Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
191

Mani aizķēra kāds raksts. Tad es padomāju un atcerējos, ka cilvēki jau kopš sendienām ir lauzījuši galvas par to, kā iegūt naudu. Visu tautu folklorā ir pietiekami daudz piemēru šādām pārdomām. Taču pašiem atjautīgākajiem ir sanācis tikt galā ar šo uzdevumu un pēcāk dzīvot ilgi un laimīgi. Kas tik nav ticis darīts un mēģināts! Taču ne velti tas ir palicis tautas atmiņā, jo tauta pazīst savus varoņus, viņa tos atceras un godā. Nevajag jau vienmēr pūķi nokaut, lai kļūtu par varoni, bet tas var arī veicināt naudas maka piepildi. Konkrētāk par šādu gadījumu rakstīšu vēlāk, bet, ko es gribu pateikt, ka atrast veidu kā likt makam uzblīzt, ir tik pat nozīmīgs varoņdarbs kā daudzi citi. Tas nav tik vienkārši, kuram tas izdodas, tas ir malacis. Par to arī stāsta pasakas, teikas un citas folkloras gudrības. Pievērsiet uzmanību, ka šeit nav minēts vienkāršs darbs, nepieminēšu arī. Tas jau sendienās bija skaidrs, ka ar to bagāts nekļūsi

Pēc līdakas... Autors: Lestets 11 veidi, kas liks augt tavam makam
1.

Pēc līdakas vēlēšanās

Krievu tautas pasakas ir krājušas tautas gudrības ļoti ilgu laiku. Tikai krievu tautai pieder teiciens, ka darbs nav vilks uz mežu neaizbēgs, bet, lai dabūtu kārojamo, vajag atrast līdaku, kura tev burvju zizlīti neiedos, bet atklās slepenos vārdus "Pēc līdakas pavēles, pēc mana lūgumu" un tiklīdz tie būs pateikti viss piepildīsies. Tikai tas Jemeļu padarīja par pirmo čali karaļvalstī.

SprīdītisLatviescaroni jau... Autors: Lestets 11 veidi, kas liks augt tavam makam
2.

Sprīdītis

Latvieši jau ar neatpaliek. Viņiem ir savi varoņi. Viens no tādiem ir Sprīdītis. Tiem, kas nesaprot, varu paskaidrot, ka viņa konstatējums, ka laimīgākā vieta ir mājas, ir tikai veids kā piesaistīt ārzemju investorus. Ieroču atdošana atpakaļ Meža un Vēja mātei ir tikai reklāma kā parādīt, ka investīcijas ir drošās rokās un par tām rūpēsies. Tas ir vajadzīgs arī mums, pierādīt, ka mākam aprūpēt investīcijas. Tiesa, lai līdz tam tiktu vajag kaut kādu sākumkapitālu, kaut vai lāpstu un diezgan ilgi vajag blandīties riņķī apkārt, lai atrastu investorus. Svarīgi ir arī pa ceļam nepazaudēt gulbīša talonus. Nebūs, kas mājās nes!

Zelta zivtiņaNeskatoties uz... Autors: Lestets 11 veidi, kas liks augt tavam makam
3.

Zelta zivtiņa

Neskatoties uz to, ka tā parasti piepilda tikai trīs vēlēšanās, ar to var pietikt, lai kaut nedaudz palielinātu maka biezumu. Svarīgākais ir pirms tās noķeršanas nesēdēt pie sasistas siles, jo savādāk pie tās var atgriezties. Nu aizlīmējiet kaut vai. Būs arī tāds improvizēts akvārijs gadījumam, ja izdomāsiet zelta zivtiņu sev paturēt un piebarot pirms ievēlēsieties kaut ko. Ja nu viņa kaut ko noderīgu izpļāpā?

 

Scaroneherezadas pasaku... Autors: Lestets 11 veidi, kas liks augt tavam makam
4.

Šeherezadas pasaku stāstīšana

Šis risinājums kuram katram nederēs, jo vajag izveicīgu mēli. Daudzi tomēr ir darītātiji nevis tukšu salmu kulstītāji, taču, kā pierādīja Šeherezada, labāk būt tādiem nevis nomirt. Veselu tūkstots un vienu nakti stāstīja un stāstīja, kamēr pierunāja šeihu viņu nenogalināt. Nešķiet aizdomīgi un neatgādina neirolingvistisko programmēšanu. Taču vienmēr tā ir bijis, ka miljonus var nopelnīt stāstot par to, kā pelnīt miljonus nevis reāli sekojot saviem padomiem.   

Naudas koksJa esat pilnīgs... Autors: Lestets 11 veidi, kas liks augt tavam makam
5.

Naudas koks

Ja esat pilnīgs nabags un naudas maks ir nomiris bada nāvē, tad vajag kaut kur atrasty to kapeiciņu, ko liksiet zemē, piedodiet, bankā. Netieciet tiem, kas apgalvo, ka nekas neizaugs. Neviens taču nemelos par tādām lietām. Tas noteikti notiks. Kad izaugs naudas koks, tad visi pārējie paliks zāļi no skaudības, bet jūs bagāts.

Koka augšanas ātrums ir atkarīgs no daudziem faktoriem un naudas ienākšanās laiks netiek prognozēts. PIrms izvēlaties vietu, kur nogrūst naudu, iepazīstieties ar šīs vietas reputāciju un izvērtējiet atbildīgi iespējamos riskus.

Kamēr koks aug, tikmēr var arī kaut ko citu sadarīt. Ja nu sausums iestājas un tas iekalst?

Trescaronais tēva... Autors: Lestets 11 veidi, kas liks augt tavam makam
6.

