UZMANĪBU!!! Ja neesi gatavs ieraudzīt Džona Lenona pipiju, tad never vaļā šo rakstu!
Albumu koveri, kurus aizliedza54
Type O Negative - The Origin of the Feces (1992)
Goth-metal grupa Type O Negative izlaida albumu, kura nosaukums apspēlē Čarlza Darvina grāmatas “On the Origin of Species” nosaukumu. Sava albuma vāciņam grupa bija izvēlējusies diezgan interesantu foto. Tā ir grupas vokālista Pītera Stīla pakaļa...ar drusku pastieptām bulkām, lai redz visu skaistumu. Viņu izdevējkompānija Roadrunner Records pavisam noteikti nebija mierā ar to un lika nomainīt bildi uz zaļiem skeletiņiem.
Pantera - Far Beyond Driven (1994)
Ja jau iesākām ar anālo tēmu, tad drusku paturpināsim. Grupa Pantera savam albumam izdomāja izmantot bildi, kur redzams urbis, kas dziļi drillē vietu, kura nesaņem saules gaismu lielāko daļu dzīves. Kā jau varēja paredzēt, tad izdevējkompānija nebija ar mieru un izdomāja, ka tā vietā labāk to pašu urbi iestūķēt galvaskausā.
The Black Crowes - Amorica (1994)
Šausmas, kuras izraisa kaunuma matiņi ir patiešām neaprakstāmas, laikam tādēļ šo bildi aizliedza izmantot The Black Crowes albumā. Leģendas pat vēsta, ka bildē redzams vīriešu kārtas pārstavis, kurš savu mantību nolocījis uz mugurpusi. Patiesībā gan bildē ir īstas sievietes trijsturītis, kas ņemts no 1976. gada Hustler žurnāla. Vēlāk (galvenokārt ASV) bildi lika nomainīt uz vienkāršu trijsturīti uz melna fona, kurā redzams ASV karogs, sak - "Šeit nav nekā interesanta, ejiet vien tālāk."
The Beatles - Yesterday and Today (1966)
Iespējams visslavenākais un populārākais albums, kuram aizliedza oriģinālo bildi, bija The beatles Yesterday and Today, kur viņi pasniedza sevi kā miesniekus, kas apkārušies ar sakropļotām zīdaiņu lellēm. Šī albuma versija vēl netika izdota publiskai pārdošanai, bet gan izsūtīta radio dīdžejiem, kuri bija visai apmulsuši un nepamierināti ar tādu izgājienu. Tas lika izdevējkompānijai Capitol Record ātri atsaukt no izplatīšanas (750'000 kopiju) albumu. Tā vietā, lai iznīcinātu oriģinālo bildi Capitol Record izlēma pārlīmēt pāri oriģinālajai bildei jauno versiju, kas bija daudz konservatīvāka. Nepagāja ilgs laiks, kad fani iemācijās nolobīt jauno pārklājumu un atklāt oriģinālo koveru.
David Bowie - Diamond Dogs (1974)
Bildi Bovija albumam uzgleznoja beļģu mākslinieks Gajs Pīlarts. Iznāca kaut kāds Deivida Bovija un suņa krustojums. Anatomiski pareizi izveidoto figūru novērtēja Bovija leibls RCA Records, kura visu redzošā acs pievērsa uzmanību suņa ģenitālijām un lika tās aizkrasot, kas arī tika izdarīts. Tomēr daži albumi ar oriģinālo koveru tomēr iznāca un šobrīd maksā milzu naudu - līdz pat 10'000 dolāru.
Scorpions - Virgin Killer (1976)
Grūti iedomāties, ka kāds pie pilna saprāta esošs cilvēks domātu, ka bilde ar kailu, puberitāti knapi sasniegušu meiteni uz albuma vāciņa, būtu lieliska ideja. Skorpioniem jau tā pat ir daudzi strīdīgi koveri, bet šis, kurā redzama 10 gadīga meitene, pārspēj visus. Iedvesma šādam izgājienam nāca no RCA Records mārketinga personāla darbiniekiem, kuriem šķita, ka bilde lieliski un mākslinieciski spētu pārstāvēt albuma nosaukumu un galvenās dziesmas liriku. 2008. gadā ASV mēdiju grupa WorldNetDaily, atsaucoties uz Vikipēdijā atrodamo bildi, paziņoja par to FIB. Tika uzsākta izmeklēšana, taču nekādas sankcijas nesekoja. Tomēr tajā pašā gadā URL uz šo bildi, kas atradās Vikipēdijā, bloķēja Lielbritānijā, tādējādi aizliedzot tas izplatību. Pēc četrām dienām gan aizliegumu noņēma, jo bildi tāpat varēja atrast visur citur internetā.
John Lennon & Yoko Ono - Unfinished Music No. 1: Two Virgins (1968)
Teju vai dīvaini, ka nevienam negribējās skatīties uz diviem kailiem, matainiem hipijiem (pat, ja viens no viņiem ir iespējams visu laiku labākais dziesmu sarakstītājs). Šeit neko daudz nevar piebilst. Ceru, ka bilde jūs pārāk nesakārdināja
Marilyn Manson - Holy Wood In the Shadow (2000)
1999. gadā notika slaktiņš Columbine High School un par iedvesmas avotu slepkavām prese nodēvēja tieši Mensonu un viņa dziesmas (kā vēlāk izrādījās, tad pilnīgi nepamatoti). Mensons nenolaida galvu un atbildēja ar kārtējo albumu, kas aizskāra tādas tēmas kā - vecāku loma ģimenē, visapkārt valdošā nežēlība, kas tiek reklamēta mēdijos, un citas "romantiskas" tēmas. Dažādi vadošie dziesmu izplatītāji ASV nolēma aizliegt viņa jauno albumu pavisam vai atļaut vien tad, ja tiek uzlikta cenzūra koveram. Pats Mensons atbildēja - "Ironija slēpjas tajā, ka es vēlējos parādīt, ka Kristus krustā sišana patiešām ir vardarbīga bilde. Faktiski bilde ir izveidota no reālas Jēzus statujas, kura atrodas pielūgsmes vietās. Man atkārās žoklis, kad viņi nolēmā tāizdarīt."
Guns N' Roses - Appetite for Destruction (1987)
“Appetite for Destruction” ir mākslinieka Roberta Viljamsa kāda darba nosaukums un tika ņemts par pamatu Guns N' Roses debijas albumam. Diemžēl Geffen Records, kas to izdeva, uzskatīja, ka varētu rasties problēmas, ja uz albuma vāka tiktu uzlikta izvarota prostitūte. Tādēļ to nomainīja uz bildi, kas attēlo krustu un galvaskausus. Albums ar oriģinālo bildi mūsdienās maksā aptuveni 100 dolārus.