14

 281  12

- Maukas lohi - atvadoties no Hesburger restorāna priekšnieces, nokliedzās Raimonds, pie kuras, cerību un entuziasma pilns, bija ieradies uz darba pārrunām, atsaucoties uz sludinājumu vietējā avīzē. Darba intervija piedzīvoja kārtējo neveiksmi, jo vadība nevēlejās pieņemt Raimonda drakoniskās un utopiskās vīzijas par visu Hesburger ķēdes reorganizāciju.

- Es ieviesīšu visās ēdnīcās beidzot sakarīgu ēdienkarti - Raimonds vīzdegunīgi atbildēja ne sevišķi pievilcīgajai ēstuves pārstāvei uz jautajumu, kāpēc jaizvēlas būtu tieši viņš. - Jau pirmajā darba dienā mākslīgās, atkarību izraisošās gaļas vietā, es vēlētos likt šprotes, tadējādi atbalstot vietējos ražotājus un...

- Skriemeļa kungs! apveltot Raimondu ar psihiatra cienīgu skatienu, vadītaja pārtrauca viņu, neļaudama pabeigt. - Jūs maz saprotat, kādai vakancei esat pieteicies?

- Visnotaļ saprotu! Diez vai es pieteiktos, ja neredzētu sevi šajā uzņēmuma kodolā kā vienu no galvenajiem akcionāriem un produkta virzītajiem tirgū.

- Es atvainojos - intervētāja jau iesvīdušā tonī uzbrēca kandidātam. - Mums vakanta ir trauku mazgātāja vakance un to jūs ļoti labi zināt. Par kādiem kodoliem jūs šeit runājat? Diemžēl intervija ir beigusies! - noskaldīja priekšniece, cerēdama pēc iespējas ātrak atbrīvot savu kabinetu no manāmi īpatnējā divkāju ķermeņa.

- Aizrijaties ar savu bonusa karti m… l… - Raimonds aiz sašutuma sāka kliegt.

Cienītais, es palūgšu jūs nelamāties un esiet tik laipns, atstājiet lūdzu šīs telpas - viņa sacīja, neizrādīdama vairs ne mazako ieinteresētību.

- Ej tak tu, pi...pa reni….sūdrallā! Jūs par mani vēl dzirdēsiet! ar kāju uzgrabinādams durvju rokturim, viņš atvēra tās un izdrāzās ārā kā sakarsis dinamīts

Maukas lohi...viņš klusībā pie sevis turpināja šķendēties.

Šī bija Raimondam vienīgā zināmā vārsma no norvēģu valodas. Viņš to izdzirdēja, kādā vietējā ēstuvē Oslo, pirms diviem gadiem. Saklausot, latvietim tik aizskarošus vārdus, Raimonds ziņkārības mudināts, vēlējās noskaidrot, kamdēļ vietējais norvēģis, ar šādiem vārdiem apvainoja viesmīli. Kā izradījās, šis vārdu virknējums, norvēģiski nozīmē - garšīgs lasis. Maukas lohi - garšīgs lasis. Latviešu tūrists bija gandarīts, ka varēja sulīgi nolamāties dzimtajā valodā, uz ko norvēģi atbildēja ar smaidu. Emocionālais orgasms, tā viņš mēdza to dēvēt, piedzīvojot šo sajūtu okeānu vairākas reizes dienā. Bāleliņš turpmāk šo frāzi pārņēma ikdienā, pat piemirstot to, ka pats vairs neatrodas kalnos, bet gan dzimtajā Latvijā. Kaut arī viņš lasi dabūja redzēt, un vēl jo vairāk izgaršot ļoti reti, vienalga šis spārnotais teiciens viņam bija kļuvis ļoti mīļš.

- Maukas lohi - viņš mēdza sacīt mātei ēzdams skābeņu zupu vai miežu putraima biezputru.

- Ed, lemesi! māte mēdza iedzelt pretī, ignorējot Raimonda slavinošo komplimentu. Viņa uzskatīja, ka Raimonds ļoti labi pārvaldīja vairākas skandināvu svešvalodas, nemaz nerunājot par populārākajām valodām, bet viņam, valodu zinātājam, šī izsmalcinātā frāze bija lielākā pieredze ar svešvalodām.

Ejot gar kanālmalu, Raimonds dziļi ievilka elpu un izdabūja no sevis pamatīgu siekalu gabalu, kuru bezkaislīgi uzriktēja uz tramvajtilta margām.

- Nekas, smirdušie burgeri, dikti man jūs esat vajadzīgi - Raimonds turpināja pie sevis šķendēties, - it kā būtu vienīgā darba vieta uz pasaules. Cik zināms, man rīt ir pārrunas Maximā, - darba meklētāja sejā parādījās biedējoši viltīgs smīns. - Tikai japiedomā vairāk pie etiķetes un laba pirmā iespaida radīšanas. Jau domājot vien par rītdienas veiksmi, Raimondam sagribējās nolikt normālu rukša kungu. Zobu viņš baidījās raut, jo bija jau gūta krāšņa, iespaidiem bagāta pieredze.

- Galvenais, lai rīt no rīta dupsis būtu tukšs no kakām, citādi sanāks sūdi! Raimonds nodomaja, ar acu skatienu lūkodamies, kur komfortablāk izmest no sevis sūda kungu.

Komentāri 14

0/2000

Patiesībā *****as lohi tulkojumā no somu valodas ir garšīgs lasis.

 9  0 atbildēt
Nezinu kas Hesītī ir mainījies no vadības, taču garša vairs nav tā kas bija kādreiz.
 4  0 atbildēt
 2  0 atbildēt
Nesaprotu. Un "*****as lohi" ir no Somu valodas
 2  0 atbildēt
Kas tas bija... ?
 2  1 atbildēt

Kāda jēga no šī raksta? Kāds sakars? Lūdzu, apskaidrojiet.

 1  0 atbildēt

Tas bija tāds sviests ka sasmējos no pilnīgas stāsta neizpratnes!

Tas bija tāds sviests ka gribot , negribot jāliek +. Pēc šī izlasīšanas vismaz desmit minūtes vari sev jautāt :"kas tikko notika?".

 2  1 atbildēt

 0  0 atbildēt
*****as lohi
 0  0 atbildēt
Vēl nesen biju Somijā un man uz čeka bija rakstīts Lohi. Domāju, ka kaut kāda lamāšanās te notiek... *****as mums jau pirms tam iemācīja.
 0  0 atbildēt

Sviests kkaads

 1  1 atbildēt

Esmu bijis vairāku pilsētu hesburger resturānos, bet pagaidām labakais liekas Saldus Hesburgers restorāns! 

 1  1 atbildēt