1. – 14. Jūs droši varat skatīties latvietim acīs.
15. – 26. Jūs varat skatīties acīs īsu brīdi, piemēram, uzrunājot latvieti, lai pajautātu ceļa norādes, vai tml.
27. – 36. Jebkurā gadījumā un situācijā jāizvairās no acu kontakta ar latvieti, jo viņš jūs uzskatīs par personīgu, vai pat nacionāla mēroga apdraudējumu.
Emocijas un sejas vaibsti
Latvieši sākumā, vidū un beigās šķitīs rezervēti. Latvieši nesmaida.
Latvieši var kļūt emocionālāki saskarē ar nacionālo daiļradi, piemēram, lasot Kārļa Skalbes pasakas vai skatoties Rūdolfa Blaumaņa noveles “Nāves ēnā” ekranizāciju.
Lai gan latvieši sākotnēji var šķist auksti, tas nenozīmē, ka jūs viņiem nepatīkat. Viņi vienkārši nevēlas jūs redzēt Latvijā.
Sarunu ieražas
Sarunās ir svarīgi būt konkrētam. Vislabāk uzdot vienu konkrētu jautājumu, piemēram: “Kā es varu nokļūt līdz Rīgas pasažieru ostai, lai nokļūtu tālāk uz Zviedriju?”
Latvieši parasti nelieto žestu valodu. Latvieši vispār nelabprāt lieto citas valodas.
Runājot ar saviem kolēģiem, latvieši ir vairāk neformāli, taču jums tas nav saistoši, jo neviens jums Latvijā darbu nedos.
Uzrunājot ierēdņus vai apkalpojošo personālu, ieteicams lietot formālo “jūsu latviskā šķīstība” formu, kas ir atbilstoša uzruna arī viesojoties Latvijā. Neformālākā “tu” lietošana ir pieļaujama sarunājoties tikai ar citu ekonomisko imigrantu.
Atteikšanās
Latvieši ļoti reti izvēlās “nē,” tā vietā viņi izvēlās aplinkus aizbildināties ar citiem plāniem, kā arī laika vai naudas neesamību. “Nē” nozīmē “nē” – latviešu sievietes kategoriski aizliegts izvarot.
Laiks
Laiks latviešiem ir ļoti svarīgs, īpaši 60 okupācijā pavadītie gadi.
Ja esat norunājis vizīti pie ārsta, jāierodas laicīgi, bet jārēķinās, ka vismaz stundu pavadīsiet gaidot rindā.
Laiks ir Latvijā visplašāk izmantotais sods, brīvības atņemšanas formā.
Lūdzam rūpīgi izpētīt Latvijas Krimināllikumu un ņemt vērā faktu, ka atbilstoši noziegumam, jums tiks piemērots maksimālais likumā noteiktais soda mērs.
Paradumi
Latvieši ir iemīļojuši uguņošanu, bet tikai Latvijas Republikas proklamēšanas dienā (18. novembris) un gadu mijā. Jebkura cita uguņošana tiek uzskatīta par krievu civilokupantu šovinisma izpausmi.
Šaujamieroču nēsāšana, vai šaušana gaisā, lai izrādītu prieku, Latvijā ir stingri aizliegta.
Sievietes sist Latvijā pieņemts tikai nelabvēlīgās ģimenēs.