Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
433

Beidzot, vai ne? Gribētos jau uzreiz iedomāties, ka tās ir instrukcijas kā uzbūvēt starpzvaigžņu kuģi un pie viņiem aizlidot. Tā nav "Contact" vai "Signal" filma. Neviens ārpuszemes spēks vēl negrasās mūs pataisīt par hostiem un mūsu ķermeņi nav vajadzīgi citplanētiešu jaunās paaudzes dzemdēšanai. Runa ir par divu zinātnieku, kas nodarbojas ar kosmosa izpēti, paziņojumu. Taču vienas ārpuszemes civilizācijas vietā mums tiek piedāvāti iespējami 234 kandidāti.

Par citplanētiescaroniem mēs... Autors: Lestets Ir saņemta ziņa no citplanētiešiem
1.

Par citplanētiešiem mēs nezinam neko, bet par zvaigznēm šis tas jau ir noskaidrots. Pēc to izstarotās gaismas var noteikt to ķīmisko sastāvu, bet,  pateicoties jaudīgākiem teleskopiem, ir izdevies atklāt arī ap tām riņķojošas planētas. Taču no 2,5 miljoniem izpētītajām zvaigznēm 234 zvaigžņu starojuma izmaiņas nav izskaidrojamas. Tā uzvedība ir dīvaina. 

Attēls no: www.pixabay.com
Nav skaidra izskaidrojuma... Autors: Lestets Ir saņemta ziņa no citplanētiešiem
2.

Nav skaidra izskaidrojuma tam, kas notiek, bet zinātniekiem atliek pieņemt, ka tie ir signāli no citplanētiešiem.

"Mēs atklājām, ka konstatētie signāli pēc formas ir tieši tādi, kā paredzēti iepriekšējās publikācijās un līdz ar to ir saskaņā ar šo hipotēzi." jaunākajā publikācijā raksta E. F. Borra un E. Trottier. "Fakts, ka šādi signāli ir atrasti tikai nelielai daļai no zvaigznēm, kas pēc spektrālā tipa atbilst saules veida zvaigznēm, arī ir saskaņā ar ETI hipotēzi." Tā raksta divi zinātnieki no Lavalas universitātes Kvebekā.

Attēls no: www.pixabay.com
Pētījums ir publicēts... Autors: Lestets Ir saņemta ziņa no citplanētiešiem
3.

Pētījums ir publicēts "Publications of the Astronomical Society of the Pacific" žurnālā ar nosaukumu "Discovery of peculiar periodic spectral modulations in a small fraction of solar type stars". Oriģinālais nosaukums publikācijai bija savādāks. Bija paredzēts "Signāli droši vien no ārpuszemes inteliģences" (Signals probably from Extraterrestrial Intelligence) Taču ir skaidrs, ka vajag turpināt pētījumus, lai varētu apstiprināt vai noliegt šo hipotēzi. 

"Breakthrough Listen" ir projekts, kas paredzēts ārpuszemes civilizāciju meklēšanai. To atbalsta Stīvens Hokins un Marks Cukerbergs. 

"Viens no 10 000 objektiem ir ar neparastu spektru, ko ir novērojuši Borra un Trottier, ir pilnīgi noteikti vērts, lai to pētītu vairāk" Apgalvo projekta komanda.  "Lai arī kā nebūtu, bet neparastiem apgalvojumiem vajag neparastus pierādījumus"

Attēls no: www.pixabay.com
quotIr par agru nepārprotami... Autors: Lestets Ir saņemta ziņa no citplanētiešiem
4.

