4

 26  0

Alise:

Pie loga dauzījās pavasaris, bet Alise to neielaida. Ar līmlentēm un vecām lupatām aizspakotā rūtotā stikla acs jau daudzus gadus raudzījās uz kaimiņu mājas ķieģeļu sienu. Visos gadalaikos siena izskatījās vienāda. Īpaši draņķīgos brīžos Alise skaitīja ķieģeļus, pēdējo saskaitīto atzīmējot ar olu, kura pēc dažu metru lidojuma izšķīda un notecēja vajadzīgajā vietā. Divi tūkstoši astoņdesmit pieci ķieģeļi un divpadsmit olu iztrūkums ģimenes ledusskapī.
Šodien Alise bija pagriezusi muguru logam, bet ne pavisam.
Klasesbiedrene beidzot bija atsūtījusi uz e-pastu pirms pāris dienām fotografētu viņas bildi. Tā bija lieliska. Piemērota, lai ievietotu draugiem.lv profilā.
Alise nospieda "saglabāt izmaiņas" un satraukta apskatījās, kā jaunā bilde, kurā meitene puskaila apķērusi anatomijas klasē izlikto skeletu, piestāv viņas profilam.
Nebija ilgi jāgaida līdz parādījās pirmie komentāri, un profila apmeklējumu statistika pieauga ar katru minūti.
Alise bija patīkami satraukta. Puskailas meitenes vienmēr pievērš vairāk uzmanības un uzdod arvien vairāk draudzēties gribētāju. Tas neapšaubāmi ir stilīgi.
Alise negribīgi novērsās no datora. Viņai bija jāizpilda mājasdarbi. Kaut kādā ziņā tas bija pat labi, jo vēlāk būs vēl vairāk komentāru un vēstuļu.
Meitene izputināja somas saturu un aizgāja uz virtuvi pēc biezpiena sieriņa.
- Ienāc mazliet vēlāk, Gatis tagad smēķē, - uz virtuves sliekšņa viņu apstādināja māte, kura, kaut arī nesmēķēja, cepa Gatīša iemīļotās kartupeļu pankūkas un klusēdama pacieta cigarešu dūmus. Gatis sēdēja pie galda, pūta dūmus un blendza mobīlaja telefonā.
Velkot roku pa nospeķotām koridora tapetēm, Alise gāja atpakaļ uz istabu.
- Atceries par neēšanu pēc sešiem, ja gribi būt slaida meitene. Mēs jau par to runājām, - no vecmāmiņas istabas atskanēja balss.
Alises ome bija skaida dāma. Izbijusi vingrotāja cirkā. Toties Alise bija 15 gadus veca, vidēja auguma, nobriedušām krūtīm un vidēji smagnēju ķermeni. Vecmāmiņa jeb bubulis vienmēr atgādināja, ka vienīgais labais, kas mantots no tēva esot Alises blondie mati. Blondīnes patīkot visiem vīriešiem sevišķi ārzemniekiem.
Garlaicības mākta, Alise atkal ielogojās draugiem.lv.
Viņas profilu bija apskatījušies deviņi lietotāji, un bija pienākušas trīs vēstules. Karbūzis, portāla administrācija un... un Gatis jeb LonelyHeart.
Karbūža un portāla administrācijas vēstules Alise izlaida. Admins noteikti atsūtījis vēstuli, ka jānomaina pusplikā profila bilde, citādi profils tiks bloķēts, bet Karbūzs grib iepazīties. Un Gatis? Ko vēlas Gatis? Tagad arī viņš ir redzējis Alisi puspliku.
Viņš bija uzrakstījis:
"Man liekas, ka tev profilā ir skaista bilde. Tev noteikti ir daudz pielūdzēju? Tikai nepārcenties, labi?"
Alise nodrebēja. Ko tādu no Gata, sava patēva, viņa nebija gaidījusi.
Daudz nedomājot, viņa nospieda "Atbildēt" un uzrakstīja, ka tā nav viņa darīšana un, ja viņš līdis viņas profilā, viņa visu izstāstīs mātei.
Pārējās divas vēstules viņa neizlasīja.
Alise aizpildīja darba burtnīcu un mācījās jaunos vārdiņus angļu valodā.


Karbūzs:

Karbūzis uzsildīja lielveikalā pirktu picu un apsēdās pie datora. Pirksti bija apķepuši ar kečupu. Viņš tos noslaucīja džinsos un ierakstīja meklētāja vārdu.
"Virtuālais enģelis"
Profila fotogrāfija, kura Karbūzim patika vislabāk bija nomainīta. Tagad uz viņu raudzījās vienkārša blonda meitene, apsēdusies skolas solā un nedaudz palikusi galvu uz sāniem, lai garie mati rātno skolnieci pārvērstu par koķetu dāmu.
Viņš bija eksperts meiteņu jautājumos un labi zināja, ka notupušās, apsēdušās vai vienkārši līdz pusei nofotografētas meitenes kautrējās no saviem platajiem gurniem. Kautrējās, jo ir jaunas un dumjas.
Karbūzs bija sajūsmā par Alises uzdrošināšanos bildēties puskailai ar skeletu anatomijas klasē.
Viņš gribēja uzaicināt Alisi par draugu, bet ar uzaicinājuma tekstu bija jābūt uzmanīgam. Viena nepareiza frāze var sagandēt visu. Sievietes ir dīvainas būtnes. Nekad nevar zināt kas viņām ir labi vai slikti. Varbūt sākt ar kādu iespaidīgu komplimentu? Meitenēm patīk tie. Spēja atsijāt liekulīgo no patiesā piemīt tikai īstām sievietēm. Alise vēl ir tikai 15 gadu veca meitene.
Karbūzs domīgi blendza monitorā.
"Vai tev ir kāds teicis..., ka tev ir brīnišķīgas acis?"
Brīdī padomājis, Karbūzs izdzēsa uzrakstīto. Tekstam bija jābūt vienkāršam, draudzīgam. Tādam, kas neaizbaida.
"Man šķiet, ka esi jauka. Nāksi manu draugu pulciņā?"
Beidzot Karbūzs bija uztaustījis pareizo glaimu frekvenci. Vienkāršu un iedarbīgu. Nekā aizdomīga un nepatiesa.
Piespiedis liktenīgo "Sūtīt", Karbūzs atlaidās krēslā un aizripinājās līdz mūzikas centram, lai pagrieztu skaļāk mūziku.

Komentāri 4

0/2000

Man patīk nosaukums! Noteikti, ka labāk ir nebūt naivam, lai neuzķertos uz visa kā, bet vēl labāk ir prast atšķirt īsto no neīstā, lai aiz bailēm neaizbiedētu arī visus īstos eņģeļus no savas dzīves. Zināt ļauno, bet ticēt labajam.

 4  0 atbildēt

Ja tas būtu tavs stāsts es noteikti prasītu turpinājumu. Bet ja šim stāstas tāds ir tad - Pieprasu turpinājumu.

 2  0 atbildēt