Šis raksts šoreiz nebūs par ķīniešu paciņu, bet gan saistīts ar spoguļkameru lietām. Tāpēc ieteicam lasīti tiem, kas mācās fotografēt un tiem, kam tas interesē.
Runa ies pat garo ekspozīciju. Paskaidrošu nezinatājiem, kas tas ir. Gara ekspozīcija nozīmē ilgstošu slēdža darbības laiku atvērtā stāvoklī, pietiekamu, lai notvertu nepieciešamo gaismas daudzumu zemā apgaismojumā. Garo ekspozīciju, vairāk izmanto tumšos apstākļos, piemēram, pilsētas fotografēšanai, bet tas nenozīmē, ka ar garo ekspozīciju nevar fotografēt dienas gaismā, tikai jārēķinās ar to, ka būs vajadzīgs ND filtrs. Ja ND filtrs nav tad var dienas gaismā var mēģināt fotografēt ar vienu sekundes lielu ātrumu, bet tad būs jāaizver diafragma pa visam ciet. (f skaitlītis, f/22)
Kas Tev ir jādara? Tev ir jāņem sava kamera kurai ir manuālie režīmi. Ja Tev nevajadzēs mainīt diafragmas atvērumu (f skaitlīti), tad droši vari ņemt S režīmu, bet ja vajadzēs mainīt diafragmas atvērumu, tad ņem M režīmu.
Viss no tiek tā, lielāks slēdža ātrums, jo vairāk gaismas tiek nosūtītas uz sensoru. Tieši šādi, tiek radīt dažādi efekti bildēs, nevis photoshopā. Lai sanāktu labas bildes, pats galvenais ir statīvs, vari arī fotoaparātu novietot un kādas virsmas, galvenais lai tas neizkustas, tad bilde būs izplūdusi. Protams būtu labi, ja būtu slēdža palaišanas pūlts, bet bez tās ar var iztikt. Tad vajadzēs tikai uzlikt taimeri, lai spiežot slēdzi tā neizkustas.
Tā tad, ceru, ka daudz maz viss ir skaidrs un tagad ķeršos klāt pie savām bildēm un pastāstīšu, kā tās ir fotografētas. ;)