"Ir par agru nepārprotami sasaistīt šos signālus ar ārpuszemes civilizāciju aktivitātēm. Starptautiskās vienošanās par ārpuszemes civilizāciju pierādījumu meklēšanu (SETI) paredz, ka kandidātus vajag apstiprināt neatkarīgām grupām ar saviem teleskopiem un visiem dabiskajiem izskaidrojumiem vajag būt izslēgtiem, pirms ārpuszemes civilizāciju iesaistīšanas"

"Vajag veikt rūpīgu darbu, lai izslēgtu viltus pozitīvas ziņas, kā arī dabiskus un instrumentālus izskaidrojumus, un, kas pats svarīgākais, konstatētos signālus vajag apstiprināt vismaz diviem vai vairākiem neatkarīgiem teleskopiem"

 

P. S. Mana piebilde. Šie neparastie signāli varētu būt indikatori Daisona sfērai - milzu sfērai, kas ir uzbūvēta apkārt zvaigznei, lai iegūtu pēc iespējas vairāk enerģijas. 

Attēls no: www.pixabay.com
0
433
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [26]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Grey Wolf avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  Grey Wolf 13.12.17 17:43
7
0

atbildot uz gelandewagen komentāru " ja uz zemes nebūtu vairāk kā 1000 gadus... "

Par baznīcu - tas ir desmitniekā. Baznīci ne tikai apturēja attīstību, bet lielu daļu atklājumu pilnībā iznīcināja.

Par signāliem - manuprāt cilvēce nekad neuztvers citu civilizāciju radio signālus, jo:

a) esam izmanijušies laikā b) pārāk liels attālums , un signāls ir pārāk vājš

un pēdējais pieņēmums- gluži vienkārši citas saprātīgās būtnes neko neraida radio dizpazonā, ja arī kādu laiku raidija, tad tas laiks bija stipri īss -tātad skatīt punktu A. Es nesaku ka nekad neuztvers signālus, saku ka visticāmak nekad tie nebūs radio signāli, jo zeme teiksim ir tikpat kā pārtraukusi raidīt garo viļņu diapazonā, kautgan 25 gadus atpakaļ tas diapazons bija stipri vien piepildīts - bet arī tikai nepilnus simts gadus, tātad ja kāda svežzemju būtne 20 gaismas gadu attālumā klausītos garo viļņu diapazonu viņa praktiski neko neuztvertu.. un atkal tās kas būtu vairāk kā 150 gaismas gadus tālu arī tajā dizapazonā neko neuztvertu.. - tehnaloģija attīstās, un visticamāk ka pēc gadiem 100 zeme tikapat ka vairs radio diapzonā  neko vairs neraidīs- vismaz ne ar pietiekamu jaudu.. Tātad ļoti iespējams ka tieši šī iemesla dēļ mes arī nekādus signālus nēsam uztvērūši - signāls WOW ir gandrži kā apstiprinājums tam - radio signāli ir, bet ļoti īsi, varbūt pat ne īsi, bet virzīti - tātad seko abjektam, un zeme tājā "starā" trāpijās tikai nejauši... Lai radītu signālu citām civilizācijām, signālam jāskan nevis gadu, bet gadsimtus ilgi tikai tad tam būtu jēga - un no šī viedokļa ņemot - zvaigzne kā raidītājs - ir laba lieta -  raida plašā dizpazonā .. 

Bet atkal viens bet - šāda pasākuma bezjēdzība, jo pateikt jau var-mēs šeit bijām (varbūt vel esam), bet atbildi tāpat nesaņemt..  

  

gelandewagen avatars
Medaļa Patīk komentārsMedaļa Darts VeidersMedaļa Rainis
  gelandewagen 13.12.17 16:19
7
0

ja uz zemes nebūtu vairāk kā 1000 gadus valdījusi baznīca, tad mēs noteikti būtu tehnoloģiskā attīstībā kādus 1000 gadus tālāk. Līdz ar to, pieņemt, ka kāda cita civilizācija ir attīstījusies vismaz 10000 gadus, ir tīri normāla hipotēze, un attiecīgi būtu normāli, ja sāktu uztvert signālu anomālijas. 

