tur būs identiski "šedervi" .. 

tātad var secināt- ja esi "slavens", tad var pārdod jeb ko - pilnīgi jebko, jo vienmēr atradīsies kāds debīliķis kas to visu nopirks..