Photomath ir jauna lietotne, kurā ir iespējams izpildīt aritmētiskas darbības, tikai nofotogrāfējot doto piemēru! Atšķirībā no līdzīgām lietotnēm, Photomath parāda arī risināšanas gaitu, nevis tikai atrisinājumu.
Photomath - jaunākais veids, kā čītot matemātikā34
Neapšaubāmi, matemātika bieži vien mēdz būt viens no grūtākajiem mācību priekšmetiem skolā. Microblink, lietotnes izstādātāji, ir nolēmuši atvieglot šo "nabaga skolēnu" ciešanas, izstrādājot lietotni, ar kuras palīdzību var iegūt matemātikas piemēru atrisinājumus un atrisināšanas gaitu, nemaz nepiepūlējot bērnu unikālās smadzeņu šūnas!
Photomath darbojas, izmantojot optisko teksta atpazīšas sistēmu, tādā veidā lietotne caur kameru atpazīst matemātikas simbolus, ciparus, darbību zīmes un citas penteres un rāda lietotājam kā atrisināt darbības soli pa solim, lai gan dažreiz pat pārāk detalizēti.
Šī lietotne uz iOS un Windows Phone operētājsistēmas tika izdota jau 2014. gada nogalē, bet uz Android Photomath kļuva pieejams 2015. gada februārī. Nesen tika izlaista Photomath 2.0 versija uz iOS, bet uz Android tā ir giadāma tuvāko divu mēnešu laikā. Tajā būs iekļaudas arī sarežģītākas matemātiskās darbības, kas līdz šim nebija pieejamas.
Kā Photomath labās īpašības var minēt ļoti ātro un viegli saprotamo lietotāja interfeisu, kā arī plašo pieejamību uz trīs pāslaik populārākajām operētajsistēmām. Protams, ja prot labi izmantot ierīci, šī lietotne var kļūt par palīgu ne tikai matemātikas mājasdarbos, bet ar dažām špikošanas metodēm atvērt pasauli uz labām atzīmēm arī kontroldarbos, bet tas jau atkarīgs no katra individuāli.
Tomēr, Photomath ir arī vairāki trūkumi, kurus mēģinās izlabot 2.0 versijā. Lietotne neatpazīst rakstīto tekstu - tikai drukāto, kā arī tā dāzbrīd jauc "x" mainīgo ar citās valstīs pieņemto reizināšanas zīmi - x. Photomath risināšanas veids reizēm atšķiras no tā, kas ir pieņemt Latvijas skolās, tāpēc tomēr nāksies arī nedaudz padomāt, risinot kādu vienādojumu.
Lietot Photomath gariem piemēriem var izrādīties nedaudz sarežģīti, jo laukums, ko kamera uztver kā piemēru, ir salīdzinoši neliels.
Man, šķiet, ka nevajadzētu šo lietotni izmantot pārāk bieži, jo matemātikas piemērus dod, nevis, lai pamocītu bērnus, bet gan, lai attīstītu loģisko domāšanu, tāpēc, ja pārāk daudz izmanto tikai šo lietotni, tad ilgtermiņā nekāds labums no tā nav. Zemāk ir demontrācija kā izmantot lietotni.