Savukārt no zemes signāli ir tikuši apmēram 150 gaismas gadu attālumā, tas ir, laiks, kad sāka skanēt radio, vēlāk arī TV pārraides. Un signāls izplatās uz visām pusēm, tādejādi WOW signālu varētu uzvert civilizācijas, kuras dzīvo 150 gaismas gadu attālumā.

Grey Wolf avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  Grey Wolf 13.12.17 09:41
5
0

Manuprāt apgalvojums ka jo attīstītāka civilizācija, jo vairāk vajag enerģijas nav īsti pareizs. Enerģijas patērīņa pieaugums ir lietderīgs tikai līdz kautkādam zināmam punktam. tālāk tas neies.  Paskatamies  kautvai mūsu tehnoloģiju attīstību.

simts gadus atpakaļ lai pārvietotu tonnu smagu auto vajadzēja vairāk kā 10 litrus degvielas, mūsdienās vairs tikai mazliet vairāk par 5, tātad krietni audzis lietderības koificents.

Agrāk radio torņi patērēja daudzus demitus Kilovatu enerģijas raidīšanai, tagad dažus simtus vatu - tātad atkal pieaudzis lietderības koificents.

20 gadus atpakaļ lai apgasmotu izstabu tērējam 100 vatus tagad labi ja 10..

Un tā tas ir visās jomās, jo attīstoties tehnaloģija konkrētai lietai lai veiktu to pašu darbu vajag arvien mazāk enerģijas - līdz liedderības koificents pietuvojas simtasm (simtu protams nav iespējams sasniegt).. Būvēt to Daisona sfēru - lieka enerģijas un resursu izniekošana.To varēja apgalvot pusgatsimtu atpakaļ..

Un parasti tie apgalvojumi ir balstīti uz tā brīža zinātnes sasniegumiem.

Sarp citu kautkur aizpagājušā gadsimtā viens gudrinieks izrēķināja ka Parīzai 2000 gadā būs milzu problēmas - jo nebūs kur likt zirgu sūdus, un pietrūks barības. (tā pareģojuma izteikšanas gadu gan neatceros

JaanisJonis avatars
Medaļa Sertificēts spoksMedaļa Dienas joksMedaļa Dienas joks
  JaanisJonis 15.12.17 00:57
2
0

Dvj beidz chakarēt visiem smadzenes, vnk pasaki - ir citpliņi vai nav?!  

Lestets avatars
Medaļa Gada SPOKS 2017Medaļa GremlinsMedaļa Gada SPOKS 2017
  Lestets 13.12.17 09:19
2
0

atbildot uz Drakonvīrs komentāru " Ja nemaldos, Daisona sfērai vispār nevajadzēt... "

Bet ja tās būvniecība ir pusceļā?

kakasy avatars
Medaļa Zoles 3000 spelesMedaļa Gada Spoks 2018Medaļa Komiķis
  kakasy 13.12.17 11:28
2
0

Ņemot vērā, ka elekotromagnētiskais starojums Visuma mērogos izplatās "ļoti lēni", kas liek domāt, ka citplanētieši raidīs šādus signālus? Tāpat naivi ir domāt un meklēt dzīvību tikai t.s. "komforta zonās" kā arī uzskatīt, ka dzīvība citur attīstās ķīmiski līdzīgi kā uz zemes. Tas, protams, nav izslēgts, bet uzskatu, ka tas ne tuvu nav vienīgais veids.

Tadeušs Zvēriņš avatars
Medaļa Vampīru klana biedrsMedaļa Patīk komentārsMedaļa Dienas joks
  Tadeušs Zvēriņš 19.12.17 19:47
2
0

Par Baznīcu kā tehnoloģiju bremzētāju var diskutēt! Viduslaikos klosteri bija kultūras un zinātnes centri, savukārt daudzie mūku ordeņi attīstīja tehnoloģijas ļoti strauji, piemēram, slavenais Templiešu ordenis, par kura noslēpumiem joprojām raksta un pēta. Templiešu ordeni nīcināja Francijas karalis, Anglijā karalis masveidā postīja klosterus un tādējādi pazaudēja zināšanas par dažādiem izgudrojumiem.

