Festivālu apmeklējums ir pilns izaicinājumu - no vienas puses tas ir būtisks faktors, lai vasara skaitītos izdevusies, taču no otras - jāpieliek milzu pūles, lai to izbaudītu par spīti lietum, dārgajiem bāriem un galu galā kolorīto cilvēku masām. Tātad, lūk, kas Tevi sagaidīs arī šogad.
Tipiskākie festivālu apmeklētāji1
Interneta kareivis. Viņš atrodas pūlī pie skatuves ar augsti paceltu telefonu visa koncerta garumā, uzņemot fotogrāfijas un video, ko savos sociālajos tīklos parādīt draugiem, kuriem tas noteikti interesē. Apbrīnas vērta ir viņa spēja upurēties kopējā labuma vārdā un dzīvo koncertu skatīties caur dažu collu ekrānu. Retākos gadījumos viņiem ir planšete.
Cilvēks ‘draudzene-gribēja-atnākt’. Jaunietis, kurš nav publisko pasākumu cilvēks un ļoti nelabprāt dodas tādā avantūrā kā festivāls, taču šoreiz nav spējis savu pārliecību uzspiest draudzenei. Festivāla laikā tu viņu redzēsi vai nu nesot rokassomiņu, turot divus dzērienus (savu un meitenes, kura tajā brīdī kaut kur dejo) vai arī ar pleciem pildot krēsla funkciju. To visu pavada cieta seja.
Modes blogeri. Cilvēki, kuriem pieder fotoaparāts un kuri dodas meklēt 2. punktā norādītos personāžus. Par spīti visam tu tāpat attopies nofotografēts, ievietots viņu blogā un atstāts ar dziļu izbrīnu - vai tiešām tu esi stilīgs, vai arī tas ir ironisks joks.
Formālais neformālis, kurš pirmo reizi ir sabiedrībā. Beidzot iznācis no sava biroja, uzvilcis glaunākās kurpes un dārgākās bikses, viņš ļoti, ļoti vēlas izbaudīt skaisto grupas uzstāšanos. Protams, ieņēmis vietu tuvu skatuvei, viņš atsakās kustēties mūzikas ritmā, ar klaju neizpratni vēršas pret cilvēkiem, kuri tur apkārt trako, kā arī ir šokā par to, ka dubļi nosmērējuši viņa kurpes.
Ledus lauzējs, networking speciālists. Uzņēmis zināmu alkohola daudzumu, viņš diebj pa festivāla teritoriju ar alus glāzi rokās, apskaujot cilvēkus pēc sev vien zināmiem kritērijiem. Apskaušana labākajās tradīcijās ietver arī visu klātesošo apliešanu ar alu. Viņš noteikti vēlas apmainīties ar telefona numuriem, pastāstīt kaut kur sagramstītus faktus par galvenajiem māksliniekiem, kā arī pasūkstēties par rindām pēc alus un tualeti. Visbiežāk agri vai vēlu ir redzams kaut kur guļot.
Speciālists. Publikā var atpazīt pēc desmit citu pasākumu aprocēm. Viņš nekad nelaiž garām nevienu pasākumu, taču parasti nekad nav dzirdams, ka viņam tie patiktu. Klasiskākās replikas ir ‘pagājušajā gadā bija labāk’, ‘skaņa pie skatuvēm ir slikta’ un ‘organizācija nav labi organizēta’. Tomēr viņš kaut kā vienmēr visu apmeklē tāpat.