Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
445

Beidzot, vai ne? Gribētos jau uzreiz iedomāties, ka tās ir instrukcijas kā uzbūvēt starpzvaigžņu kuģi un pie viņiem aizlidot. Tā nav "Contact" vai "Signal" filma. Neviens ārpuszemes spēks vēl negrasās mūs pataisīt par hostiem un mūsu ķermeņi nav vajadzīgi citplanētiešu jaunās paaudzes dzemdēšanai. Runa ir par divu zinātnieku, kas nodarbojas ar kosmosa izpēti, paziņojumu. Taču vienas ārpuszemes civilizācijas vietā mums tiek piedāvāti iespējami 234 kandidāti.

Par citplanētiescaroniem mēs... Autors: Lestets Ir saņemta ziņa no citplanētiešiem
Attēls no: www.pixabay.com
1.

Par citplanētiešiem mēs nezinam neko, bet par zvaigznēm šis tas jau ir noskaidrots. Pēc to izstarotās gaismas var noteikt to ķīmisko sastāvu, bet,  pateicoties jaudīgākiem teleskopiem, ir izdevies atklāt arī ap tām riņķojošas planētas. Taču no 2,5 miljoniem izpētītajām zvaigznēm 234 zvaigžņu starojuma izmaiņas nav izskaidrojamas. Tā uzvedība ir dīvaina. 

Nav skaidra izskaidrojuma... Autors: Lestets Ir saņemta ziņa no citplanētiešiem
Attēls no: www.pixabay.com
2.

Nav skaidra izskaidrojuma tam, kas notiek, bet zinātniekiem atliek pieņemt, ka tie ir signāli no citplanētiešiem.

"Mēs atklājām, ka konstatētie signāli pēc formas ir tieši tādi, kā paredzēti iepriekšējās publikācijās un līdz ar to ir saskaņā ar šo hipotēzi." jaunākajā publikācijā raksta E. F. Borra un E. Trottier. "Fakts, ka šādi signāli ir atrasti tikai nelielai daļai no zvaigznēm, kas pēc spektrālā tipa atbilst saules veida zvaigznēm, arī ir saskaņā ar ETI hipotēzi." Tā raksta divi zinātnieki no Lavalas universitātes Kvebekā.

Pētījums ir publicēts... Autors: Lestets Ir saņemta ziņa no citplanētiešiem
Attēls no: www.pixabay.com
3.

Pētījums ir publicēts "Publications of the Astronomical Society of the Pacific" žurnālā ar nosaukumu "Discovery of peculiar periodic spectral modulations in a small fraction of solar type stars". Oriģinālais nosaukums publikācijai bija savādāks. Bija paredzēts "Signāli droši vien no ārpuszemes inteliģences" (Signals probably from Extraterrestrial Intelligence) Taču ir skaidrs, ka vajag turpināt pētījumus, lai varētu apstiprināt vai noliegt šo hipotēzi. 

"Breakthrough Listen" ir projekts, kas paredzēts ārpuszemes civilizāciju meklēšanai. To atbalsta Stīvens Hokins un Marks Cukerbergs. 

"Viens no 10 000 objektiem ir ar neparastu spektru, ko ir novērojuši Borra un Trottier, ir pilnīgi noteikti vērts, lai to pētītu vairāk" Apgalvo projekta komanda.  "Lai arī kā nebūtu, bet neparastiem apgalvojumiem vajag neparastus pierādījumus"

quotIr par agru nepārprotami... Autors: Lestets Ir saņemta ziņa no citplanētiešiem
Attēls no: www.pixabay.com
4.

"Ir par agru nepārprotami sasaistīt šos signālus ar ārpuszemes civilizāciju aktivitātēm. Starptautiskās vienošanās par ārpuszemes civilizāciju pierādījumu meklēšanu (SETI) paredz, ka kandidātus vajag apstiprināt neatkarīgām grupām ar saviem teleskopiem un visiem dabiskajiem izskaidrojumiem vajag būt izslēgtiem, pirms ārpuszemes civilizāciju iesaistīšanas"

"Vajag veikt rūpīgu darbu, lai izslēgtu viltus pozitīvas ziņas, kā arī dabiskus un instrumentālus izskaidrojumus, un, kas pats svarīgākais, konstatētos signālus vajag apstiprināt vismaz diviem vai vairākiem neatkarīgiem teleskopiem"

 

P. S. Mana piebilde. Šie neparastie signāli varētu būt indikatori Daisona sfērai - milzu sfērai, kas ir uzbūvēta apkārt zvaigznei, lai iegūtu pēc iespējas vairāk enerģijas. 

