Mūsdienās reti kuram nav problēmu ar redzi. Darbs ar datoru, iedzimtība, lasīšana pustumsā vai pat nepareiza pārtikas izvēle - tas viss var ietekmēt redzi. Kad tiek nolemts kaut ko darīt lietas labā, bieži vien tiek izvēlētas kontaktlēcas.
Kontaktlēcas. Mazliet vairāk par tām.2
38
0
Lēcu vēsture ir datējama ar datumiem pirms 500 gadiem - tieši mūsu visu iemīļotajam onkulim Leonardo da Vinči pirmajam parādījas doma, ka uzliekot brilles virsū acīm [burtiskā nozīmē], varētu atrisināt problēmas ar smago un jau tad nūģīgo briļļu nēsāšanu.
Tiesa gan, šī ideja netika realizēta, jo nebija attiecīgo zināšanu par optiku un materiāliem, kurus neatgrūstu acs.
Laika gaitā tika veikti dažādi eksperimenti ar ūdeni, stiklu [auč!], taču nekas nedeva kādu redzamu , pozitīvu rezultātu redzei.
Pirmā lēca, kura radīja kādu pozitīvu rezultātu, bija veidota no želantīna, taču praktiski to izmantot vairākkārt bija visai neiespējami.Eksperimenti ar to tika pārtraukti.
Tad beidzot, 1888.gadā, šis zinātnieks, Ādolfs Fliks, izveidoja pirmās lēcas, kas patiešām koriģēja redzi.
Tās bija veidotas no stikla [auč ;/].
Reklāma
Tika veikti daudzi eksperimenti, līdz 80-to gadu vidū tirgū parādījās pirmās kontaktlēcas.
Pārsvarā tiek lietotas divu veidu kontaktlēcas.
Visvairāk lieto medicīniskās, jeb koriģējošās kontaktlēcas. Lai dabūtu tās, jāiet pie acu ārsta, kas noņems visus mērus un iedos recepti lēcām, kas domātas tieši Tev.
Vai zināji, ka ap 2% visas pasaules iedzīvotāju lieto kontaktlēcas?
Otrs veids ir kosmētiskās, jeb dekoratīvās kontaktlēcas.
To funkcija ir mainīt acu krāsu, un padarīt Tevi smukāku ;D idejiski forša manta, vien jāatceras, ka šādas lēcas daudz biežāk rada iekaisumus, kas var radīt problēmas arī nākotnē.
Bet tas nekas ;D [es pats janvārī saņemšu savas jaunās, smukās acis]
Reklāma
Tiesa, tehnoloģijas attīstās, un drīz ar lēcu palīdzību mēs varēsim redzēt infrasarkano starojumu un citas krutas, videospēlēs sastopamas 'fīčas'.
Bet tas tad - nākotnē ;]