Iespējams daudzi no jums par šo paradoksu jau zina, bet es uzzināju tikai nesen un manī tas izraisīja tiešām lielu interesi, ceru, ka arī jums patiks ! :) Ieliku ''mistikas'' sadaļā, jo neviena cita sadaļa nelikās vairāk atbilstoša, kā šī.
Fizikā, dvīņu paradokss ir domas eksperiments speciālā relativitātē, kurā viens dvīnis veic braucienu kosmosā ar ātrgaitas raķeti, lai un atgriežoties mājās, konstatētu, ka ir novecojis mazāk nekā uz zemes palikušais brālis. Šis rezultāts, šķiet mulsina, jo viens dvīnis redz otra ceļošanu, un tāpēc saskaņā ar naivu piemērošanos laika dilatācijai, katram no dvīņiem paradoksāli vajadzētu likties, ka otrs ir novecojis lēnāk. Kā šķietams pretruna ir atrisināta, un absolūts efekts (viens dvīnis tiešām noveco lēnāk) izriet no relatīvas kustības, un to var izskaidrot standarta sistēmas īpaša relativitāte. Efekts ir pierādīts noņemot mērījumus no lidmašīnas un satalītos ievietotiem pulksteņiem.
Sākot ar Paulu Langevinu 1911. gadā, ir bijuši neskaitāmi izskaidrojumi šim paradoksam, daudzi balstīti uz to, ka to esamība ir pretruna, jo nepastāvot simetrija – tikai viens dvīnis veic paātrinājumu un palēninājumu, tādējādi atšķirot abas lietas. Viena asimetrijas versija ko argumentēja Max von Lauens 1913. gadā ir kad ceļojošies dvīņi izmantoja divus inerces rāmjus : vienu ceļās augšup un otru ceļā lejup. Tātad pārejošie rāmji atšķirību cēlonis, nevis paātrinājums pats par sevi.
Vairāk info - http://en.wikipedia.org/wiki/Twin_paradox