Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
12
281

- Maukas lohi - atvadoties no Hesburger restorāna priekšnieces, nokliedzās Raimonds, pie kuras, cerību un entuziasma pilns, bija ieradies uz darba pārrunām, atsaucoties uz sludinājumu vietējā avīzē. Darba intervija piedzīvoja kārtējo neveiksmi, jo vadība nevēlejās pieņemt Raimonda drakoniskās un utopiskās vīzijas par visu Hesburger ķēdes reorganizāciju.

- Es ieviesīšu visās ēdnīcās beidzot sakarīgu ēdienkarti - Raimonds vīzdegunīgi atbildēja ne sevišķi pievilcīgajai ēstuves pārstāvei uz jautajumu, kāpēc jaizvēlas būtu tieši viņš. - Jau pirmajā darba dienā mākslīgās, atkarību izraisošās gaļas vietā, es vēlētos likt šprotes, tadējādi atbalstot vietējos ražotājus un...

- Skriemeļa kungs! apveltot Raimondu ar psihiatra cienīgu skatienu, vadītaja pārtrauca viņu, neļaudama pabeigt. - Jūs maz saprotat, kādai vakancei esat pieteicies?

- Visnotaļ saprotu! Diez vai es pieteiktos, ja neredzētu sevi šajā uzņēmuma kodolā kā vienu no galvenajiem akcionāriem un produkta virzītajiem tirgū.

- Es atvainojos - intervētāja jau iesvīdušā tonī uzbrēca kandidātam. - Mums vakanta ir trauku mazgātāja vakance un to jūs ļoti labi zināt. Par kādiem kodoliem jūs šeit runājat? Diemžēl intervija ir beigusies! - noskaldīja priekšniece, cerēdama pēc iespējas ātrak atbrīvot savu kabinetu no manāmi īpatnējā divkāju ķermeņa.

- Aizrijaties ar savu bonusa karti m… l… - Raimonds aiz sašutuma sāka kliegt.

Cienītais, es palūgšu jūs nelamāties un esiet tik laipns, atstājiet lūdzu šīs telpas - viņa sacīja, neizrādīdama vairs ne mazako ieinteresētību.

- Ej tak tu, pi...pa reni….sūdrallā! Jūs par mani vēl dzirdēsiet! ar kāju uzgrabinādams durvju rokturim, viņš atvēra tās un izdrāzās ārā kā sakarsis dinamīts

Maukas lohi...viņš klusībā pie sevis turpināja šķendēties.

Šī bija Raimondam vienīgā zināmā vārsma no norvēģu valodas. Viņš to izdzirdēja, kādā vietējā ēstuvē Oslo, pirms diviem gadiem. Saklausot, latvietim tik aizskarošus vārdus, Raimonds ziņkārības mudināts, vēlējās noskaidrot, kamdēļ vietējais norvēģis, ar šādiem vārdiem apvainoja viesmīli. Kā izradījās, šis vārdu virknējums, norvēģiski nozīmē - garšīgs lasis. Maukas lohi - garšīgs lasis. Latviešu tūrists bija gandarīts, ka varēja sulīgi nolamāties dzimtajā valodā, uz ko norvēģi atbildēja ar smaidu. Emocionālais orgasms, tā viņš mēdza to dēvēt, piedzīvojot šo sajūtu okeānu vairākas reizes dienā. Bāleliņš turpmāk šo frāzi pārņēma ikdienā, pat piemirstot to, ka pats vairs neatrodas kalnos, bet gan dzimtajā Latvijā. Kaut arī viņš lasi dabūja redzēt, un vēl jo vairāk izgaršot ļoti reti, vienalga šis spārnotais teiciens viņam bija kļuvis ļoti mīļš.

- Maukas lohi - viņš mēdza sacīt mātei ēzdams skābeņu zupu vai miežu putraima biezputru.

- Ed, lemesi! māte mēdza iedzelt pretī, ignorējot Raimonda slavinošo komplimentu. Viņa uzskatīja, ka Raimonds ļoti labi pārvaldīja vairākas skandināvu svešvalodas, nemaz nerunājot par populārākajām valodām, bet viņam, valodu zinātājam, šī izsmalcinātā frāze bija lielākā pieredze ar svešvalodām.

