Visi gan jau atceras vismīļākās multfilmas kas skatītas bērnība, Te dažas būs.
Un arī tagadēja topa mūltenes.
Teletūbiji (angļu: Teletubbies) ir BBC, BAFTA balvu ieguvis, bērnu televīzijas programma, kura paredzēta galvenokārt pirmskolas vecuma bērniem. To no 1997. gada 31. marta līdz 2001. gada 5. janvārim veidoja Ragdoll Productions. Kopā tika uzņemtas 365 epizodes. Šajā raidījumā tiek stāstīts par četru teletūbiju (Tinkiju Vinkiju, Dipsiju, Lā-lā un Pū) piedzīvojumiem. Katrs no teletūbijiem ir savā krāsā. Tinkijs Vinkijs ir violets, Dipsijs - zaļš, Lā-lā - dzeltens un Pū ir sarkans. Katram no tiem pieder arī savs priekšmets: Tinkijam Vinkijam soma, Dipsijam cepure, Lā-lā bumba un Pū skrejritenis.
Pokemonus, kurus var notvert, apmācīt un izmantot lai sacenstos savā starpā kaujās vai citās darbībās. Multfilma Latvijā 2000. gadā tika translēta telekanālā PBK (agrāk ORT orig.ОРТ ) krievu valodā, vēlāk arī LNT. Populārākais pokimons bija pikaču.
Vai kādam vēl ir jāpierāda, ka bērnudārznieki nav nekādi sīkdaļas!? Trīs mazas piecgadnieces... neredzēti stipras un bezbailīgas mazas piecgadnieces, apveltītas ar superspējām, ik mirkli veic varoņdarbus, cīnoties ar ļaundariem un visādiem mošķiem. Jo viņu devīze ir – izglābt pasauli pirms vakara pasakas! Taču, atšķirībā no daudziem supervaroņiem, meitenēm nav slepenu identitāšu – viņas apmeklē visparastāko bērnudārzu.
Šīs trīs mazās meitenītes to autors Kreigs makrakens izdomāja, kad vēl studēja mākslas institūtā. Tapa filma, kas nodrošināja tās autoram lielisku startu animatora karjerai. Pāris gadus vēlāk, strādājot pie ”Dekstera laboratorijas “Hanna Barbera” studijā, Makrakens parādīja šo šavu darbiņu studijas bosiem un saņēma piedāvājumu izveidot seriālu. Kopš tā laika “Detektīvmeitenes” ir kļuvušas par ģeniālu fenomenu, kas piesaista dažāda vecuma uzticīgus skatītājus, un, kā saka kritiķi, tā uzspiedusi savu zīmogu populārajai kultūrai. „Detektīvmeitenes” jau trīskārt nominētas Emmy balvai, viņu piedzīvojumi redzami arī pilnmetrāžas filmā.
Vēl nav skaidrs, kāpēc viņas ir tik ļoti slavenas? Jo viņas ir stilīgas! “Detektīvmeitenēm” ir unikāls, nekam citam nelīdzīgs vizuālais stils ar košām krāsām un noteiktās līnijās veidotu grafisko dizainu, kurā atpazīstama gan modīgās japāņu animācijas, gan slavenu rietumu animatoru, klasisko Hanna-Barbera studijas multenīšu un pat 1960.gadu popārta ietekme. Arī „Detektīvmeiteņu” kā jau katras labas multfilmas autori savu humoru mērķē augstāk par savu tiešo – bērnu auditoriju - daudzi „Detektīvmeiteņu” joki izrādās balstīti citās filmās vai multenēs vai pat Bītlu dziesmās. Tie varbūt neuzrunās mazos skatītājus, toties patiks viņu vecākajiem brāļiem un māsām.