0
445
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [26]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 13.12.17 16:19
7
0

ja uz zemes nebūtu vairāk kā 1000 gadus valdījusi baznīca, tad mēs noteikti būtu tehnoloģiskā attīstībā kādus 1000 gadus tālāk. Līdz ar to, pieņemt, ka kāda cita civilizācija ir attīstījusies vismaz 10000 gadus, ir tīri normāla hipotēze, un attiecīgi būtu normāli, ja sāktu uztvert signālu anomālijas. 

Savukārt no zemes signāli ir tikuši apmēram 150 gaismas gadu attālumā, tas ir, laiks, kad sāka skanēt radio, vēlāk arī TV pārraides. Un signāls izplatās uz visām pusēm, tādejādi WOW signālu varētu uzvert civilizācijas, kuras dzīvo 150 gaismas gadu attālumā.

Grey Wolf avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  Grey Wolf 13.12.17 17:43
7
0

atbildot uz gelandewagen komentāru " ja uz zemes nebūtu vairāk kā 1000 gadus... "

Par baznīcu - tas ir desmitniekā. Baznīci ne tikai apturēja attīstību, bet lielu daļu atklājumu pilnībā iznīcināja.

Par signāliem - manuprāt cilvēce nekad neuztvers citu civilizāciju radio signālus, jo:

a) esam izmanijušies laikā b) pārāk liels attālums , un signāls ir pārāk vājš

un pēdējais pieņēmums- gluži vienkārši citas saprātīgās būtnes neko neraida radio dizpazonā, ja arī kādu laiku raidija, tad tas laiks bija stipri īss -tātad skatīt punktu A. Es nesaku ka nekad neuztvers signālus, saku ka visticāmak nekad tie nebūs radio signāli, jo zeme teiksim ir tikpat kā pārtraukusi raidīt garo viļņu diapazonā, kautgan 25 gadus atpakaļ tas diapazons bija stipri vien piepildīts - bet arī tikai nepilnus simts gadus, tātad ja kāda svežzemju būtne 20 gaismas gadu attālumā klausītos garo viļņu diapazonu viņa praktiski neko neuztvertu.. un atkal tās kas būtu vairāk kā 150 gaismas gadus tālu arī tajā dizapazonā neko neuztvertu.. - tehnaloģija attīstās, un visticamāk ka pēc gadiem 100 zeme tikapat ka vairs radio diapzonā  neko vairs neraidīs- vismaz ne ar pietiekamu jaudu.. Tātad ļoti iespējams ka tieši šī iemesla dēļ mes arī nekādus signālus nēsam uztvērūši - signāls WOW ir gandrži kā apstiprinājums tam - radio signāli ir, bet ļoti īsi, varbūt pat ne īsi, bet virzīti - tātad seko abjektam, un zeme tājā "starā" trāpijās tikai nejauši... Lai radītu signālu citām civilizācijām, signālam jāskan nevis gadu, bet gadsimtus ilgi tikai tad tam būtu jēga - un no šī viedokļa ņemot - zvaigzne kā raidītājs - ir laba lieta -  raida plašā dizpazonā .. 

Bet atkal viens bet - šāda pasākuma bezjēdzība, jo pateikt jau var-mēs šeit bijām (varbūt vel esam), bet atbildi tāpat nesaņemt..  

  

Grey Wolf avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  Grey Wolf 13.12.17 09:41
5
0

Manuprāt apgalvojums ka jo attīstītāka civilizācija, jo vairāk vajag enerģijas nav īsti pareizs. Enerģijas patērīņa pieaugums ir lietderīgs tikai līdz kautkādam zināmam punktam. tālāk tas neies.  Paskatamies  kautvai mūsu tehnoloģiju attīstību.

simts gadus atpakaļ lai pārvietotu tonnu smagu auto vajadzēja vairāk kā 10 litrus degvielas, mūsdienās vairs tikai mazliet vairāk par 5, tātad krietni audzis lietderības koificents.

