Šodien skatījos dokumentālo filmu par Dubaijas brīnumiem un iedomājos, ka varētu šeit publiskai apskatei nolikt kādas dažādās pasaules malās cilvēku radītas būves.
Es varētu uztaisīt vēl dažus rakstus par citām celtnēm, bet uzreiz negribējās visu likt, jo kā baigās var izrādīties neviens nemaz negrib nedz skatīties tādus, nedz likt + par to. Tātad vai taisīt arī nākamās sērijas par šāda tipa rakstiem? :) <---!!!VAJAG ZINĀT!!! :)
Pasaulē apbrīnojamākās celtnes7
66
2
Tadžmahāls - Indija, Āgra. Lieliskais Tadžmahala mauzolejs jau kopš seniem laikiem pazīstams kā „ astotais pasaules brīnums”. To 17.gs uzcēla Mogulu valdnieks Šāhdžahāns savas mīļotās sievas Mumtāzas Mahalas piemiņai. Tadžmahals tulkojumā nozīmē „ piļu kronis” , un šajā „ kronī” iestrādāti 43 dažādu veidu dārgakmeņi un pusdārgakmeņi. Šis mauzolejs un mirušo dārzs ir ievērojams ar savu nevainojamo simetriju. Tas ir tik pat augsts, cik plats, un tā kupols paceļas tieši tādā pašā augstumā kā arkveida fasāde. Tadžmahala dārgie celtniecības materiāli, ideālā proporciju harmonija un sarežģītie rotājumi simbolizē Mogulu impērijas bagātību un tās valdnieku izsmalcināto gaumi. Tadžmahals iemantojis pelnītu slavu, pateicoties tās estētiskajām kvalitātēm, romantiskajai noskaņai un simboliskajai pievilcībai, turklāt tā iemieso arī specifiskus Mogulu perioda arhitektūras kanonus
Pizas tornis - Itālija, Piza. Tornis ir Pizas katedrāles zvanu tornis. Tornis ir ieguvis ievērība ar savu slīpumu. Tornis ir 55,86 metru augsts tā īsākajā pusē un 56,70 metru augsts tā augstākajā pusē. Torņa masa sasniedz 14 500 tonnas, tornī ir 244 vai 246 pakāpieni. Rekonstrukcijas laikā, kas notika laikposmā no 1990. līdz 2001. gadam, tornis bija sašķiebies par 5,5 grādiem, taču pašlaik torņa slīpums sasniedz tikai 3,99 grādu. Pizas tornis kopumā tika celts 3 periodos 177 gadu laikā. Būvniecības darbi tika uzsākti 1173. gadā un pabeigti 1272. gadā. Tornim ir 7 zvani, no kuriem smagākais ir 3620 kg, tas ticis izveidots 1654. gadā.
Reklāma
The Sagrada Familia - Spānija, Barselona. Šī ir romiešu katoļu katedrāle. Dīvaini ir tas, ka katedrāle tiek būvēta jau kopš 1882. gada un nav plānots to pabeigt ātrāk par 2026. gadu. (Brīnos kā tad spāņi 7 gadu laikā paspēja noorganizēt Olimpiskās spēles ja katedrāli ceļ 150 gadus :D). Arhitekts bija Antoni Gaudi(1852-1926).
Big Bens - Lielbritānija, Londona. Big Bens ir iesauka pulstenstornim, kas atroda ziemeļu pusē Londonas parlamenta ēkai. Tas ir pasaulē lielākais pulkstenstornis, kas rāda laiku uz visām četrām pusēm un pasaulē lielākais brīvi stāvošais pulkstens tornis.
Eifeļa tornis - Francija, Parīze. Eifeļa tornis ir metāla tornis Parīzē, Francijā, kas mūsdienās ir kļuvis par galveno Parīzes simbolu. No tā atklāšanas brīža 1889. gada 31. martā līdz pat 1930. gadam tā bija pasaules augstākā celtne. To projektējis franču inženieris Gustavs Eifelis. Tornis ir 300 metrus augsts, kas ir aptuveni 75 stāvi. ieskaitot 20,75 metrus garo antennu, būve ir 320,75 metrus augsta, kas ir 81 stāvu. Līdz ar torņa atklāšanu tas kļuva par augstāko celtni pasaulē, pārspējot Vašingtonas moumentu. Šo titulu tas saglabāja līdz 1930. gadam, kad tika pabeigta Ņujorkas Chrysler ēka (319 m) - bet tā kā ieskaitot antenu, tornis bija garāks, tad kā augstākās pasaules ēkas parasti norādīja abas.
