Bruņotie transporta līdzekļi izmantos jaunu tehnoloģiju, kas ir zināma kā „e-kamuflāža”, kura izmanto „elektronisko tinti”, lai padarītu tanku „neredzamu”.
Lai būtu saprotamāk, tiks izmantotas ļoti modernas tehnoloģijas elektroniskie sensori, kuri būs pievienotie tanka virsbūvei, tie projicēs apkārtnes attēlu uz tanka virsbūves, tādējādi tanks saplūdīs ar apkārtējo vidi un netiks pamanīts.
Atšķirībā no pašreizējā kamuflāža, elektroniskais spēs palīdzēt tankam labāk saplūst ar vidi, jo attēls visu laiku varēs mainīties.
Piemēram, tagad ir izplatīti tanki ar tuksneša smilšu krāsojumu, bet iebraucot „zaļajā zonā”, vietā, kur tiek audzēta raža bieži slēpjas Taliban locekļi, tanks tiktu uzreiz pamanīts.
Līdz šim koncepts par neredzamu karaspēku bija tikai zinātniskā fantastika, bet aizsardzības kompānija BAE Systems tagad tic, ka neredzams karalauks drīz būs zinātnisks fakts.
Programma tiks realizēta septiņiem militāra transporta veidiem gan cilvēka vadītiem, gan tādiem, kas iztiek bez cilvēka, kuri tiks aprīkoti ar lielu klāstu letāliem un arī saudzīgākiem ieročiem.
Kaujas lauka roboti varēs iesaistīties bīstamās misijās pretinieku teritorijā, iztīrīt mīnu lauku un izvest no karalauka ievainotos karavīrus.
Pašreizējie britu tanki, the Challanger 2, sver 62.5 tonnas un strādā ar 1200 zirgspēku V12 dīzeļmotoru.
Vēl ir arī koncepts par to, lai nebūtu jālieto degviela karalaukā, jo Afganistānā degvielas cena ir 50 reizes lielāka kā uzpildes stacijās rietumos.
Zinātnieki arī ir tuvu neredzama bruņojuma ražošanai. Tas būs krietni izturīgāks par necauršaujamo stiklu.