Kaitīgā etanola ietekme uz cilvēka organismu ir etanola darbībai kā anistēzijai, kas nomāc centrālās nervu sistēmas funkcijas darbību. Pieaugot alkohola devai cilvēks var iziet cauri vispārējai anistēzijai un mirt no elpošanas beigšanas (koma). Ja etanola koncentrācija asinīs ir 3g/l, cilvēka apziņa ir zaudēta. Etanols novājina gan fiziskās, gan psihiskās spējas jebkurai personai un tas absolūti nav atkarīgs no ieņemtās alkohola devas. No alkohola atkarības parasti attīstās cilvēkiem, kam ir garīga rakstura traucējumi, vai arī ir garīgi slimi.
Pie alkohola lietošanas pasliktinās redze, skaņas, smaržas un garšas uztvere, tiek traucēta koordinācija, sākas reiboņi, reakcijas laiks palēninās. Pilnībā zaudē spēju ātri un adekvāti domāt, tiek zaudēta spēja koncentrēties.
Etanola iedarbības rezultātā barības vads izplešas, kā rezultātā rodas siltuma sajūta. Tajā paša laikā siltuma zudums palielinās, tādēļ aikstā laikā lietojot lielas devas alkohola, novet pie hipotermijas - cilvēkam liekas, ka viņam ir karsti, bet īstenībā ķermenisātri atdziest, rezultātā bieži gadās, ka cilvēks zaudē samaņu un nosalst. Šādi gadījumi ir nereti bezpajumtnieku vidū.
Etanolam ir negatīva ietekme uz kuņģa gļotādu. Pēc biežas un lielas devas, alkohola gļotādai novērojama erozija un punktveida asinsizplūdums. Vairums cilvēku, kas cieš vai ir cietuši no hroniska alkoholisma, cieš arī no hroniska gastrīta. Ir gadījumi, kad dēļ lielas devas alkohola sākas vemšana dēļ akūtas alkohola saindēšanās un cilvēks gluži vienkārši aizrijas ar saviem vēmekļiem un nosmok.
Sargiet sevi un savus draugus...