Lielo Ķīnas mūri uzbūvēja tagad Ķīnieši ir nolēmuši uzbūvēt "Vareno Ķīnas teleskopu". Radioteleskops - tā ir ļoti jūtīga auss, kas ir spējīga uztvert visuma troksni pat pašus vājākos signālus.
Ķīna sāka būvēt "Vareno Ķīnas teleskopu"11
Ķīnas dienvidrietumos Guidžou provincē sākas pasaulē lielākā radioteleskopa būvniecība. Kad viss būs gatavs, šķīvis, trīsdesmit futbola laukumu lielumā, pētīs Visuma izcelsmi un meklēs visumā ārpuszemes dzīvības formas. Vearenais Ķīnas teleskops tiks izvietots samērā tālu no pilsētām. Tuvākā cilvēku apdzīvotā vieta atrodas piecu kilometru attālumā no šī teleskopa. Izvēlētā vieta tika izvēlēta ar tādu mērķi, lai būtu iespējams mazāk radio traucējumu.
Atstarotāja teleskopa diametrs FAST (Five hundred meters Aperture Spherical Telescope) sastādīs puskilometru. Tas sastāvēs no 4540 trīsstūrainiem paneļiem ar 11 metru malām. Kad šā giganta celtniecība noslēgsies (iespējams, jau nākamgad), viņš kļūs par lielāko radioteleskopu uz planētas. Uz šo brīdi šis nosaukums pieder teleskopam, kas atrodas Puertoriko observatorijā. Viņa izmērs ir 300 metri diametrā. Jaunais teleskops būs spējīgs redzēt trīs reizēs tālāk nekā teleskops Puertoriko. Milzīgo šķīvi piekarinās uz tūkstošiem balsta stabu.
Teleskopa perimetrs sastādīs 1,6 kilometrus. Projekta vērtība ir ap 100 miljoni dolāru. Jaunais teleskops varēs sadzirdēt pat pašus vājākos signālus un ļaus astronomiem ielūkoties vēl dziļāk visuma vēsturē.
Ir vērts atzīmēt, ka radioteleskops, kurš ir lielākais pasaulē, ar reflektorisko spoguli ir РАТАН-600. Viņa diametrs sastāda 600 metri. Teleskops ir uzstādīts Krievijā un tika atvērts 1974.gadā un ir ierakstīts ginesa rekordu grāmatā.