Billijs un Mendija dzīvo kaimiņos un draudzējas, lai arī ir tik ļoti atšķirīgi – Billijs šķiet sajūsmināmies par pilnīgi visu, kamēr Mendija par visu tikai īgņojas un dusmojas. Kādudien viņi svin Billija kāmīša 10 dzimšanas dienu, kad pēkšņi pēc mazā kustonīša dvēseles uzrodas Rūgtā Nāvīte! Taču Nāvītei par pārsteigumu Billijs un Mendija, izrādās, no tās nemaz nebaidās, turklāt Mendija vēl arī atsakās tā vienkārši atdot kāmīti! Visi trīs vienojas par derībām, turklāt Nāvīte ir tik pārliecināta par savu uzvaru iemīļotajā limbo spēlē, ka solās bērnu uzvaras gadījumā kļūt par viņu labāko draugu mūžīgi mūžos. Un Nāvīte zaudē! Nu tai būs jāsamierinās ar pavisam citu – ikdienišķu mirstīgo dzīvi un jāpārvar riebums pret bērniem. Pamazām Nāvīte pierod – iemācās izturēties kā mirstīgie, skatīties televīziju, darīt vēl citas ‘normālas’ lietas. Dažkārt gan viņa izturas dīvaini... un nepārstāj cerēt, ka kādudien tiks vaļā no bērniem un sava solījuma pildīšanas.
Abus seriāla autora Maksvela Atoma (radošais pseidonīms Ādamam Bārtonam, kas sāka savu karjeru Hanna Barbera studijā un bija viens no slavenā seriāla „Govs un cālēns” autoriem) izdomātos zīmētos knēveļus – Billiju un Mendiju – skatītāji bija ievērojuši pavisam citā multenītē un tad balsojot izvēlējušies par tiem, kuri visvairāk būtu pelnījuši paši savu filmiņu. Tika izveidotas gandrīz 80 atsevišķas epizodes, kas izpelnījās arī divas prestižās Emmy balvas, bet nu jau Billijs un Mendija ir tikuši gan pie divām pilnmetrāžas filmām, gan savas populāras videospēles.
Pavisam parasts 11 gadus vecs puika – Cālis. Vienīgi… viņš ir tikai 50 centimetrus garš. Un Cālim ir jaunākā māsa, kas pavisam nav viņam līdzīga... Divus metrus! gara un sver... ak vai... veselus 210 kilogramus!!! - Govs!
Ko gan Govs, kas vienmēr iekuļas nepatikšanās, darītu bez sava prātīgā brāļa? Tomēr arī Cālim reizi pa reizei gadās pa ķibelei, un tad atklājas rūpīgi glabātais noslēpums – Govs spēj pārvērsties par Supergovi! Violetajam apmetnim plandot, viņa nekavējas, lai prasmīgi izmanto savu neticamo spēku un veiklību.
Neatņemama multenītes daļa ir Govs un Cāļa vecāki, kurus gan neviens nekad nav redzējis. Pareizāk, nav redzējis neko no viņiem virs ceļgaliem...
Reklāma
Velma jau toreiz bija ļoti nopietna, Fredijs jau tad bija draugu līderis, Dafne bija draudzīga un Šagijs – tikpat ēdelīgs. Un, kā izrādās, jau bērnībā viņiem nebija bail no spokiem un patika atklāt dažādus mistiskus noslēpumus. Jau toreiz kopā ar viņiem bija jautrais suņuks Skūbijs, tikai vēl pavisam mazs, vēl kucēns.
"simpsoni" (angļu: The Simpsons) ir garākais multiplikācijas seriāls ASV televīzijas vēsturē — 473 sērijas 22 sezonās. Pirmizrāde notika 1989. gada 17. septembrī telekanālā "Fox". Seriālu veido "Gracie Films" pēc kinokompānijas "20th Century Fox" pasūtījuma. Multiplikācijas seriāls tiek rādīts vairāk nekā 100 pasaules valstīs[2].
