Daži gadījumi, kad nokļuvuši nelaimē cilvēki tomēr ir spējuši izķepuroties un atgriezties pie dzīves...
Izdzīvošanas brīnumi.111
1831
7
Logu mazgātājs nokrita no 47. stāva, nolidoja vairāk kā 150 metri un palika dzīvs. Alcides Moreno, strādājot pie viena no debesskrāpjiem, nokrita ar visām piekarpastatnēm. Kopā ar viņu bija arī brālis, kurš momentā mira, bet pats Alcides palika dzīvs. Viņš atradās tik kritiskā stāvoklī, ka operēja viņu turpat slimnīcas uzņemšanas nodaļā, līdz operāciju zālei aizvest nebija iespējams. Interesanti, ka pēc kritiena, kad atbrauca ātrā palīdzība, pats Alcides sēdēja piekarpastatnē, gandrīz atgūstot samaņu. Vēlāk iekrita komā, bet pēc trim nedēļām Ziemassvētkos, sāka atgūt samaņu. Mēnesi pēc kritiena viņš izdarīja to, uz ko ārsti vairs nelika cerības - piecēlās kājās un sāka iet. Ņemot vērā, ka pēc kritiena no ceturtā stāva iespēja izdzīvot ir nedaudz lielāka kā 50%, Alcidesa izdzīvošana ir apbrīnojama veiksme, kas robežojas ar brīnumu.
Pusaudze, kuru salika kopā ar 11 metāla stieņu palīdzību. Katrīna Burgess laikam nekad vairs nestaigās, kā sākumā teica ārsti, kuri operēja meiteni, kas bija cietusi autokatastrofā ar 100 km/h lielu ātrumu. Viņai bija lauzts kakls, mugura un iegurnis, caurdurtas abas plaušas. Pēc sarežģītām operācijām meitenes ķermenis tika salikts kopā ar 11 metāla stieņu, lielu daudzumu skavu un skrūvju palīdzību. Tagad viņai būs grūti iziet cauri metāla detektora kontrolei, bet tā ir lielākā problēma, ar ko tai nāksies saskarties, jo meitene pēc negadījuma parakstīja līgumu ar modeļu aģentūru. Ārsti viņai ievietoja metāla stieni kreisajā kājā, pēc tam nofiksēja iekšējos orgānus ar četru titāna stieņu palīdzību, tad uzmanīgi sastiprināja mugurkaulu. Pēc nedēļas viņas ķermenī burtiski tika ieskrūvēta pēdējā titāna skrūve, kas nostiprināja lauzto kaklu. Dienu pēc pēdējās operācijas meitene jau varēja pat staigāt. Pieci mēneši pēc katastrofas Katrīnas stāvoklis bija uzlabojies tik daudz, ka tā beidza lietot pretsāpju līdzekļus un parakstīja līgumu ar Londonas modeļu aģentūru BASE. Te atliek tikai labā nozīmē pajokot - tagad viņai būs dzelzs stāja.
Reklāma
Četri mēneši bez sirds. Četrpadsmit gadīgā Žanna Simons beidzot dabūja savu jauno sirdi, kas tika pārstādītā no piemērota donora. Kas tur tāds īpašs, ja tāda veida operācijas pasaulē veic diezgan bieži? Lieta tāda, ka operācija izdevās tikai ar otro reizi. Pirmo donora sirdi, ar ko tika aizvietota viņas slimā, organisms atgrūda un tā atteicās funkcionēt. To nācās izņemt no ķermeņa un meitene palika bez sirds, tā kā otra piemērota transplantāta uz to brīdi nebija. Kā pagaidu risinājumu nācās izmantot mākslīgās asinsrites uzturēšanas ierīci, pie kuras meitene bija pieslēgta četri mēneši. Un tikai pēc tik ilga laika izdevās atrast piemērotu donora orgānu, par ko domājams meitene un viņas vecāki bija neizsakāmi priecīgi.
Aklam cilvēkam implantēja zobu... acī. 42 gadus vecais celtnieks Martins Džons no Lielbritānijas zaudēja redzi pēc nelaimes gadījuma darbā - uz viņu uzšļakstījās uzsprādzis šķidrs alumīnijs pārstrādes laikā rūpnīcā. Martins dabūja 37 procenti ādas apdegumu un bija spiests nēsāt speciālu apģērbu 23 stundas diennaktī. Tāpat viņš zaudēja arī kreiso aci. Labā acs palika, bet tā neredzēja dēļ acs lēcas bojājuma. Sākumā speciālisti no Notingemas mēģināja izaudzēt to izmantojot cilmes šūnas, bet tas neizdevās. Tomēr klīnika Sussex Eye Clinic Martinam deva iespēju atgūt labās acs redzi, kam bija nepieciešams veikt revolucionāru operāciju, kas tika praktizēta tikai šajā klīnikā. Operācijas laikā tika paņemta neliela daļa zoba, tas tika izslīpēts līdz noteiktai formai un implantēts acī, kā konstrukcijas elements mākslīgajai acs lēcai. Šādas sarežģītības tiek veiktas, lai samazinātos iespējamība, ka organisms atgrūž mākslīgo lēcu un imūnsistēma to uzskata par savējo. Pēc šīs procedūras Martins Džons beidzot atguva redzi un no jauna varēja ieraudzīt apkārtējo pasauli. Izskats viņam tagad protams ir neparasts un pat nedaudz biedējošs, bet diez vai viņu tas uztrauc, jo beidzot viņš ir atguvis redzi.