Reklāma
Vasilija Svetlana Katedrāle - Krievija, Maskava. Katedrāle tika pabeigta 1561. gadā un līdz 1600. gadam bija augstākā celtne Maskavā līdz tika uzcelta Ivana Lielā Zvana tornis. Katedrāle atrodas Sarkanajā laukumā blakus kremlim. Šo celtni bieži saista ar Maskavas sibolu un to kopā ar Kremli un Sarkano laukumu iekļāva UNESCO 1990. gadā.
Kolizejs - Itālija, Roma. Kolizejs, celts un sākotnēji pazīstams kā Flāvija amfiteātris ir eliptisks amfiteātris Itālijas galvaspilsētas Romas centrā un ir vislielākais Romas impērijas laika amfiteātris. Kolizejā bija vietas 50 000 skatītājiem. Kolizejs celts 75. – 80. gados pēc Kristus, tas ir 156 metrus plats un 187 metrus garš, bet augstums sasniedz 48,5 metrus. Amfiteātra centrālo daļu aizņēma arēna, kurā notika gladiatoru cīņas, bet ap to bija izvietotas ar marmoru apšūtās skatītāju sēdvietas. Milzīgā nāves teātra radītāji bija trīs imperatori: Tits, Vespasiāns un Domiciāns.
Gizas piramīdas - Ēģipte, Giza. Šis ir vienīgais no 7 pasaules brīnumiem, kas saglabājies līdz mūsdienām. Patiesībā Ēģiptē ir ap 80 piramīdu taču šīs ir vislielākās un vislabāk saglabājušās. Kaut arī piramīdas ir zaudējušas lielāko daļu no baltā kaļķakmens apšuvuma un tempļi ap tām ir pārvērtušies par drupās, tomēr šo celtņu milzīgie izmēri vēl arvien pārsteidz apmeklētājus. Gīzas piramīdas uzcēla trīs 4. dinastijas valdnieki - Hafu, Hafars un Menkaurs. Šī bija visaugstākā celtne līdz pat Viduslaikiem.
Reklāma
Notre Dame katedrāle - Francija, Parīze. Šī celtne ir viens no labāk saglabātajiem gotikas pieminekļiem kā Francijā, tā arī Eiropā. Katedrāle tika uzcelta 1345. gadā un vairākkārt ir bijuši mēģinājumi to nojaukt tomēr par spīti visam to ir izdevies saglabāt. Vislielāko bojājumus katedrālei nodarīja Lielā franču revolūcija tomēr 19.gs. viss veiksmīgi tika rekonstruēts. Šī bija arī viena no pirmajām ēkām pasaulē, kurā tika lietotas arkas.
Sidnejas Opera - Austrālija, Sidneja. Sidnejas Operas nams ir oriģināls arhitektūras piemineklis, kas atrodas līcī uz Bennelong zemesraga. Operu atvēra 1973. gadā pēc 15 gadu celtniecības darbiem. Šodien tā ieņem vietu starp slavenākajām ēkām pasaulē. Opera būvēta pēc dāņu arhitekta Jorn Utzon projekta. Sidnejas Opera ir 1000 telpu komplekss, kurā darbojas Sidnejas Simfoniskais orķestris, Austrālijas opera, Austrālijas balets, Sidnejas teātra trupa un Sidnejas deju trupa. Operas ēkā notiek gan klasiski, gan mūsdienu uzvedumi. Pati ēka ir viens no pasaules arhitektūras brīnumiem, apvienojot sevī visus izcilas ēkas elementus – dizainu, formu, funkciju un kontekstu, jo tikai dažas ēkas tā simbolizē pilsētu, kā opera Sidneju.