Saindēšanās suņiem: Pazīmes, simptomi, ārstēšana
Saindēšanās ar suņiem - ir sekas iekristķermenis indes. Tas var notikt ar nodomu (kāds suns vēlas, lai inde...) vai nejauši. Par dzīvi suns ir briesmās, ja ir akūta saindēšanās, kas var notikt ļoti grūti.
Suņi ir mazāk izvēlīgāki pret ēdienu nekā pret kaķiem. Visbiežāk viņi ēd visu, ko viņi sev dod, un cenšas grauzt jebkuru objektu, kas nāk savu ceļu. Piemēram, daži īpašnieki paši nosoda mājdzīvnieku ciešanas, ja:
Iebarota viņam sabojāta pārtika. Apgalvojums, ka suns - kuņģis spēj sagremot pat akmeņus, ir uz ilgu laiku atmaskots. Ja jūs piešķirat mājdzīvniekam iespēju ēst, tad ir pienācis laiks, lai mestu to prom, jo jūs riskējat, izraisot viņam akūtu saindēšanos ar pārtiku. Nav kārtīgi nomazgāt un paslēpt dezinfekcijas līdzekļus, augu ārstēšanas maisījums, matu krāsu un vispār jebkuras ķimikālijas. Īpaši bīstami ir tā rīkoties ar Iznīcināšanas Žurku līdzekli (žurku indes), kukaiņiem un parazītiem. Nepareizi dozēt medikamentus, jo īpaši tabletes un losjonus un dziras pret tārpiem. Dodiet Jūsu mājdzīvniekam lētu zemas kvalitātes sauso barību suņiem ar apšaubāmu produktu. Ļauj mājdzīvniekam staigāt bez uzraudzības uz ielas, vai savā vasarnīcā. Laukos jūsu rīma var laizīt dārzeņus, apstrādātus ar transportlīdzekli, kas satur indi. Piemēram, viens piliens anabasines (viela, kas parasti ir iekļauta pesticīdu sastāvā), kas spēj nogalināt mājdzīvnieku... Turklāt no suņa dabas ir varēt ēst indīgus kokus: balinātas belladonnas, aerolakas. Pilsēta - suns. Pa kreisi priekš sevis parasti notiek miskastes saturu testēšana lietojot izsmēķus un košļājamās par virsu. Viss, kas viņam šķiet ēdami.C Advent aktīvistu izsaucēja sevidoghanterami (mednieku suņiem), pat parastā aplokā suns pilsētā, var beigties ar traģēdiju. Šie nežēlīgiem ļaudīm, kas noteikti nogalinās klaiņojošus suņus... Lai panāktu viņa vēli, viņi cenšas mest ēsmu ar indi parkos un zālājos, kas staigā ar zinātkāriem dzīvniekiem.
Tātad, paņēma uz ielas, bet var būt, ka gabals kūkas izraisīja mājdzīvnieku nāvi. Tas jau ir noticis parkā 50.gadadienaa oktobrī Maskavā, kas izriet no indes, nogalināti aptuveni 12 mājas suņi. Saindēti dzīvnieki mira briesmīgā agonijā: viņi nav gatavi šādai situācijai, arī īpašnieki nezināja, kā palīdzēt viņiem ...
Un ne tik sen Vladivostokā no saindēšanās visu zaudējis suns-nirējs Bonifācijs, kas pazīstams Krievijā un citās valstīs pasaulē, ar saviem zemūdens varoņdarbiem. Viņš arī pastiprināja indīgo vielu pastaigā ...
Veidi saindēšanās suņiem
Visi suns saindēšanās var iedalīt pārtikas un nepārtikas. Nav ēdami rodas no kodumiem indīgu kukaiņu un dzīvnieku iekļūšanu kaitīgu ķimikāliju uz matu, ādas, elpošanas sistēmas un gļotādu.
Pārtikas saindēšanās, ko izraisa norīšanastoksīni gremošanas sistēmā suņa. Tas ir visbiežāk sastopamā problēma, jo suns var uzņemt kaut staigājot. Suns var būt saindēta sabojāta pārtika, žurku indes, kas palicis pāri no dezinsekciju pieejamajiem medikamentiem vai izoniazīdu, ka kāds varētu apzināti noplūdes.
Simptomi saindēšanās suņiem
Simptomi ir atkarīgi no tā, ko dzīvnieks bija saindēta. Biežākie simptomi - ir:
vājums trīce, pārmērīgu siekalošanos, vemšana, krampji, caureja, ātra un sekla elpošana, depresija vai, pretēji, satraukums.Parasti simptomi saindēšanās suņiem notiek ātri un strauji pasliktinās.
