Enjoy.
Nāves izturīgākie dzīvnieki8
Nemirstīgā medūza (Turritopsis nutricula). Šaj medūzai ir visas tiesības tā saukties.Fakts, ka pēc tam, kad dzīvā būtne sasniedz pubertāti, tā atgriežas attistibas sākum stadijā un process sākas no jauna. Šis process notiek vairākas reizes, tāpēc medūza var nodzīvot vairākas dzīves.
Hydra. Diemžēl, zinātnieki nevar izpētīt šo procesu līdz galam. Šobrīd mēs tikai zinām, ka hidrai ir dažas kameras, kurām ir spēja atmirt, un jāaizstāt vecoj ar pavisam jaunu. Šis process ievērojami vienkāršo toksīnu izvadišanu, kā arī ļauj atbrīvojoties no visu veidu defektiem.
Zivs Lang, Šaj zivij ir pārsteidzošas plaušas, kas ļauj tai izdzīvot sausumā, kas ilgst gadiem. Šij mazajai zivij ir spēja izdzīvot bez barības un ūdens tikai ierokoties dubļos..Zinātniekiem nejauši bija sanācis eksperments,kad tie veduši zivi kādā metālā kubā ar ūdeni tas ticis nozaudēts un atrasts tikai pēc 6 mēnešiem, tad kāds to kubu atradis un blakus kubam arī zemē ierakušos zivi kad to ielika ūdeni tā elpojusi bez problēmam itkā nebūtu 6 mēneši bez ūdens
Tardigrade. Joprojām šim zvēriņam ir iesauka "ūdens lācis", un kopējā summa ir neko darīt ar tiem. Šis mikroskopiskais dzīvnieks mīt ūdenī un tā garums ir 1,5 mm. Tardigrade bez jebkādām problēmām,pielāgojas dažādiem laika apstākļiem, un tas padara to ļoti izturīgi pret iznīcināšanu. Tā var izturēt neticamu temperatūru: no -273 līdz plus+151 celsija grādiem! Tā var izturēt starojuma devu, kas ir 1000 reizes lielāka nekā citas dzīvās būtnes var izturēt. Tardigradei nebūtu problēmas, kā, piemēram, dzīvot bez ūdens gadu desmitiem.
Jaunzēlandes tarakāns. Šim milzu kukainim asinīs ir neparastas olbaltumvielas, kas neļauj asinīm,apstaties cirkulēt pļoti zemas temperatūras.Tarakāna sirds un smadzenes atslēdzas,bet asins turpina cirkulēt un kad temperatūra būs normas robežās,smadzenes un sirds sāks strādāt.