2

 64  1

Sekojot Denisam ieeju viņa mājās. Gaiss ož pēc lēta vīriešu dezodoranta un svaigi pagatavotas kafijas. Šaurais koridoris ir tumši zilā krāsā,un vājais apgaismojums to padara baisi nepatīkamu. Visur ir izmētātas nonēsātas kurpes, zābaki un saplēstas istabas čības. Uz maza skapīša ir samestas dažāda lieluma vējjakas, un augšējā liek domāt,ka šeit bez Denisa dzīvo arī viņa māsiņa. Ievēroju,ka grīda kuru klāj vēl aizvien aizkavējies padomju laiku linolejs ir ar kaut ko salieta un lipīga, rodas priekšstats,ka tā nav mazgāta kopš mājas uzcelšanas. Lēnām dodos tālāk. Taisni man pretī ir virtuve kuru no koridora atdala augsts slieksnis un netīri baltas durvis ar neregulāras formas pašā viducī esošu caurumu. Virtuve ir maza taču daudz gaišāka par koridora telpu,sienas klāj vidēja košuma dzeltenīgs tonis, un griestos karājas veca lustra, kura noteikti kaut kad nogāzīsies,jo redzams,ka nav pareizi pieskrūvēta. Bērniem absolūti nedroša un nepiemērota vide,tas ir pirmais,kas nāk prātā pamanot šo ārprātu. Un es vēl neesmu redzējusi pārējās telpas!


-Mammu, tu mani dzirdi ? Kāpēc tu uz mani neskaties? Mammu!
Pēkšņi dzirdu izmisušo Denisu.Balss ir griezīgi skaļa.
Ātri skrienu pie Denisa, tā kā dzīvoklis nav liels, tad ilgi nav jāmeklē, atrodu viņu blakus virtuvei esošajā istabā. Redzētais mani pārsteidz.
Sieviete, apmēram 40 gadus veca, neveiksmīgi balinātiem matiem, jo pat cauri haotiski izveidotajai frizūrai ir redzamas melnas šķipsnas, sarkanām lūpām un uz acīm uzklātām pelēkām acu ēnām,sēž uz gultas malas un raugās pretī esošajā televizorā. Rokās pamanu pustukšu vīna pudeli. Viņas apğērbs,ja tā to var nosaukt ir caurspīdīgs peņuārs. Lieki teikt,ka sieviete ir pacentusies apslēpt savu raženo miesu. Kājās ir melnas vismaz 15 centimetrus augstas papēžu kurpes. Pametu aci uz gultu un tur pamanu guļošu vīrieti,kurš ir tikai knapi apsedzies,lai visu acīm neatklātu viņa lepnību. Pretī esošais Deniss raugās izmisušām acīm un pieiet klāt savai mātei.


-Mammu! Es esmu šeit. Kas tev noticis,kāpēc tu man neatbildi?

Sieviete tieši šajā brīdī paceļ vīna pudeli un lieliem malkiem izdzer to tukšu un aizmet uz istabas tālāko stūri,radot skaļu troksni,kas pamodina guļošo vīrieti,kurš izbijies pielec kājās un uzreiz nokrīt atpakaļ gultā.


-Tu stulba esi? Viņš pastiepjas un ar roku uzsit pa sievietes galvu.

Denisa māte nenoreağē,tāpēc vīrietis šoreiz ar asu rokas vēzienu pavelk viņu pret sevi,ka viņa smagi iekrīt gultā.


-Ko tev vajag? Seko skaļa pļauka pa vīrieša seju,radot uz gaļīgā vaiga momentālu apsārtumu.


-Mammu,izbeidz! Deniss pādroši taču tai pat laikā bijīgi pieiet klāt pie abiem dzērājiem. Viņš pastiepj roku un grib pieskarties savai mātei,taču roka iziet cauri mātes rokai. Deniss izbrīnā papleš acis un kā no uguns atlec malā.

Komentāri 2

0/2000
Man šķiet, vides apraksts ir pārāk... viss vienkopus. Rodas tāda pati sajūta kā lasot "šodien uzvilku baltu topiņu ar trīs zilām rozītēm uz apkaklītes un dzeltenu ādas žaketi ar saīsinātu jostu un sudraba kniedēm zvaigznes formā uz piedurknēm, un melnus piegulošus džinsus ar baltu maliņu uz kabatām" respektīvi tāds noogurdinošs teksts kuram nav plūduma un šķiet...priekškam? Manuprāt daudzus aprakstus varēja mierīgi svītrot ārā un teksts kļūtu plūstošāks. Bet tas nu tā, no mana personīgā skatupunkta 🙂
 0  0 atbildēt