Nesen notikušas lielas un plašas ziņas, ka uz Marsu sāk plānot pārcelties cilvēki, šiem cilvēkiem būs iespēja ceļot uz Marsu (sarkano planētu). Pašlaik ir pieteikušies aptuveni ap 100 000 cilvēku un tai skaitā arī viens no Latvijas pilsoņiem ir pieteicies ceļot vienvirzienā uz Marsu un argumentu viņš ir atradis šādu : ''Uz zemes ir pārāk garlaicīgi dzīvot'' šis cilvēks ir vīriešu kārtas pārstāvis un viņam ir 33 gadi.
Vai Tu arī dosies uz Marsu?17
Lidojums uz Marsu notiks 2023.gadā, bet precīzs datums un laiks vēl nav noteikts, šajā misijā jeb ceļojumā dosies 6 kolonijas dzīvkoļi, kas vienā paredzēts dzīvot 2 cilvēkiem proti vīrietis un sieviete, bet vai šie cilvēki vēlēsies veidot pēcnācējus uz šīs planētas ir jāizlemj pašam pārim, bet projekts ''Mars One'' nepārbaudīs cilvēku auglību.
Vai tu vēlies pretendēt doties uz šo planētu? Tev jādara sekojošais:
*Jābūt vismaz 18 - 40g.
*Jābūt labā fiziskā formā.
*Jāsamaksā 38 dollāri, par biļeti (atpakaļ doties nebūs iespējams)
Šajās kolonijas mājiņās ir pavisam ideāli dzīvot, jo tajās būs viss kas nepieciešams modernai pasaulei:
-Telefons, kas ļaus sazināties ar ģimenēm, kas dzīvo uz Zemes,
-Iespējams Internets un datori.
Katram kandidātam ir jāsamaksā šie 38 dollāri, lai sponsorētu pašu ceļu, robotus, kas palīdzēs tur dzīvot un kolonijas mājiņas. Kopā šis izmaksās 6 miljardus dolārus.
Tuvākajā laikā tiek plānots :
2016.gadā - aizvest robotus, kas 2 gadu laikā meklēs pēc iespējas piemērotāku vietu kolonijas izbūvēšanai.
2020.gadā - tiks aizvestas kolonijas mājas un nepieciešamie līdzekļi būvdarbiem.
2022.gadā - sāks gatavot izvēlētos 12 cilvēkus (6 sievietes x 6 vīrieši) došanai uz Marsu.
Organizācijas vadītāji ir arī nolēmuši to, ka ik pēc 2 gadiem tiks papildināti resursi un iespējams ik pēc 5 gadiem tiks atvestas jaunas kolonijas un cilvēki, ja uz Marsa būs labvēlīga izdzīvošana.
Ceļš uz Marsu ilgs 7 mēneši un šis laiks ir tāds pats, ko mēdz kosmonauti pavadīt starptautiskajā kosmosa stacijās. Protams ļoti daudzi domā, vai uz Marsa būs ko darīt, vai cilvēki nenojuks prāta sēžot mazā kārbiņā, kas nav lielāka par 2 istabu dzīvoklīti, bet kā saka ''Mars One'' vadītājs, cilvēkam nebūs iespējas nojukties prātā, jo līdz ko viņi nonāks tur viņiem pašiem vaidzēs audzēt sev pārtiku, būvēt jaunas celtnes, ko roboti vairs nedarīs, bet nepieciešamības gadījumā noteikti tiks piegādāta pārtika no zemes un palīdzība.
Pieteikties šai misijai ir iespēja http://www.mars-one.com/