10

 516  4

Lai arī cik aizraujoša doma, par ceļošanu laikā, tā nebūtu, tam ir nepieciešams praktiskais pielietojums. Vai ir jēdzīgi tērēt līdzekļus tik sarežģitas problēmas izpētei? Izrādās, ka iespējamība ceļot laikā var būt kā komponents kvantu datoriem. Ja var ceļot, tad var radīt ļoti jaudīgu kvantu datoru.

2009.g. 28. jūnijā Stīvens Hokings Kembridžas Universitātē rīkoja ballīti ar baloniem uzkodām un atdzesētu šampānieti. Visi tika ielūgti, bet neviens neieradās. Hokings to arī bija gaidījis, jo ielūgumus viņš izsūtīja tikai pēc ballītes beigām. Kā viņš izteicās, tā bija pieņemšana ceļotājiem laikā no nākotnes. Tas bija tikai ironisks eksperiments, lai apstiprinātu viņa 1992.g minējumu, ka ceļošana laikā nav iespējama.

Lai arī viņš ir autoritāte fizikā, bet Hokings varētu būt nepareizajā pusē vēsturei. Jaunākie eksperimenti atbalsta iespējamību ceļot laikā, vismaz no matemātikas viedokļa. Šie pētījumi ir kas vairāk par zinātniskās fantastikas vērtu apcerējumu, jo tie atklāj pasaules uzbūves pamatus un padara iespējamu kvantu kriptogrāfiju un skaitļošanu.

Komentāri 10

0/2000

Pienjemsim,ka celjojumi laikaa jau notiek.Kas pievac visus izgudrojumus ?Pareizi,militaristi.Tatad vis saslepenots,prese pilna ar rakstiem par tadu celjojumu neiespejamibu,visi materiali par pretejo tiek izsmieti,neatlaidigakie oponenti negaiditi pazud vai mirst nelaimes gadijumos...

 14  0 atbildēt

Neesmu profilā bijis ilgu laiku, toties šie raksti ir patiešām ļoti vērtīgi, žēl, ka tik informācijas pilni raksti saņem tikai dažus simtu plusus.

 8  0 atbildēt

 

 4  0 atbildēt

Viss ir interesanti aprakstīts, bet vai pats saprati,kas tur rakstīt? Es nē

 4  0 atbildēt

Jā,daļēji neiebraucu...Žēl,ka skolā vēl nemāca par kvantiem

Esmu lasījis par einšteina likumu,bija eksperiments,ka kosmonautam un cilvēkam uz zemes bij uzstādīts vienāds laiks un kad kosmonauts apkārt pasaulei aplidoja izrādījās,ka viņa pulkstenis ir 17min uz priekšu,kas pierāda,ka ir iespējams ceļot nākotne,bet ne pagātnē.

 2  0 atbildēt

Interesanti.

 1  0 atbildēt

  

 0  0 atbildēt

Par Šrēdignera kaķi, ideja ka kaķis var būt gan dzīvs gan miris ir tikai daļa no tā. Pamatdoma ir tajā ka līdz brīdim kad tiek veikts novērojums eksistē superpozīcija. Līdzko tiek veikts novērojums iestājās noteikts sāvoklis. Tādējādi, ja ceļotājs laikā ir vienlaicīgi arī novērotājs (apzinās ka eksistē, tātad ir piedzimis) superpozīcija nav iespējama.  Te varbūt derētu drīzāk teikt, vectētiņa paradoksu var atrisināt ja ceļotājs viņu nevis nogalina bet ieliek tai Šrēdingera kastē. Tad, pirms kāds novēro rezultātu viņš dodas atpakaļ turp no kurienes nācis. Ja pieņem ceļotāju kā galveno novērotāju, tagad viņa eksistence tiešām ir superpozīcijā, tādēļ ka viņš nav novērojis vectētiņa likteni. Bet viņš turpina apzināties ka ir dzīvs, šādu stāvokli viņs saglabās līdz brīdim kad uzzinās kas notika ar vectētiņu. Te gan ir arī problēma, ja viņš būtu vienīgais novērotājs viss būtu vienkārši, kvantu notikums etc. bet uz pasaules ir aptuveni septiņi miljardi citu novērotāju kuri visi ir tikpat nozīmīgi.

 0  0 atbildēt