Sveiki Spoki, šoreiz raksts par lietām, kuras Tev nevajadzētu zināt, bet tomēr ir labāk, ja tās zini.
Pirmo daļu var atras šeit .
Sveiki Spoki, šoreiz raksts par lietām, kuras Tev nevajadzētu zināt, bet tomēr ir labāk, ja tās zini.
Pirmo daļu var atras šeit .
Tevi visticamāk vēro!
Divu cilvēku video saruna ir interesanta, bet viena virziena, kurā tiec vērots Tu, gan nav tik jautra. Pēc kādas it kā labvēlīgas programmatūras ieinstalēšanas kādas Pensilvānijas (ASV) skolas datoros, pēc kāda laika atrada videoklipus, kuri nākuši no šiem datoriem nevienam nezinot. Kā arī Spānijas varasiestādes apcietināja divus studentus, kad viņi bija uzhakojuši vairākas web-kameras tuvējā koledžā.
Kā to novērst?
Ja tā ir atsevišķi pievienojama web-kamera tad vienkārši to atvienojot no datora, kamēr tā netiek lietota, bet ja iebūvēta, tad vienkārši aizklājot ar kādu uzlīmi.
Tavs priekšnieks visticamāk vēro Tavu datoru!
Ja Tu strādā kādā vidējā vai lielā organizācijā, tad visticamāk Tavs dators tiek vērots. Izmantojot programmas piemēram kā Websense Triton vai Barracude Purewire, Tavs priekšnieks vai kāds cits augstākstāvošs cilvēks var vērot kādās saitēs Tu ej, pārbaudīt Tavu e-pastu un apskatīties kādas ziņas Tu sūti un saņem. Viņi vēl var sekot līdzi tam, ko Tu raksti vai kādas aplikācijas lieto vai ik pa laikam veikt kādu ekrānuzņēmumu.
Pēc ‘’American Managment Association’’ veiktā pētījuma, divas trešdaļas no darba devējiem šādi seko līdzi savu darbinieku darbībām.
Kā to novērst?
Neizmanto kompānijas aprīkojumu vai internetu personīgām darīšanām vai izmantojot personīgās ierīces. Ja Tavs darba devējs Tev pēkšņi iedod kādu iPhone tālruni, tad labāk to neizmanto kādām sev svarīgām lietām.
Sociālie tīkli nekad neko neaizmirst!
Ja esi kādam pateicis ko nepatīkamu, kaut vai pārpratuma pēc, tad visticamāk to jūs abi jau būsiet aizmirsuši pēc mēneša. Salīdzinājumam ar internetu, tad šīs lietas tur saglabāsies mūžīgi. Daudzi cilvēki jau ir zaudējuši darbus, tikuši arestēti vai sliktākajā gadījumā veikuši pašnāvības, tikai dēļ tā, ka nav iespējams izdzēst šīs nevēlamās ziņas.
Kādreiz, ja vēlējies lai dati pilnībā pazūd no Tava datora, Tu vienkārši izņēmi ārā cieto disku un apstrādāji to ar āmuru, bet mūsdienās visi dati tiek glabāti ‘’mākoņ serveros’’ , vairs nav neviens cietais disks, ko sadauzīt.
Tu vari izbēgt gandrīz no jebkura nelabvēlīga līguma bez līgumsoda!
Tu esi piekritis uz kādu divu gadu servisa līgumu, lai iegūtu veselības atlaides vai lai iegūtu sev jaunu telefonu? Tu vari pārtraukt sadarbību ar šo servisu, bez nekādiem līgumsodiem, ja vien šī servisa piedāvātājs ir mainījis, kaut vienu niecīgu punktu līgumā kopš laika, kad Tu pieteicies uz šo līgumu.
Piemēram, ja pagājušajā mēnesī esi saņēmis ziņu no sava mobilā operatora informāciju, ka tiks paaugstināta tarifu maksa par 40 centiem mēnesī. Tad tās ir uzskatāmas par ‘’negatīvām izmaiņām līgumā’’, tikai jāatceras sazināties ar šo kompāniju vismaz 30 vai 60 dienas (minēts līgumā) pirms vēlies to pamest, galvenokārt norādot, ka vienīgais iemesls ir ‘’materiāli negatīvas’’ līguma izmaiņas. Šādā veidā jau vairāki tūkstoši cilvēku ir mainījuši savus mobilos operatorus
Tomēr par šīs lietas darbošanos Latvijā nav precīza informācija.
seriously, seriously senču lāci - . nekad nebiju domājis ka tu kādreiz taisīsi COPY - PASTE
LIELS MĪNUSS