9K116 avatars
Medaļa NostradamsMedaļa Dienas domaMedaļa Rainis
  9K116 13.12.17 10:35
1
0

Ļoti interesants raksts, paldies

IceGizz avatars
Medaļa SpoksMedaļa TrumpeMedaļa Veiksmes lāde
  IceGizz 23.12.17 20:59
1
0

..vēl negrasās mūs pataisīt par hostiem..

Angļu valodā vārds host nozīmē saimnieks, vadītājs

Lestets avatars
Medaļa Gada SPOKS 2017Medaļa GremlinsMedaļa Gada SPOKS 2017
  Lestets 15.12.17 09:13
1
0

atbildot uz JaanisJonis komentāru " Dvj beidz chakarēt visiem smadzenes, vn... "

Gan jau ka ir, ja vien šis visums nav simulācija, bet par cik mēs nezinam par viņu eksistenci, tad var uzskatīt, ka viņu tik pat kā nav   

King Assasin avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa NostradamsMedaļa Kārumnieks
  King Assasin 13.12.17 12:00
1
0

  

Drakonvīrs avatars
Medaļa ZeltrocisMedaļa RainisMedaļa Rainis
  Drakonvīrs 13.12.17 09:26  
1
0

atbildot uz Lestets komentāru " Bet ja tās būvniecība ir pusceļā? "

Tādā gadījumā gaismai vajadzētu periodiski mirgot, jo cik atceros no lasītā, sfēras apvalks rotē ap zvaigzni. Un jebkurā gadījuma sfēras celtniecība ir gadsimtu projekts.

Grey Wolf avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  Grey Wolf 13.12.17 10:19
1
0

atbildot uz maks komentāru " Kaut kā praksē tomēr  tava 10 litru un 5... "

Par auto- es runāju par energoefektivitāti, un par to ka enerģijas patēriņš uz vienu darba vienību samazinās līdz tiek sasniegts optimālais lielums - efektivitāte tuvu 100%

Arī enerģijas ražošanā - mums ne tuvu nav 100% efektivitātei.. diez vai apt 10% būs 

Protams ka kopējais enerģijas patērīņš pieaug - bet līdz zināmam līmenim. vienā brīdī tas pieaugums kļūs stipri niecīgs. jo sasniegts maksimālais piesātinājums - nu nevajag dzīvai radībai vairāk siltumu un gaismu kā tā spēj patērēt..  arī pārējie enerģijas patērēšanas "aparāti" ir limitēti..

Drīz arī ikdienas cilvēks sāks samazināt savu patērēto enerģiju, nevis palielināt- jo gandrīz jau ir sasniegts piesātinājuma punkts.   Kopējais enerģijas patērīņs pieaug citu iemeslu dēļ- apmēram 90% no zemeslodes idzīvotājiem ne tuvu nav šim piesātinajuma punktam, bet attīstīto valstu iedzīvotāji gan..

Arī Daisona sfēra - enerģijas savākšnai - neefektīva - daudz lietderīgāk enerģiju ražot tieši vietā kur to patērēs - 

Jo enerģiju pārvadot zudumi ir neizbēgami, jo tālāk to parvadi jolielāki zudumi ..

 

Grey Wolf avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  Grey Wolf 13.12.17 11:49
1
0

atbildot uz maks komentāru " Tu esi ļoti taupīgs patērētājs Man un daudzie... "

.Kur kādreiz gar ietvēm bija viena DRL lampa, tagad 5 LED uz tādu pašu kvadratūru.Ir kvalitatīvāk izgaismoti tumšie vakari  nepalielinot energo patēriņu. 

Nu re par to jau saku - sasniegts piesātinājums- enerģijas patērīņš dotājā lietā nepieaug.. pieaug kvalitāte..  