Šovs ar satīru (tajā skaitā sociālo) izsmej daudzas klišejas un stereotipus - galvenokārt amerikāņu dzīves stilu un atspoguļojo to ģimenes dzīvi, pasaules kultūru īpatnības, slavenības, televīziju un kanālu "Fox"; nebaidās skart arī politiku un reliģiju: ir apspriestas tādas tēmas, kā viendzimuma attiecības, darvinistu un kreacionistu cīņas, karš Irākā. Šovs kļuva populārs tā interpretācijas humora dēļ, kuru var redzēt uz ielas un sev apkārt. Šovs ir paredzēts pusaudžu un pieaugušo auditorijai.
Žurnāls "Time" 1998. gadā nosaucis "Simpsonus" par labāko 20. gadsimta televīzijas multiplikācijas seriālu. Tomēr daži kritiķi un fani apgalvo, ka pēc tik daudziem gadiem "Simpsoni" zaudē savu sociālo nozīmi un humora izjūtu. 2007. gada 27. jūlijā kinoteātros tika demonstrēta pilnmetrāžas multiplikācijas filma "Simpsonu filma" ar seriāla varoņiem.
Flinstoni jau vairāk nekā četrdesmit gadu ir starp visvisiemīļotākajiem animācijas filmu varoņiem. Seriāls „Flinstonu ģimene. Freda un Bārnija šovs” godam turpina oriģinālo – 60. gados veidoto – filmiņu tradīcijas. Vai zināji, ka tās sākotnēji bija domātas pieaugušajiem? Ar domu parādīt parasta vidusšķiras cilvēka un viņa ģimenes dzīvi, tikai Akmens laikmetā. Nekas daudz jau nemaz nav mainījies, ko? Daļu „Flinstonu” labāko joku veido tas, kā parādīti dažādi mūsdienu izgudrojumu, kādi tie būtu varējuši izskatīties toreiz. Kaut vai cilvēku spēka darbinātas mašīnas no kokiem un akmens, vai dažādas ierīces, kuras darbina dzīvnieki. Un izgudrojumu nav mazums – Flinstoni un Rabli taču ir visprogresīvākās Akmens laikmeta ģimenes! Savukārt to galvas – Freds un Bārnijs – ir gan kaimiņi, gan labākie draugi. Un ne tikai piedzīvojumu, bet arī visdažādāko negadījumu kompanjoni. Kā jau allaž, Fredam vienmēr rodas vistrakākās idejas, Bārnijs tās labprāt palīdz īstenot un visbeidzot viņu sievām Vilmai un Betijai jādodas abi glābt, kad labi domātais plāns izrādās nekam nederīgs... kā jau parasti. Bet šoreiz esot gatavi arī mazliet spocīgiem piedzīvojumiem „Skūbija Dū” stilā. Briesmu visapkārt Bedrokai netrūkst!
Reklāma
Džonijam Bravo ir milzu muskuļi, taču viņa pašapziņa, jāatzīst, ir vēl grandiozāka. Puisis ar Elvisa frizūrai līdzīgo matu sakārtojumu ir pārliecināts, un ir pārliecināts, ka pat no viskļūmīgākās situācijas tiks laukā pateicoties savam šarmam un pāris karatē trikiem, un nešaubās ne mirkli, ka jebkura meitene uzskata viņu par neatvairāmu. Taču tā laikam gluži nav gan... Varbūt tādēļ, ka tikai paša vainas dēļ Džonijam vienmēr kaut kas noiet greizi?
Toms un Džerijs (angļu: Tom and Jerry) ir amerikāņu animācijas seriāls, kas pirmoreiz iznāca 1940. gadā. Sākumā galvenajiem varoņiem bija citi vārdi - Džaspers un Džinks. Seriāls ātri iekaroja skatītāju sirdis un pašlaik ir uzņemtas jau 162 īsfilmas par kaķi Tomu un peli Džeriju (Ja neskaita Toma un Džerija jaunos piedzīvojumus, Toma un Džerija šovu, un Tomu un Džeriju bērnībā).