Ejot gar kanālmalu, Raimonds dziļi ievilka elpu un izdabūja no sevis pamatīgu siekalu gabalu, kuru bezkaislīgi uzriktēja uz tramvajtilta margām.

- Nekas, smirdušie burgeri, dikti man jūs esat vajadzīgi - Raimonds turpināja pie sevis šķendēties, - it kā būtu vienīgā darba vieta uz pasaules. Cik zināms, man rīt ir pārrunas Maximā, - darba meklētāja sejā parādījās biedējoši viltīgs smīns. - Tikai japiedomā vairāk pie etiķetes un laba pirmā iespaida radīšanas. Jau domājot vien par rītdienas veiksmi, Raimondam sagribējās nolikt normālu rukša kungu. Zobu viņš baidījās raut, jo bija jau gūta krāšņa, iespaidiem bagāta pieredze.

- Galvenais, lai rīt no rīta dupsis būtu tukšs no kakām, citādi sanāks sūdi! Raimonds nodomaja, ar acu skatienu lūkodamies, kur komfortablāk izmest no sevis sūda kungu.

 Autors: Kafka *****as lohi
1.  
12
281
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [14]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Ololojevs avatars
Medaļa CacaMedaļa Eiro ola
  Ololojevs 03.07.15 12:31
9
0

Patiesībā *****as lohi tulkojumā no somu valodas ir garšīgs lasis.

R20AM avatars
Medaļa 1/13 kūciņasMedaļa Vilkaču klana biedrsMedaļa Pamatskolnieks
  R20AM 04.07.15 11:22
4
0
Nezinu kas Hesītī ir mainījies no vadības, taču garša vairs nav tā kas bija kādreiz.
apsitis avatars
Medaļa Sertificēts spoksMedaļa JubilārsMedaļa Students
  apsitis 04.07.15 00:14
2
0
Nesaprotu. Un "*****as lohi" ir no Somu valodas
Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 02.07.15 20:00
2
0
DievaBalss avatars
Medaļa RainisMedaļa SpoksMedaļa Doktorants
  DievaBalss 24.08.15 16:11
2
1

Tas bija tāds sviests ka sasmējos no pilnīgas stāsta neizpratnes!

Tas bija tāds sviests ka gribot , negribot jāliek +. Pēc šī izlasīšanas vismaz desmit minūtes vari sev jautāt :"kas tikko notika?".

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 04.07.15 01:50
1
0

atbildot uz Ololojevs komentāru " Patiesībā *****as lohi tulkojumā n... " Vismaz viens pamanīja kļūdu

Nori avatars
Medaļa PamatskolnieksMedaļa JubilārsMedaļa Spoks
  Nori 03.07.15 23:50
1
0

Kāda jēga no šī raksta? Kāds sakars? Lūdzu, apskaidrojiet.

keiivanlol avatars
Medaļa JubilārsMedaļa SpoksMedaļa Dienas doma
  keiivanlol 03.07.15 23:06
2
1
Kas tas bija... ?
Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 26.08.15 21:52
0
0
atbildot uz Aizvesturiskais komentāru " Esmu bijis vairāku pilsētu hesburger resturāno... "Paldies
Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 04.07.15 14:40
1
1

Esmu bijis vairāku pilsētu hesburger resturānos, bet pagaidām labakais liekas Saldus Hesburgers restorāns! 

FreakMeOut avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Burvju klana biedrsMedaļa Bakalaurs
  FreakMeOut 04.07.15 08:58
1
1

Sviests kkaads

Supermeens1337 avatars
Medaļa SpoksMedaļa SviestmaizeMedaļa Bērndārznieks
  Supermeens1337 04.07.15 02:11
0
0
Vēl nesen biju Somijā un man uz čeka bija rakstīts Lohi. Domāju, ka kaut kāda lamāšanās te notiek... *****as mums jau pirms tam iemācīja.
Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 03.07.15 23:31
0
0
*****as lohi
Stalkeriitis avatars
Medaļa Spoks
  Stalkeriitis 02.07.15 20:46
0
0