To visu atceroties, es brīnos, kā es varēju būt tik akls pret savas mātes mīlestību un rūpēm. Viņa to centās parādīt savā īpatnējā veidā. Piemēram, viņa uzrakstīja mūziklu mūsu klasei un ielika mani galvenajā lomā. Viņa pie tā ļoti piestrādāja – gan pati sagatavoja kostīmus, gan vadīja mēģinājumus. Tas viņai daudz maksāja.
Manas mammas meitas uzvārds Taršis liecināja par viņas jūdeisko izcelsmi. Vecvecāki mēdza teikt, ka mēs esam rados Saulam no Tarzas, bet es domāju, ka viņi jokoja. Kad mēs pārvācāmies uz Ņujorku, mamma atklāja, ka puse no šova biznesa ļaudīm ir ebreji. Viņa lepojās, būdama jūdiete, bet viņa nekad neinteresējās par reliģiju.
Kad es dažas nedēļas pēc kautiņa saņēmu savu liecību, tad, protams, manas atzīmes bija šausmīgas. Kā gan es to varēju rādīt mammai?
Es zināju, ka viņa kliegs, būs uztraukta un iespējams pat raudās. Atkal manas domas pievērsās pašnāvībai. Varbūt es varu nolēkt no mūsu daudzstāvu mājas jumta? Es uzkāpu uz jumta, piegāju pie tā malējā nožogojuma un skatījos lejup. Sešpadsmit stāvi. Ielas trokšņi sasniedza manas ausis, cilvēki izskatījās kā skudras, visi kaut kur steidzās. „Kur viņi visi tā skrien? Kur steidzas? ” Es zināju, ka daudzi no viņiem steidzas iegūt vairāk naudas.
Es domāju par savu tēvu. Viņš bija ļoti bagāts – multimiljonārs. Piedzimis ar sudraba karotīti mutē. Viņa tēvs nomira, kad viņam bija tikai septiņi gadi. Būdams vecākais no četriem dēliem, viņš darīja, ko varēja, lai atbalstītu ģimeni. Viņš pārdeva avīzes uz ielām un darīja katru gadījuma darbu, kas bija pa rokai, lai pabarotu izsalkušos brāļus mājās. Otrā pasaules kara laikā viņš dienēja gaisa flotē un ievāca iespējami daudz informācijas par lidmašīnām. Viņam bija ass prāts un labas biznesa prasmes. Drīz pēc kara viņš sāka būvēt pats savu impēriju. Ātri vien viņam jau piederēja divas lidmašīnas un vairākas gaisa satiksmes kompānijas. Viņam lidošana bija tik tuvu sirdij, ka viņš pat saviem dēliem deva lidmašīnu vārdus – Falkons un Duglass.
Lidošana un arī auto sacensības kļuva par mana tēva aizraušanos. Viņš tam veltīja visu savu nedaudzo brīvo laiku. Kad viņš izšķīrās no mammas un pārcēlās uz Floridu, viņš apmetās dzīvot uz tik ekskluzīvas salas, ka tai varēja piekļūt tikai ar speciālu licenci un pasi. Kad es viņu apciemoju, es priecājos, ka viņam bija kalpone un sulainis. Vismaz tie man sastādīja kompāniju. Tēvs gan nāca brokastot kopā ar mani, bet viņš parasti turēja avīzi starp mums. Ja es kaut ko jautāju, viņš reizēm nolaida avīzi un atbildēja, bet bieži vienkārši kaut ko norūca. Es biju pārāk jauns, lai saprastu, ka viņa aizņemtajā dzīves grafikā šīs dažas rīta minūtes bija viņa vienīgais brīvais laiks. Jā, viņam bija Lear lidmašīna, Rolls-Royce, drošības sargi, jahta. Bet nešķita, ka viņš ir laimīgs. Viņa dzīve bija tik intensīva, ka viņš bieži strādāja sešpadsmit stundas dienā sešas dienas nedēļā.
Viņš gan bija izaudzis baptistu ģimenē, bet reliģija viņam neinteresēja. Kad viņa pirmā sieva un puisēns gāja bojā lidmašīnas katastrofā, viņš zaudēja pēdējās ticības druskas un kļuva par noliedzēju – neticīgo.