Laba filma dažkārt prasa upurus. Dažkārt tie ir cilvēku upuri. Dažkārt šķiet, ka pats sātans ir pielicis pirkstu pie filmas uzņemšanas.
Filmas, kuras skāra lāsts74
The Crow (1994)
Galveno lomu šajā lieliskajā filmā tēloja Brendons Lī (Brūsa Lī dēls). Filmā viņš tēlo rokmūziķi Ēriku Dreivenu, kurš atdzimst pēc nāves, lai atriebtu savu un savas saderinātās slepkavību. Vien astoņas dienas pirms filmēšanas beigām Brendons tika neveiksīgi ievainots no ieroča, kuram vajadzēja saturēt tukšas lodes. Diemžēl lode caururba Brendona vēderu un iesprūda mugurkaulā, izraisot spēcīgu iekšējo asiņošanu. Brendons pēc 12 stundām mira slimnīcā. Tas nebija vienīgais negadījums filmēšanas laikā - vairāki filmēšanas darboņi guva dažāda rakstura ievainojumus, kas liedza tiem turpināt darbu. Neskatoties uz traģisko filmēšanas gaitu vēlāk tika uzņemts tv seriāls The Crow: Stairway to Heaven. Tajā gāja bojā viens no sprādzienu koordinātoriem, kura galvu caururba krītošs koks.
Rosemary's Baby (1968)
60. gados šī Romāna Polanska filma bija slavena ar to, ka tajā figurēja noslēpumaini spēki. Filma stāsta par Rozmariju, kuras vēl nedzimušo bērnu grib nolaupīt sātanisti un upurēt pašam nelabajam. Ironiski, ka šis sižets atspēlējās pašam Polanskim, turklāt traģiski - viņa sievu, kura bija stāvoklī, 1969. gadā nogalināja Čarlzs Mensons. Interesanti, ka starp Romāna Polanska un Čārlza Mensona dzīvi vērojamas vairākas paralēles - abiem interese par okultām lietām sākās aptuveni vienā laikā. Lāsts netieši skāra arī Džona Lenona nāvi - Mensons un viņa sekotāji savas slepkavības mēdza saukt par "Hetter Sketter". Tā sauc vienu no The Beatles dziesmām. Savukārt Lenons mira pie dzīvojamās ēkas ar nosaukumu "Dakota", kur tika uzņemta filma Rosemary's Baby.
Rebel Without a Cause (1955)
Amerikāņu filma, kurā spēlē tama laikam slavenie Džeims Dīns, Natālija Vuda un Sals Mineo. Filma stāsta par dumpiniecisku pusaudzi, kurš nonāk pilsēta un satiek meiteni. Filmu uzskata par nolādētu tādēļ, ka 24 gadīgais filmu zvaigzne Džeims Dīns gāja bojā autokatastrofā uzreiz pēc filmas uzņemšanas. Tālāk gāja bojā Natālija Vuda, kura noslīka - strīdi par to, vai viņa izdarīja pašnāvību, vai varbūt viņu nogalināja tā arī nav rimušies. Un visbeidzot - līdz nāvei sadurts pie savas Holivudas mājas tika atrasts trešais filmas zvaigzne Sals Mineo. Ironiski, ka viņa iesauka filmā bija "The Switchblade Kid".
Quantum of Solace (2008)
Galveno lomu šeit spēlēja Daniels Kreigs. Daudzas Bonda filmas dēvē par apsēstām un šī ir viena no tādām. Sākumā filmēšanas studijā izcēlās ugunsgrēks, tad viņi zaudēja vienu no Aston Martin mašīnām, kas lietainā dienā iebrauca ezerā Lake Garda. Vēlāk viens no kaskadieriem tika smagi ievainots trika laikā. Danielu Kreigu (007) vajadzēja vairākkārtīgi nogādāt slimnīcā - sākumā rokas trauma, tad sejas trauma, tad ribu lūzums. Turklāt viens no filmēšanas darbiniekiem tika piekauts bārā...to izdarīja sieviete.
Superman
Ēterā supermens ir jau kopš 1940. gada. Taču daudz dažādu nelaimju ir piemeklējis filmēšanas komandu šajā laikā. Pirmo supermenu 1940. gadā spēlēja Kirks Alins, kurš pēc filmas vairs nespēja atrast darbu un mira no Alcheimera slimības. 1951. gada filmā filmējās Džordžs Rīvzs un arī šis cilvēks vēlāk nekur neparādījās, toties mira no lodes pierē. Kristofers Rīvzs tēloja supermenu 1978. gadā, taču pēc tam, kad tika neveiksmīgi nomests no zirga, viņu paralizēja sākot no kakla un uz leju. Viņš mira 2005. gadā no sirds apstāšanās. Nav brīnums, ka atrast labu aktieri supermena lomai nu būs grūts uzdevums.