Agrāk radio torņi patērēja daudzus demitus Kilovatu enerģijas raidīšanai, tagad dažus simtus vatu - tātad atkal pieaudzis lietderības koificents.

20 gadus atpakaļ lai apgasmotu izstabu tērējam 100 vatus tagad labi ja 10..

Un tā tas ir visās jomās, jo attīstoties tehnaloģija konkrētai lietai lai veiktu to pašu darbu vajag arvien mazāk enerģijas - līdz liedderības koificents pietuvojas simtasm (simtu protams nav iespējams sasniegt).. Būvēt to Daisona sfēru - lieka enerģijas un resursu izniekošana.To varēja apgalvot pusgatsimtu atpakaļ..

Un parasti tie apgalvojumi ir balstīti uz tā brīža zinātnes sasniegumiem.

Sarp citu kautkur aizpagājušā gadsimtā viens gudrinieks izrēķināja ka Parīzai 2000 gadā būs milzu problēmas - jo nebūs kur likt zirgu sūdus, un pietrūks barības. (tā pareģojuma izteikšanas gadu gan neatceros

JaanisJonis avatars
Medaļa Sertificēts spoksMedaļa Dienas joksMedaļa Darts Veiders
  JaanisJonis 15.12.17 00:57
3
0

Dvj beidz chakarēt visiem smadzenes, vnk pasaki - ir citpliņi vai nav?!  

Lestets avatars
Medaļa Gada SPOKS 2017Medaļa GremlinsMedaļa Gada SPOKS 2017
  Lestets 13.12.17 09:19
3
0

atbildot uz Drakonvīrs komentāru " Ja nemaldos, Daisona sfērai vispār nevajadzēt... "

Bet ja tās būvniecība ir pusceļā?

Tadeušs Zvēriņš avatars
Medaļa Patīk komentārsMedaļa TrumpeMedaļa Dienas doma
  Tadeušs Zvēriņš 19.12.17 19:47
3
0

Par Baznīcu kā tehnoloģiju bremzētāju var diskutēt! Viduslaikos klosteri bija kultūras un zinātnes centri, savukārt daudzie mūku ordeņi attīstīja tehnoloģijas ļoti strauji, piemēram, slavenais Templiešu ordenis, par kura noslēpumiem joprojām raksta un pēta. Templiešu ordeni nīcināja Francijas karalis, Anglijā karalis masveidā postīja klosterus un tādējādi pazaudēja zināšanas par dažādiem izgudrojumiem.

Lestets avatars
Medaļa Gada SPOKS 2017Medaļa GremlinsMedaļa Gada SPOKS 2017
  Lestets 15.12.17 09:13
2
0

atbildot uz JaanisJonis komentāru " Dvj beidz chakarēt visiem smadzenes, vn... "

Gan jau ka ir, ja vien šis visums nav simulācija, bet par cik mēs nezinam par viņu eksistenci, tad var uzskatīt, ka viņu tik pat kā nav   

kakasy avatars
Medaļa Zoles 3000 spelesMedaļa Gada Spoks 2018Medaļa Komiķis
  kakasy 13.12.17 11:28
2
0

Ņemot vērā, ka elekotromagnētiskais starojums Visuma mērogos izplatās "ļoti lēni", kas liek domāt, ka citplanētieši raidīs šādus signālus? Tāpat naivi ir domāt un meklēt dzīvību tikai t.s. "komforta zonās" kā arī uzskatīt, ka dzīvība citur attīstās ķīmiski līdzīgi kā uz zemes. Tas, protams, nav izslēgts, bet uzskatu, ka tas ne tuvu nav vienīgais veids.

9K116 avatars
Medaļa NostradamsMedaļa Dienas domaMedaļa Rainis
  9K116 13.12.17 10:35
2
0

Ļoti interesants raksts, paldies

Drakonvīrs avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa RainisMedaļa Rainis
  Drakonvīrs 13.12.17 09:26  
2
0

atbildot uz Lestets komentāru " Bet ja tās būvniecība ir pusceļā? "

Tādā gadījumā gaismai vajadzētu periodiski mirgot, jo cik atceros no lasītā, sfēras apvalks rotē ap zvaigzni. Un jebkurā gadījuma sfēras celtniecība ir gadsimtu projekts.

Grey Wolf avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  Grey Wolf 13.12.17 09:15
1
0

nu virsraksts - tāda sajūta ka mantas jāpako..