Ja saindēšanās žurku inde būs caureja ar asinīm, temperatūras pieaugums suni, un gļotādām blackness. Novērotais tahikardija, dzīvnieku vaidus.
Ja saindēšanās rodas izoniazīds citisimptomi. Dzīvnieku prāts ir neskaidrs, tas var sākt darboties neprognozējami, kamēr tas sways, tā zaudē savu orientāciju. Arī tur ir vemšana, miegainība, no mutes putas parādās, bieži ar asiņu piejaukumu, ir elpošanas nomākums, pagarināts krampji, koma.
Pirmā palīdzība suņu saindēšanās
Ko darīt, ja suns saindēšanās? Ko es to uzdāvināt? Tas vienmēr ir ļoti svarīgi, lai noteiktu tās cēloni. Šis nav brīdis zaudēt, jo inde nonāk organismā ātri, un suņa stāvoklis kļūst smagāks.
Jebkurā gadījumā, pirmās palīdzības būtunoņemot indes no organisma. Ja nepieciešams, lai izraisītu saindēšanos ar pārtiku, vemšanu, brine (ēdamkaroti sāls uz tasi karsta ūdens) vai izplatīšanās no ūdeņraža peroksīda, 1: 1.
Ja suns kodumi kukaini. Skartajā zonā, nepieciešams piemērot kaut ko aukstu: ledus vai saspiest. Kad čūska iekost brūces no steidzami nepieciešams, lai noņemtu indi.
Ja jums ir ieguvuši toksiskas ķīmiskās vielas suņa ādā, toJums ir nepieciešams nomazgāt ar lielu daudzumu ūdens. Ja saindēšanās pārus ķīmiskie savienojumi, tas ir nepieciešams, lai ņemtu dzīvnieku labi vēdināmā vietā vai ārpus tās. Ieelpojot terpentīna un benzīna tvaiki krampji un vemšana var sākt suni. Viņai vajag, lai sniegtu pāris ēdamkarotes augu eļļas, un nedaudz vēlāk - caureju.
Palīdzība gadījumā saindēšanās suņiem izoniazīdu
Kad pirmais aizdomas, tas ir nepieciešams, lai izraisītu vemšanu, piemēram, brine (glāzi ūdens ēdamkarote) vai ielej jaws polstakana augu eļļu. Tā kā šīs zāles tiek labi absorbēts, aktivēto ogli, suns ir jāsniedz 1,3 gramus aktivēto ogli uz 1 kg. Jums arī ir nepieciešama pretinde - piridoksīna (B6) (3-5 g) un dot Corvalol: 40 kg 30 pilienus. Sunim ir pastāvīgi dzert, pienu var atšķaidīt ar ūdeni. Un nekavējoties sazinieties ar vet klīnikā vai zvaniet vet mājās.ārstēšana
Kā izārstēt suni no saindēšanās? Kā jūs varat palīdzēt viņai?
Pārtikas saindēšanās pēc izraisīta vemšanaJums ir nepieciešams tīrīt suņa vēderam adsorbētājus. Tas aktivēto ogli, olu baltums, magnija oksīds, kaolīnu (baltais māls). Jūs varat dot Suns stipru tēju, vāju kālija permanganāta šķīdumu, pienu. Par galīgo izvadītu toksīnus kuņģīmazgā ar zondi, un ja pēc saindēšanās vairāk nekā divas stundas, izmantojot klizmu sālsūdenī (tējkarote uz ūdens glāzi), bet ūdens temperatūra nedrīkst pārsniegt 30 grādus. Turpmāka ārstēšana ar ārsta pēc uzstādīšanas ardiagnoze. Piemēram, gadījumā, saindēšanās ar žurku indi nepieciešams pretlīdzeklis - K vitamīns notika arī pilienveida šķīdumiem: Zvana-Loks, glikozi, Trisol. Lietota sirds zāles, diurētiskie līdzekļi, dzelzs piedevas.profilakse
Kā saindēšanās profilakse nepieciešamaizstrādāt koncepciju suns, kas nevar pieņemt pārtiku no svešiniekiem rokās un pacelt labumi no zemes. Dzīvnieku staigāt labāk īsu pavadas, un ir svarīgi, lai sekotu, kā tas uzvedas.
Ja suns nav iemācījušies ignorēt maizi uz ielām, tas ir labāk likt uzpurni uz viņu bieži. Sunim jābaro pārtiku, kas piepildīts ar ēteriskajām vitamīniem un minerālvielām.
Tad dzīvnieks nejutīs trūkumu dažu vielu un vairs meklēt savējo, mēģinot svešu un, iespējams, bīstamu pārtiku viņam.