Vīrietis ziemā braucis uz darbu, veloceliņš bijis apledojis un neesot bijis nokaisīts ar pretslīdes materiāliem. Pēc kritiena vīrietis izsaucis neatliekamo medicīnisko palīdzību, kas viņu nogādājusi Jelgavas slimnīcā. Tur konstatēts, ka velosipēdistam ir smaga gūžas kaula un kājas trauma. Šādos gadījumos slimnīcas pārstāvji ziņo policijai.
No policijas vīrietis saņēmis administratīvā pārkāpuma protokolu un ticis sodīts.
Vīrietis, pārvietojoties ar velosipēdu, nevienam neesot traucējis, nevienu nav sabraucis, ekspertīzē konstatēts, ka viņš kritiena brīdī nav bijis alkohola reibumā. Vīrietis ko tādu redzot pirmo reizi mūža - par to, ka pakritis, viņš saukts pie administratīvās atbildības.
Jelgavas policistu lēmums pārsūdzēts Zemgales reģiona pārvaldē, kur kolēģu lēmums atstāts spēkā.
Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes inspektors Aigars Tutiņš norāda: «Ir pārkāpti ceļu satiksmes noteikumi, kuri nosaka, kā mums jāuzvedas uz ceļa. Šie noteikumi nenosaka, ka mums ir jākrīt. Mums jāpiedalās satiksmē, nenodarot zaudējumus nedz apkārtējiem, nedz pašiem sev. Ja tā ir noticis, tad noteikumi ir pārkāpti, un, ja noteikumi ir pārkāpti, par to jāsaņem sods» . Šajā gadījumā vīrietis esot nodarījis zaudējumus pats sev, jo viņam nācās ārstēties slimnīcā un viņš bijis spiests kavēt darbu, uzsver Tutiņš.
Tutiņš arī uzsver, ka velosipēds paredzēts braukšanai siltākos laika apstākļos, nevis ziemā, vienlaikus piekrītot, ka aizliegts tas gan neesot. «Ja cilvēks redz, ka uz celiņa ir ledus, tad tur nav jābrauc,» skaidro Tutiņš.
Bez tam, soda kvītī norādīts, ka vīrietis nodarījis zaudējumus valsts instancēm, jo «bija jāiesaista neatliekamā medicīniskā palīdzība un Valsts policija».
«Loģiski, ka mediķi, policija strādā, un viss maksā naudiņu šodien,» paskaidroja Tutiņš.
Vīrietis cīņu par taisnību grasās turpināt.