Trešais tēva dēls

Šis veids ir vairāk kā priekšnosacījums, lai varētu izmantot citus šeit minētos paņēmienus bagātības raušanai. Kā gan savādāk tas var būt, ka visi zina šos paņēmienus, bet neviens tos neizmanto? Skaidrs, ka vajag kaut kādus priekšnosacījumus, lai varētu iedarbināt maģisko formulu. Šis ir viens no tiem, ja ne vienīgais. Esot trešajai meitai vajag vienkārši gaidīt bagātus preciniekus, piedod sieviešu emancipācija, pasakas citu variantu neparedz. Tātad. visiem skaidrs, ka pirmie divi dēli bija gudri, bet viņi tā arī palika ar to, kas viņiem bija, bet trešais ieguva princesi un visu citu ko vien vēlas. Ja nu neesat trešais tea dēls, tad varbūt aiziesiet pie Babas Jagas, lai viņa to izlabo?

Drakona nogalināscaronanaJa... Autors: Lestets 11 veidi, kas liks augt tavam makam
7.

Drakona nogalināšana

Ja nu došanas pie Babas Jagas (milfas tādas) nav prātam, tad ir jāķeras pie zobena un šķēpa. Gan jau katrā kārtīgā karaļvalstī ir zobenu noma, kur ir speciāli drakonus jeb pūķus slaktējoši zobeni. Pilnīgi iespējams, ka naudas koks jau ir ienācies vai arī bijāt pietiekami prātīgs izmantojot savas vēlēšanās un ir pietiekami daudz naudas, lai iznomātu zobenu. Pūķi, kā zināms, ir pamatīgi rausēji un viņi burtiski guļ uz zelta. Varbūt zelta kurss ir zems šobrīd, bet to atsvērs daudzums, jo pūķi vienkārši tāpat nemirst, bet dzīvo ilgi. Neuztraucieties par īpašo aizsargajamo sugas statusu. To ir piešķīruši iepriekšējie slaktētāji, lai citiem netiktu.

 

Pūķa olas... Autors: Lestets 11 veidi, kas liks augt tavam makam
8.

Pūķa olas izperēšana

Lieta tāda, ka pūķi vairojas ar olām, un katrs pūķis būs tādu izdējis. Ja jūs pats to izperēsiet, tad viņš rausīs naudu jūsu kabatā. Atliks tikai domāt, kā to izterēt. Šķiet tādas olas vēl nesen Rimi ar atlaidēm varēja nopirkt, bet, ja esat pirms tam noslepkavojis pūķi, tad neaizmirstiet viņa olu. Pati lielākā bagātība ir pastāvīgs ienākumu avots. Tāpēc jau arī pūķi ir aizsargājamo dzīnvnieku kategorijā. Kuram saimniekam patiks savu mīluli zaudēt?

Princesesprinča... Autors: Lestets 11 veidi, kas liks augt tavam makam
9.

Princeses/prinča apprecēšana

Brīžiem pat apskaužu sievietes. Viņam vajag tikai gaidīt princi uz balta zirga un neko vairāk. Labi varbūt citreiz nāksies pavergot pie ļaunajām pusmāsām, bet tas tikai īslaicīgi, jo naktīs notiek visādi brīnumi un tad noteikti vajag iet ballēties. Kas attiecas uz vīriešiem, tad vajag atrast savu dusošo skaistuli, ja negrib rādīt varoņdarbus vai neesat noķēris līdaku, kas ir iedevusi varu likt princesei jūs iemīlēt. Dusošā skaistule ir optimāls variants, jo tad pat nevajag būt par trešo tēvu dēlu. 

Naudas podsTā pūķi... Autors: Lestets 11 veidi, kas liks augt tavam makam
10.

Naudas pods

Tā, pūķi apslaktēti, princeses izmīlētas, naudas koks nodedzis un nauda pakāsta. Tad vajag atcerēties, kur, mēs Sprīdīši tādi, esam nogrūduši veco lāpstu, un dodamies izrakt naudas podu. Vienkārši. Ļaunie troļļi, elfi, rūķīši un gnomi ir tikai pasakas, kurš gan tiem vairs ticēs pēc iepriekš sasniegtā? Maks prasa ēst un, ja gadās kāds mošķis, ar to var tikt galā. Zobenu noma taču vēl strādā! 

0
191
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [6]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
mumis avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa MaģistrantsMedaļa Dienas joks
  mumis 28.03.17 13:36  
7
0
Nauda mani neuztrauc viņa mani nomierina 😎
exkluzīvais avatars
Medaļa Aģents 0/7Medaļa MaģistrantsMedaļa Aģents 0/7
  exkluzīvais 28.03.17 14:33
4
0

Ņemam SMS kredītu un laižamies lapās...

  

Juris1604 avatars
Medaļa Misija izpildītaMedaļa NastijsMedaļa Dienas doma
  Juris1604 28.03.17 12:21
2
0

Jābeidz strādāt, jāiet laimi meklēt.    

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 28.03.17 19:53  
2
0
Visa pasaules nauda tiek nopelnīta, stāstot pasakas
Lestets avatars
Medaļa Gada SPOKS 2017Medaļa GremlinsMedaļa Gada SPOKS 2017
  Lestets 28.03.17 19:58
0
0

atbildot uz FirstWill komentāru " Visa pasaules nauda tiek nopelnīta, stā... " Tieši tā - Youtube 

Rakoons15 avatars
Medaļa PirmavotsMedaļa Admins iesakaMedaļa Sertificēts spoks
  Rakoons15 31.03.17 15:10
0
0