The Dark Knight (2008)
Filmas par betmenu viens no galvenās lomas atveidotājiem bija Hīts ledžers, kurš negaidīti mira no miega zāļu un citu preparātu pārdozēšanas laikā, kad filma vēl tikam montēta. Hīta draugi zin stāstīt, ka aktieris pārāk iedziļinājies savā filmas tēlā (viņš tēloja Joker). Tāpat filmēšanas gaitā mira viens no operātoriem. Kristians Beils, kurš tēloja betmenu tika arestēts, taču viņam izdevās tikt laukā no cietuma vien pāris dienas pirms filmas pirmizrādes Londonā. Ja ar to ir par maz, tad Morgans Frīmens, kurš arī filmējās filmā, 2008. gada augustā iekļuva smagā autokatastrofā.
The Poltergeist Trilogy
Slavenākā no nolādētajām filmām. Un ne bez iemesla. Sešu gadu laikā mira četri filmas aktieri. Skaļākā bija 12 gadīgās aktrises nāve, kas saslima ar gripu un negaidīti nomira slimnīcā no komplikācijām. 22 gadus jaunā Dominika Danna tika nogalinātas pašas mājās - viņu līdz nāvei sadūra pašas draugs. 60 gadīgais Džulians Beks, kurš tēloja detektīvu, nomira no kuņģa vēža, bet Vils Simpsons, kas tēloja mediķi un veica eksorcisma rituālu filmēšanas vietā, gāja bojā no nieru mazspējas. Viena no aktrisēm Džobeta Viljamsa apgalvoja, ka nereti atgriežoties pēc filmēšanās mājās, viņa atklāja, ka visas gleznas un bildes, kas ir pie sienām, bija izgrūztītas šķības. Visnotaļ iespējams, ka ļaunos garus filmēšanas komandai piesastīja ne tikai filmas sižets, bet arī interesants fakts - filmas uzņemšanā tika izmantoti īsti cilvēku kauli.
The Ring 2 (2005)
Amerikāņu filmas varianta uzņemšanas laikā uz filmēšanas vietu nācās pat izsaukt japāņu reliģijas - sintoistu ļauno garu izdzinēju, kuram bija jāveic šādi tādi attīrīšanas rituāli, tomēr filmas sižets drīz vien sāka atspēlēties reālajā dzīvē. Sākumā tika appludināts uzņemšanas laukums. Vēlāk applūda arī furgons, kur atradās viss grimms. Filmas sižētā ir sastopami apsēsti dzīvnieki, tādēļ baisāks kļūst kāds fakts - furgonam, kur atradās filmas rekvizīti, uzbruka bites, savukārt operātoriem uzbruka satrakojies alnis. Režisors Hideo Hakata, kurš uzņēma filmas oriģinālo japāņu versiju, stāsta, ka ir pieradis pie dīvainībām šīs filmas uzņemšanas laikā. Kad viņš 1998. gadā uzņēma filmas otro daļu, tad kāds no mikrofoniem esot ierakstījis neizskaidrojamas balsis.
Omen (1976)
2005. gadā tika uzņemta dokumentālā filma par to, kā neizskaidrojami spēki centušies patraucēt filmas pirmās daļas iznākšanu. Jau pirmajā filmēšanas dienā autonegadījumā nokļuva galvenie filmas autori. Pēcāk lidmašīnā, kurā lidoja filmas scenārija autors un viens no galvenajiem varoņiem, vairākkārt iespēra zibens. Kādu reizi filmēšanas grupai nācās izmantot privātās lidmašīnas pakalpojumus, bet no šīs domas viņi īsi pirms izlidošanas atteikušies - tā līdmašīna tajā reizē avarēja. Visi apkalpes locekļi gāja bojā, bet ironiski, ka lidmašīna uzgāzās automašīnai, kurā atradās lidmašīnas pilota sieva un bērns. Vēlāk kādam filmas uzņemšanas skatītājam sfari laikā uzbruka lauvas un nogalināja viņu. Savukārt viesnīcā, kur dzīvoja filmas režisors, nogranda sprādziens.
The Exorcist (1973)
Daudzi šo filmu uzskata par šausmīgāko šausmeni kādu vien ir redzējuši. Ja godīgi, tad es tur nekā šausmīga neredzēju, lai gan filmas atmosfēra piedod savu baisuma devu. Tā vien liekas, ka filmas uzņemšanu traucējis pats sātans. Pēc dažādiem avotiem ir zināms, ka uzņemšanas gaitā mira 5 vai 9 cilvēki. Tāpat arī filmēšanas grupa vairākkārt ir apgalvojusi, ka uzņemšana bija vienkārši šausmīga. Filmas lāsts sasniedza pat kinoteātrī sēdošos - bija gadījumi, kad skatītāji vēma, krita bezsamaņā vai histērijā filmas skatīšanās laikā. Filmas pirmizrāde Itālijā notika "Metropolitan Theatre". Toreiz zibens iespēra 400 gadus senā Jēzus Kristus krustā sišanas attēlojumā un pilnībā to iznīcināja.