local-stats-pixel fb-conv-api

"Bacha posh", brīvība, kuru var iegūt pārğērbjoties2

Bacha posh-( ietērpts kā zēns) tradīcija Afganistānā un Pakistanā. Ģimenēs kurās nav dēlu, meitenes mēdz pārģērbt un audzināt ka zēnus.

Dženija Nordberga "Kabulas pagrīdes meitenes" Grāmata pieejama krievu ,angļu valodās.

Piedzimt par sievieti Afganistanā ir KAUNS. Ar ģimeni kurā dzimst tikai meitenes, kaut kas noteikti nav kārtībā. Tā tiek uzskatīta par aizdomīgu, nolādētu, vai citādi sabojātu, kurai nav vietas afgāņu sabiedrībā. Lai sabiedrības acīs izskatītos „normāli”, kādu no savām mazajām meitām afgāņu ģimene pārģērbj un audzina par zēnu. Dēls ģimenē ne tikai paceļ tās statusu, bet zēnam tiek dota pilniga brīvība spēlēties pagalmā,strādāt, kontaktēties ar vienaudžiem, iet skolā un izzināt pasauli. Sievietes un meitenes ievīstītas lakatos pavada savu dzīvi mājas iekštelpās.

Līdz ar pubertātes iestāšanos, pārģerbtā meitene turpina dzīvi kā meitene. Atliek tikai pārģērbties. Sabiedrībā tas neizraisa izbrīnu , tā izvēlas izlikties neko neredzam.

Ir arī tādas basha posh, kuras izbaudījušas brīvību nekad vairs neatgriežas sieviešu drēbēs. Viņām brīvība ir stiprāka par ģimeni, kļūšanu par mātēm un sabiedrības doma.

Sabiedrība par to zina...un klusē.

SIEVIETE ......viss ko sieviete ir sasniegusi, ir izcīnīts nevienlīdzīgā cīņā. Cīņa vēl nav beigusies.

33 0 2 Ziņot!
Ieteikt: 000
Spoki.lv logo
Spoki.lv

Komentāri 2

0/2000

Žēl, ka sievietēm ir ierobežots dzīvot pilnvērtīgu dzīvi emotion šis ir visai interesanti emotion

2 0 atbildēt

 emotion +

1 0 atbildēt