Alkohols ir daļa no mūsu kultūras un spēlē tajā lielu lomu daudzās sociālās situācijās. Cilvēki sāk iedzert salīdzinoši agrā vecumā un gadu gaitā kopumā dzert vairāk.
Kadā ir alkohola ietekme uz smadzenēm?
Alkohols darbojas tāpat kā citas vielas, kas ietekmē smadzeņu darbību, piemēram tāpat kā trankvilizātori. Pie regulāras alkohola lietošanas to ietekme ir mazāk acīmredzama, jo veidojas izturība pret alkoholu. Rezultātā, lai sasniegu vēlamo efektu, ir jāizdzer vairāk, kas kalpo, kā nozīmīgs faktors alkohola atkarībai.
Turklāt alkohola sekas ir:
Demence - atmiņas zudums, ar pāreju Alcheimera slimībā
Psihoze - Ilgu laiku lietojos alkoholu sāk dzirdēt balsis
Atkarība - atmetot dzeršanu cilvēks izjūt "lomkas" t.i. trīci, uzbudinājumu un nereti arī halucinācijas.
Pašnāvība - 40% no cilvēkiem, kuri mēģinājuši darīt pašnāvību ir sen bijušas problēmas ar alkoholu. 70% no tiem, kas izdarīja pašnāvību pērmērīgi lietoja alkoholu.
Vai pastāv saikne starp alkoholu un depresiju? protams šada saikne pastāv, jo visbiežāk izdara sev kaitējumu, vai veic pašnāvību, tieši tie, kam ir nopietnas problēmas ar alkoholu. Ir pierādīts, ka alkohols maina smadzeņu ķīmisko satāvu, tādējadi palielinot risku depresijai. Vēl ir pierādīts, ka regulāri lietojos alkoholu rodas konflikti ģimenē, nespēja saņemt labi atalgotu darbu, slikta atmiņa un problēmas seksuālajā dzīvē un visa pamatā ir depresija.
Cilvēki kļūdaini uzskata, ka alkohols palīdz aizmirst problēmas, palīdz atslābināties, pārvarēt kautrību, rada komunikāciju bārā, klubā utt. vieglāku un jautrāku. Kad cilvēkam ir depresija, trūkst enerģijas, viņam rodas vēlme palielināt dzīves tonusu ar alkohola palīdzību. Risks ir tajā, ka ka viņš neapzināti sāk lietot to regulāri, kā zāles. Tad viņa jaukā ietekme ātri pazūd un alkohols kļūst par daļu no ikdienas dzīves un lai sasniegtu vēlamo efektu tiek dzerts vairāk un vairāk.
Tāka, ļaudis, uzmanīgi ar to dziru :)
P.S. Ja patiks, veidošu vēl!