Visi ceļi ved uz...
Pavisam nesen Sicīlijas pilsētā Modica notika konference par vides jautājumiem, kurai bija veltīts 74. kanāla televīzijas žurnāla īpašs izdevums ar nosaukumu "Ekoloģija: ne tikai teorija. Nākotne - tepat līdzās". Tajā piedalījās eksperti, vadītāji un tehniskie speciālisti, cita starpā paskaidrojot institūta, kurš nosaukts izcilā senā grieķu zinātnieka Arhimeda, kurš dzīvoja Sicīlijā, vārdā, studentiem, kas jādara, lai nodrošinātu labāku nākotni gan reģiona iedzīvotājiem, gan visai cilvēcei. Pasākuma galvenie jēdzieni bija vides izglītība un ilgtspējīga mobilitāte, kas dotu iespēju cilvēkiem brīvi pārvietoties, sazināties un veidot attiecības, nezaudējot cilvēka un vides aspektus, šodien un nākotnē.
Kā pāriet no teorijas pie prakses, kāda nozīme ir šai zinātniski-praktiskajai konferencei un kādas izredzes tā atklāja, pavēstīja inženieris, ekotehnoloģiju speciālists Klaudio Rikki. Viņa stāstā uzsvars tika likts uz Itālijas kopumā un atsevišķi reģiona attīstību, palielinot finanšu ieņēmumus no tūrisma, ieviešot videi draudzīgu ātrgaitas transportu. Eksperts novērtēja SkyWay tehnoloģiju, augstāk par visiem esošajiem transporta veidiem savā valstī. Viņš arī uzsvēra ātrgaitas pārvietošanās starp lielajiem tūrisma centriem, kas atrodas dažādos salas galos un drošas, ekoloģiskas tūristu pārvietošanās šajās pilsētās nepieciešamības svarīgumu.
Konferences koordinators inženieris Andželo Lučenti, Junicka Stīgu transporta projekta piekritējs, kas ir saprotams pat no kompānijas nosaukuma "Nulles kilometra enerģija", kurā viņš ir viens no dibinātājiem, atzīmēja lielo kaitējumu, ko ekoloģijai nodara esošais transports, kas aprīkots ar iekšdedzes dzinējiem, un skaidroja nepieciešamību izmantot šajā nozarē elektroenerģiju. Kā tūlītēju pagaidu risinājumu viņš apsvēra transportlīdzekļu skaita samazināšanos lielākajās tūrisma pilsētās, ieviešot automašīnu koplietošanas programmu (car sharing) un dīzeļlokomotīvju, kas viesus ved uz apskates objektiem, pāreju uz elektrisko vilkmi.
Salvatore Kurčio, kurš sevi dēvē par "zemnieku inženieri", runāja par nepieciešamību panākt, lai ekotūrisms pilnībā atbilstu tā nosaukumam arī ieviešot videi draudzīgu nākotnes transportu.
Cits startapa "Nulles kilometra enerģija" līdzdibinātājs, inženieris Karlo Kappello runāja par tā izveides mērķi, atzīmējot nepieciešamību meklēt konkrētu risinājumu esošajām problēmām. Par tādām viņš uzskata radikālas pārmaiņas transporta jomā, pirmkārt, tā pāreju uz elektrovilci. Viņš saprot, ka tas ir nākotnes jautājums, taču brīdina par nepieciešamību veikt steidzamus pasākumus tā tuvināšanai.
Itāļi jau ir sapratuši, ka senais sakāmvārds "Tutte le strade portano a Roma" šodien skan jau kā "Visi ceļi ved uz Maryina Gorku!".