Dzimumzīme uz ādas. Dzimumzīmes veido pigmenta melanīna - tas pats, kas piedod krāsu iedegumam pēc sauļošanās - saturošas šūnas.
Austiņu spraužamais gals.
Dzimumzīme uz ādas. Dzimumzīmes veido pigmenta melanīna - tas pats, kas piedod krāsu iedegumam pēc sauļošanās - saturošas šūnas.
Austiņu spraužamais gals.
Tulpes ziedlapiņa. Man šķita interesants svītrainais zīmējums. Varbūt kāds botāniķis var pastāstīt, kas šīs svītras veido un kas piedod tām krāsu?
Šeit redzama neļķes lapiņa, kas pārlauzta uz pusēm un ievietota starp grāmatas lapām. Man nācās pielietot tik barbarisku metodi, lai nofiksētu lapiņu vietā. Redzamas dažādas struktūras lapiņas iekšienē.
Šeit redzama tā pati neļķes lapiņa tuvplānā. Ne visai patīkams skats es jums teikšu.
Tulpes ziedputekšņi uz mana pirksta gala. Vai nav skaisti mazi mazulīši?
Tulpes ziedputekšņi vēl tuvāk. Interesanti, vai citu ziedu ziedputekšņi atšķiras savā starpā?
Apelsīna miziņa. Izskatās pēc šūnām, bet negribu sameloties...
Tas ir tualetes papīrs, uz kura ir uzprintēts kaut kāds raksts. Kāpēc es to rādu? Kaut kur dzirdēju, ka krāsotu tualetes papīru nav ieteicams lietot, jo tā krāsa esot toksiska un laika gaitā var izraisīt dibengala iekaisumu un pat vēzi.
Tie ir mani kapilāri, kas atrodas zem mēles. Jā, es iebāzu savu ķīniešu mikroskopu zem mēles un nenožēloju to!
Paldies un līdz nākamai reizei!
11. Es ilgi domāju... Ja baltajiem ( mums ) dzimumzīmes ir brūnas, tad jau sanāk, ka nēģeriem tās ir baltas
Man nepatīk atkārtoties, bet nāksies. Cik tad mums visiem ilgi ir jāgaida TĀ DIENA?!?! TĀ DIENA kad tu beidzot atrādīsi TO ko visi mēs gaidam...
Vari taisīt konkursiņu " Uzmini , kas tas ir ?" Domāju , ka maz būtu to , kuri atminētu .
Citu ziedu ziedputekšņi patiešām atšķiras. Ziedputekšņiem var būt ļoti dažāda formā un arī krāsā. Augiem krāsu piedod to šūnās esošie pigmenti.Hloroplasti ir zaļi, hromoplasti ir sarkanīgi, oranžīgi un lillīgi, bet leikoplasti ir bezkrāsaini.
augstākminētie plasti ir plastīdas jeb šūnas organoīdi(sastāvdaļas).
Derētu nofokusēt pāris bildes zem tā mikroskopa, piem putekšņi...zinu ka var un bilde būs labāka, citādi viss ko redzu ir miglais dzeltens pleķīs, nevis ziedputekšņi mikroskopā
neļķes lapai skaidri redzama blīvā virsmiziņa - epiderma -, un starp tām irdenie parenhīmas audi. Citrusu augļiem ir milzu šūnas, mīkstuma šūnas var būt pat 1 cm garas. Zieda svītrojums, manuprāt, ir smuki kārtīgas šūnu rindas.