Vai tas tiešām ir iespējams? Es pastāstīšu kāda ir patiesība...
Pelni naudu nedarot neko?38
Šo interneta valūtu sauc par Bitcoin. Tā nu ir pieņemts, ka nedarot neko jūs varat iegūt šo valūtu ar kuru jūs varat norēķināties praktiski visur, sākot ar Steam, Ebay un citām interneta lapām, beidzot ar veikaliem, un kafejnīcām.
Šo virtuālo valūtu izgudroja cilvēks kura vārds ir nezināms, bet iesauku sev viņš ir devis - Satoshi. Bitcoin programmēšanas kods ir visiem piejams un ar to programmētāji var izveidot paši savas valūtas.
Šo procesu sauc par "Mining" saukšu to par rakšanu. Rakšana izpaužās tā, ka cilvēks atstāj savu datoru ieslēgtu un pēc izvēles - ar procesoru vai videokarti izmantojot programmu, risina tā sauktās matemātiskās problēmas. Īstenībā dators meklē jaunus informācijas blokus "Blocks" kuros ir ierakstīta informācija par Bitcoin pārsūtījumiem no konta uz kontu. Jūsu dators apstiprina norēķinus un par to jūs tiekat apbalvots ar Bitcoin.
Protams tas ir atkarīgs no jūsu datora, kam labāks tam vairāk nauda! Tā nu radās problēmas, bet par to runāšu vēlāk. Pašlaik vēlējos parādīt, kā šis process izskatās un pateikt, ka rakšanas ātrumu mēra hašos " hashes. " Ir khashes/s, mhashes/s un ghashes/s, tātad kilohaši sekundē, megahaši sekundē un gigahaši sekundē.
Tad radās tāda lieta, kā ASIC. Application Specific Integrated Cicruit. Šīs ir videokartes kuras izstrādātas tikai un vienīgi vienam iemeslam - Bitcoin. Nav nevienas videokartes, kas pārspēj ASIC un tāpēc darbs ar Bitcoin pārvērtās par milzīgu biroju oligopolu, kuri visi piedāvā pat tādu opciju, kā "Cloud mining." Cloud mining radās lai piedāvātu iespēju pelnīt Bitcoin nedarot neko arī cilvēkiem, kuriem nepietiek naudas ASIC videokartēm, bet nolūks šādam pakalpojumam ir tāds, ka jāapmaksā MILZĪGIE elektrības rēķini. Te atkal šauj vaļā cilvēku alkatība, palaiž simtiem ASIC lai pelnītu naudu, pēc tam saprot, ka elektrībā noēd 80% no ieguvuma. Ir iespēja internetā piereģistrēties kādam no piedāvātājiem un nopirkt mhash/s.
BItcoin rakšana izmanto aptuveni 15 000 000 $ vērtu elektrību un šis cipars pieaug. Tātad firmas ne tikai audzē sev milzīgus kāpostus, bet arī plēš šķēles no cilvēkiem, kuri pasūta pakalpojumus no viņiem. Diezgan labs bizness - visi ir apmierināti, bet ir jāmaksā lai redzētu vai tas strādā... Nepārliecinoši, bet nē, tas tiešām ir iespējams.
Tad nu radās citas virtuālās valūtas. Litecoin, Feathercoin, Dogecoin u.c. Valūtu rakšana izmanto programmēšanas kodus. Bitcoin izmanto SHA-256 skriptu. Tad radās SCRYPT skripts, caur kuru Litecoin izveidoja savu monētu, lai apturētu ASIC. Uz kādu laiku tas strādāja un visi varēja pelnīt Litecoin, līdz brīdim kad ASIC izlaida tirgū arī SCRYPT videokartes un arī Litecoin bija pakļauts birojiem. Tomēr ir arī citi skripti kurus ASIC vēl nav skāris - SCRYPT-N, X11,X12,X13 u.c. Rakšanu ietekmē arī cits faktors - grūtības pakāpe. Tā, kā lielākā daļa monētu ir ierobežotas, ar laiku rakšana paliek grūtāka. Un jo grūtāka pakāpe jo mazāka iespēja vispār kaut ko iegūt. Bitcoin - 40,300,030,327,89140320, Litecoin - 52,646,50355479 ( Grūtības pakāpe šodien ).
Vēl šīm kriptovalūtām katru dienu/stundu/minūti mainās cena. Pagājšnedēļ 1 BTC (Bitcoin) bija 413 $ vērts, tagad 370$ un iespējams, ka kamēr jūš šo lasat vēl vairāk vai mazāk. Pats izmēģināju ar savu sūdīgo kompi parakt Bitcoin - nesanāca vispār... Taču ir arī iespēja to izdarīt internetā spiežot uz reklāmām vai skatoties video. Tad nu 2 dienas kā lohs spaidīju reklāmas un jā! Nopēlniju 0,13 $ ... Tāpēc, ja gribat nopelnīt kādu kapeiciņu neiesaku Bitcoin... Pats tagad ar 2,40 Ghz procesoru roku Vertcoin(VTC) un 0,13 $ Dabūju pa kādām 2-3h, vienkārši atstāju PC kamēr eju uz skolu ieslēgtu un ko var zināt, varbūt līdz brīvlaikam kautkādu kabatas naudu sapelnīšu. Vertcoin grūtīpas pakāpe ir aptuveni 60.
Ja interesē sākt rakt kādu no kriptovalūtām pagūglējiet, jo to, kā sākt un, kas tieši ir jādara es neierakstīju, bet varu uztaisīt tutorial! THCBLAZER