Hameleons taču maina krāsu pieskaņojoties fonam? Nē! No liela augstuma krītošs cents taču tevi nositīs? Nē! Šajā rakstā uzzināsi, ka lietas kurām tu kvēli tici īstenībā ir mīti!
Mīti, kuriem tu vēljoprojām tici!69
Mīts: virziens kāda griežas tualetes podā nolaistais ūdens ir atkrīgs no tā, kurā zemeslodes pusē tu atrodies. Patiesība: virziens, kādā virpulis aizskalo brūno lāci ir atkarīgs no tā, no kuras puses tualetes podam tiek laists vairāk ūdens. Tie kuri apgalvos, ka uz šo attiecas Corilos efekts lai zin, ka tas attiecas tikai uz gaisa masu kustību.
Mīts: nagi un mati turpina augt 3 dienas pēc cilvēka nāves. Patiesība: uzreiz pēc cilvēka nāves viss apstājas. Arī mati un nagi pārstāj augt. Mīts radies tāpēc, jo pēc cilvēka nāves no viņa miesas pazūd ūdens un āda saraujas, tādējādi atsedzot daļu no bijušās zemādas, un radot ilūziju, ka mati un nagi turpina augt.
Mīts: Lielo Ķīnas mūri var redzēt no kosmosa. Patiesība: Vispirms uzdošu jautājumu: kur sākās kosmoss? 70, 120 kilometrus no zemes? Jebkurā gadījumā, mūra kontūra ir redzama līdz apmēram 40 km no zemes, tālāk viss saplūst kopā.
Mīts: Ja tu nometīsi centu no Empire state building, tas nositīs cilvēku. Patiesība: cents sver apmēram gramu. Maksimālais krišanas ātrums, ko tas var sasniegt ir 120km/h. Ja tu dabūtu pa koko ar šādā ātrumā lidojošu centu, tas mazliet sāpētu, taču tu par to ātri aizmirstu
Mīts: tev ir jāizdzer vismaz 8 glāzes (2L) ūdens dienā. Patiesība: tā nu galīgi nav. Tas, cik glāzes vai litri dienā jāizdzer ir atkarīgs no vietas kurā tu dzīvo. Normālam, vidusmēra mērenās joslas iedzīvotājam (Tātad mums) dienā būtu jāizdzer vairāk nekā 1L ūdens. Tādēļ. ka katram cilvēkam dzert gribas atšķirīgi, šis skaitlis var mainīties. 2L dienā kā minimums būtu jāizdzer kādam ekvatora tuvumā dzīvojošam cilvēkam. Taču skaitļi izsaka maz-ja tu gribi dzert, tad padzeries, jo nav viena vienota mēra.
Mīts: Ja tu slieku pārgriezīsi uz pusēm, tad katra puse turpinās dzīvot. Patiesība: ikviens bērns zina, ka pārgriežot dzīvu radību uz pusēm tā ātri vien nomirs. Tā arī ir ar sliekām, taču atšķirībā no dzīvniekiem galvas gals turpinās dzīvot
Mīts: ķirbis un tomāts ir dārzenis. Patiesība: ķirbis un tomāts ir ogas! Pēc definīcijas oga ir "krūmā augošs auglis ar daudz sēklām." Botāniķi par šo izteiksies vairāk!
Mīts: banāni aug kokos. Patiesība: banāni neaug kokos. Tie aug krūmos. Ja netici, pārbaudi pats! Tākā izmet vārdu salikumu "banānu koks" no galvas!-
Mīts: hameleoni maina krāsu pieskaņojoties fonam. Patiesība: Tās ir pilnīgas muļķības! Hameleons maina krāsu emociju ietekmē, nevis pieskaņojoties fonam! Zaļs hameleons-mierīgs, sarkans-dusmīgs, zilgans-uzbudināts, un protams ir arī citas krāsas un emocijas. Mīts radies 14.gs, aizmirsts, taču 20. gs atkal kļuvis populārs. Lielu lomu šī mīta popularizēšanā spēlē multfilmas.