Foto: Pixabay
Varbūt, lai to saprastu, datora darbošanās procesu var salīdzināt pasta kantori. Līdzīgi kā dators pasata kantoris saņem daudz sūtījumu, kas tiek sašķiroti, kategorizēti un pārsūti tālāk. Ja pasta kantoris ir labi organizēts, tur ir pietiekoši daudz cilvēku, kas šķiro sūtījumus, kas apkalpo apmeklētājus un tā tālāk, tad viss darbojas lieliski.
Līdzīgi ir ar datoru, tas saņem pieprasījumus, kurus apstrādā un veic atbilstošas darbības. Tomēr kiberrealitāte ir sarežģīta, tāpat kā mūsu dzīve un visus scenārijus nevar paredzēt.
Kas notiks, ja slavens aktieris pārcelsies uz nomaļu vietu un jauno adresi ieliks savā mājaslapā, turklāt vēl iedrošinot fanus viņam rakstīt? Pasta kantoris saņems neierasti daudz vēstuļu un nespēs ar tām tikt galā. Lai problēmu atrisinātu, esošais darbinieks prasīs papildspēkus, bet problēmas atrisināšanas vietā tādā veidā var rasties sniega bumbas efekts - problēma kļūst tikai lielāka.
Problēma eskalējas un tas noved pie nestabilitātes un frustrācijas. Kādā brīdī pasta kantoris vairs netiek galā ar darbu un vienkārši izlemj darbu vispār nedarīt. Izejot no mūsu analoģijas, tas ir mirklis, kad elektronika uzkarās.
Tā vietā, lai turpinātu sisties ar galvu pret sienu, vajag apzināties problēmu un sākt visu no jauna (jeb no stabila stāvokļa). Restarts ir kā paziņojums - visi tagad notīram galdu, aizveram pusizdarīto un atgriezies pie sava sākotnējā grafika. Kaut kas tiks pazaudēts, bet tas neietekmēs jau sašķiroto pastu un esošās prasmes tiks atsvaidzinātas. Pat ja iepriekšējā problēma vēl nav atrisināta, tad restarts var ļaut izvēlēties citu risinājumu.
Pirms zvanīt uz savu servisdesku, restartējiet datoru! Kas attiecas uz ikdienas problēmām, tad iesaku izgulēties, tas nav gluži restarts, neesam jau datori, bet tas tomēr var palīdzēt novērst sniega bumbas efektu