IceGizz avatars
Medaļa TrumpeMedaļa Veiksmes lādeMedaļa 1/13 kūciņas
  IceGizz 23.12.17 20:59
1
0

..vēl negrasās mūs pataisīt par hostiem..

Angļu valodā vārds host nozīmē saimnieks, vadītājs

Juris1604 avatars
Medaļa Misija izpildītaMedaļa NastijsMedaļa Dienas doma
  Juris1604 22.12.17 22:05
1
0

Interesanti    

shvillis66@speles avatars
Medaļa Krustvardu superrecidivistsMedaļa Zoles recidivistsMedaļa 100 atminetas miklas
  shvillis66@speles 15.12.17 02:16
1
0

  

p.s. par elektriibu,jaa agraak pateereeju 100+,tagad palienu zem 100...  

King Assasin avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa NostradamsMedaļa Kārumnieks
  King Assasin 13.12.17 12:00
1
0

  

Grey Wolf avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  Grey Wolf 13.12.17 11:49
1
0

atbildot uz maks komentāru " Tu esi ļoti taupīgs patērētājs Man un daudzie... "

.Kur kādreiz gar ietvēm bija viena DRL lampa, tagad 5 LED uz tādu pašu kvadratūru.Ir kvalitatīvāk izgaismoti tumšie vakari  nepalielinot energo patēriņu. 

Nu re par to jau saku - sasniegts piesātinājums- enerģijas patērīņš dotājā lietā nepieaug.. pieaug kvalitāte..  

Sandis Kalniņš3 avatars
Medaļa ŽurnālistsMedaļa Sertificēts spoksMedaļa 1/13 kūciņas
  Sandis Kalniņš3 13.12.17 10:40
1
0

  

Grey Wolf avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  Grey Wolf 13.12.17 10:19
1
0

atbildot uz maks komentāru " Kaut kā praksē tomēr  tava 10 litru un 5... "

Par auto- es runāju par energoefektivitāti, un par to ka enerģijas patēriņš uz vienu darba vienību samazinās līdz tiek sasniegts optimālais lielums - efektivitāte tuvu 100%

Arī enerģijas ražošanā - mums ne tuvu nav 100% efektivitātei.. diez vai apt 10% būs 

Protams ka kopējais enerģijas patērīņš pieaug - bet līdz zināmam līmenim. vienā brīdī tas pieaugums kļūs stipri niecīgs. jo sasniegts maksimālais piesātinājums - nu nevajag dzīvai radībai vairāk siltumu un gaismu kā tā spēj patērēt..  arī pārējie enerģijas patērēšanas "aparāti" ir limitēti..

Drīz arī ikdienas cilvēks sāks samazināt savu patērēto enerģiju, nevis palielināt- jo gandrīz jau ir sasniegts piesātinājuma punkts.   Kopējais enerģijas patērīņs pieaug citu iemeslu dēļ- apmēram 90% no zemeslodes idzīvotājiem ne tuvu nav šim piesātinajuma punktam, bet attīstīto valstu iedzīvotāji gan..

Arī Daisona sfēra - enerģijas savākšnai - neefektīva - daudz lietderīgāk enerģiju ražot tieši vietā kur to patērēs - 

Jo enerģiju pārvadot zudumi ir neizbēgami, jo tālāk to parvadi jolielāki zudumi ..

 

Lestets avatars
Medaļa Gada SPOKS 2017Medaļa GremlinsMedaļa Gada SPOKS 2017
  Lestets 13.12.17 09:08
1
0

atbildot uz Drakonvīrs komentāru " Interesants raksts, gaidīsim, kas sekos... "

Tieši tā, jo principā sanāk tā, ka gaismu no zvaigznēm kaut kas aizsedz. Milzīgi masīvi pbjekti, kas var būt lielāki par planētām. 

Drakonvīrs avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa RainisMedaļa Rainis
  Drakonvīrs 13.12.17 09:17  
1
0

atbildot uz Lestets komentāru " Tieši tā, jo principā sanāk tā, ka gaismu no ... "

Ja nemaldos, Daisona sfērai vispār nevajadzētu laist gaismu tālāk, jo attiecīgā zvaigzne ir sfēras centrā, runa varētu būt par termālo starojumu.