Grey Wolf avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  Grey Wolf 13.12.17 11:05
1
0

atbildot uz maks komentāru " 25 gadus atpakaļ vidēji mājsaimniecība Latvij... "

redz, 25 gadus atpakaļ 95% kafijai ūdeni vārija uz gāzes, vai malkas, šobrīd gandrīz vai otrādi

25 gadus automātiskā veļasmašīna bija labi ja 1% mājsaimniecībā, šobrīd 90%.. Nācis klāt dators. kas protams nebija prognozējams. Par to jau pieminēju ka kopējais patērīņs augs, jo lielākā daļa cilvēku pat tuvu nav sasnieguši iespējamo patērīān daudzumu..

Par to tavu apgaismojumu - man 25 gadus atpakaļ istabā bija 3 spuldzītes, šobrīd arī 3, arī citās telpās to skaits nav mainijies..

totes datori ir 3, TV 2, bet pēdējo gadu laikā elektrības patērīņs ir samazinājies nevis pieaudzis..

Jo TV tērē mazāk, datora ekrāni tāpat - apgaismojums reizes 10 mazāk (100 un 10), vai koridorā 40 pret 3 vatiem.. Runāju par to ka ir kautkāds slieksnis kad enerģijas patērīņš vairs būtiski nepieaug.. Vai nepieaug vispār. protams vienmēr būs kāds kas tērēs enerģiju nevajadzīgi - teiksim dedzinās gaismu visu laiku.. bet taš ir izņēmums, kas vairāk apstiprina likumu, nevis to apgāž

Protams nākotnē būs starpzvaigžņu ceļojumi - kas prasīs drastisku enerģijas daudzumu, Bet tas jau nenozīmē ka to ražos ar Daisona sfēru ..  jo nebūs kā to enerģiju uzglabāt - 

Sandis Kalniņš3 avatars
Medaļa ŽurnālistsMedaļa Sertificēts spoksMedaļa Darts Veiders
  Sandis Kalniņš3 13.12.17 10:40
0
0

  

Grey Wolf avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  Grey Wolf 13.12.17 09:15
0
0

nu virsraksts - tāda sajūta ka mantas jāpako..

DarkinLV avatars
Medaļa Spoks
  DarkinLV 14.02.19 12:53
0
0

"Neil deGrasse Tyson" ir astrofiziķis un viņš ļoti bieži ir runājis par to kas ir kas. Šajā gadījumā ir tāpat kā ar NLO, tas ir "Nezināms" lidojošs objekts, bet kaut kā nezinam, kas tas ir, bet uzreiz sakam ka tie ir citplanētieši. 

-Par šādiem gadījumiem viņš arī ir teicis, pārsvarā planētām ir pārāk bieza atmosfēra un tādēļ nekādu informāciju nevar no viņām iegūt, un signāli, kas tiek iegūti parasti ir aiz planētas esošs pulsārs, kas dod ciklisku elektromagnētiskos pulsus.

Lestets avatars
Medaļa Gada SPOKS 2017Medaļa GremlinsMedaļa Gada SPOKS 2017
  Lestets 13.12.17 09:28
0
0

atbildot uz Drakonvīrs komentāru " Tādā gadījumā gaismai vajadzētu periodiski mi... "

ja vien to varētu tā skaidri zināt. Tas ir teorētisks modelis, kura eksistence ir balstīta uz nepieciešamību pēc enerģijas. 

Drakonvīrs avatars
Medaļa ZeltrocisMedaļa RainisMedaļa Rainis
  Drakonvīrs 13.12.17 09:33  
0
0

atbildot uz Lestets komentāru " ja vien to varētu tā skaidri zināt. Tas ir te... "

Tā jau ir. Vienīgi varētu piebilst, arī dzīves telpas dēļ. Sfēras iekšējā virsma spētu uzņemt gandrīz neuzrakstāmu dzīvo būtņu skaitu.