Li-Fi testa laikā spēja nosūtīt 1GB datu apjomu sekundes laikā. Tas nozīmē, ka Li-Fi ir 100 reiz ātrāks par mūsu izgudroto Wi-Fi tehnoloģiju, ļaujot lejupielādēt augstas izšķirtspējas filmas nieka laika sprīdī. Igaunijā sākotnējo "Velmenni" izmēģinājumu veica vairākos birojos un rūpnīcās, kur guva lieliskus rezultātus.
Li-Fi tehnoloģija spēj raidīt informāciju pa gaisu ar gaismas palīdzību. Izklausās satriecoši un kaut kas jauns, bet taču tā nav, jo Sofija Kurtisa (Sophie Curtis) no "Telegraph" apgalvo, ka šāda veida tehnoloģija jau tiek lietots, piemēram, datora tīklos, lai pārraidītu datus lielā ātrumā pa optisko šķiedru. Tādējādi netiek zaudēta nekāda informācija optiskās šķiedras ceļa laikā, ko veic gaisma.
Taču Sofija atzina, ka nosūtīt informāciju ar starojošu gaismu pa gaisu (kā Li-Fi gadījumā) ir daudz reiz sarežģītāk nekā caur optisko šķiedru, kurai ir speciāls "gaismas tunelis", kas vada gaismu konkrētajā virzienā.
"Velmenni" galvenais direktors Dīpaks Solankis (Deepak Solanki) teica:" Mēs veicam dažus eksperimentālus projektus dažādās nozarēs, kur mēs varam izmantot VLC (visible light communication) tehnoloģiju. Pašlaik mēs esam izstrādājuši lielisku gaismas risinājumu rūpnieciskā vidē, kur datu pārraide notiek caur gaisu. Mēs vēl arī strādājam pie cita projekta ar cilvēku, ar kuru arī izveidojām Li-Fi tīklu, lai tas darbotos kā internets un būtu pieejams mūsu klientiem."
Li-Fi tehnoloģija kā tāda ir radusies 2011.gadā, kad profesors Haralds Has (Harald Haas) Edinburgas Universitātē nodemonstrēja, ka ar vienu mirgojošu LED gaismu var pārraidīt vairāk datu nekā ar iespaidīgu sakaru torni. Profesors Has par šo tehnoloģija arī publicēja pētījumus 2011.gadā, kā arī internetā ievietoja video, kas tika internetā noskatīts 1,7 miljonu reižu.
Šo tehnoloģiju izmanto arī aviācijas vajadzībām, lai tā nodrošinātu lidojuma laikā ar labāku sakaru savienojumu, kā arī citi interesenti, kas vēlas izmantot Li-Fi lielisko un kvalitatīvo datu pārraides iespēju.