Šī olu krāsošanas metode noderēs tiem, kuri vēlas izcelties ar savām olām uz citu olu fona.
Pamācība, kā iegūt pasakaini zilas Lieldienu olas7
Grezniem rakstiem rotātas brūnas un sarkanbrūnas oliņas ir teju katras ģimenes Lieldienu klasika. Tomēr reizēm negribas tā, kā ir parasti, reizēm ir aizmirsies sakrāt sīpolu mizas, bet vēl citreiz tieši gribas izmēģināt dažādas metodes, lai olu grozā valda krāsu pārpilnība. Ar savu pasakaini krāšņo - zilo olu noslēpumu dalījās rīdziniece Agate, kura ir arī kaislīga ēst gatavotāja un sava kulinārijas bloga veidotāja.
Lai nokrāsotu prāvu groziņu ar koši zilām olām, tev vajadzēs:
• 1 galviņu sarkanā kāposta;
• 3.5 l ūdens (daudzums var atšķirties pēc katla izmēra)
• 100 g etiķa;
• 20 nevārītas, baltas olas;
• auklu;
• zeķubikses vai marles kvadrātiņus;
• dīgstus, nelielus ziediņus, lapiņas vai garšaugus;
• lēcas, kvinoju, rīsus, auzas.
Viss process sākas ar kāposta sagatavošanu. To sagriež gabalos, aplej ar ūdeni un vāra 30 minūtes. Tad novārījumam ļauj pilnībā atdzist.
Tālākās darbības neatšķiras no olu krāsošanas sīpolu mizās. No zeķubiksēm (vēlams ņemt tādas, kuras vairs nav valkājamas, lai vēlāk nav žēl) vai no marles sagatavo mazus “maisiņus”, kuros ietīt olas.
Katra maisiņa apakšā ieber kādas lapiņas, kādus graudiņus, ieliek olu, uzliek vēl kādu lapiņu un graudus - te nu brīva vieta radošumam un iztēlei. Cieši aizsien maisiņu, un tad var nedaudz piekārtot iekšā esošo. Turpina, līdz visas olas ir ietītas, dažas var atstāt bez papildu dekoriem, tās būs vienkārši zilas.
Kad nu visas oliņas ir sagatavotas kā tīk, liek tās atdzisušajā novārījuma katlā, iekārtojot zem kāposta lapām, pielej etiķi. Ja nepieciešams, var vēl pieliet ūdeni, lai viss ir nosegts.
Katlu liek uz plīts un gaida, līdz sāks vārīties, kad tas noticis, izslēdz uguni un ļauj visam atdzist.
Olas atstāj katlā līdz nākamajai dienai vai vismaz 10 stundas, jo tikai tad krāsa kārtīgi "piekodīsies" olu čaumalām.
Oliņas vēl greznākas top tad, ja tās skaisti spīd. To panāk, katru iesmērējot ar eļļu.